Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 21 Kasım 2017, Salı 10:52
Kaşif: "1016 kişinin çalışma yaşamı iki dudak arasından kurtuldu. Ne mutlu bana"
Kaşif: Meclis Genel Kurulu’ndan oy çokluğu ile geçen ve devlet kademelerinde geçici olarak çalışan 1016 kişinin kadrolanması ile ilgili, Geçici Personel Yasası ve Kamu Çalışanlarıyla İlgili Yasa hakkında KIBRIS POSTASI’na konuşan komite Başkanı Dr. Ahmet Kaşif, ‘‘Söz konusu yasa ile 1016 kişinin çalışma yaşamı iki dudak arasından kurtulmuş, hayatları garanti altına alınmıştır” dedi.
Paylaş  
7
14
9
4

Kıbrıs Postası

Meclis Genel Kurulu’ndan oy çokluğu ile geçen ve devlet kademelerinde geçici olarak çalışan 1016 kişinin kadrolanması ile ilgili, Geçici Personel Yasası ve Kamu Çalışanlarıyla İlgili Yasa hakkında KIBRIS POSTASI’na konuşan komite Başkanı Dr. Ahmet Kaşif, ‘‘Söz konusu yasa ile 1016 kişinin çalışma yaşamı iki dudak arasından kurtulmuş, hayatları garanti altına alınmıştır” dedi.

Kaşif, yıllardır ülkenin kanayan bir yarası olan bu sorunun çözülmesi kendi komite başkanlığında çözülmesinin onu mutlu ettiğini anlatırken; bunu ‘seçim öncesi popülist bir hareket’ olarak niteleyenlere de sert çıktı. Yasa tasarısının yaklaşık üç aydır komitede tartışıldığını, tasarının komiteye geldiği tarihlerde henüz erken seçim gibi bir olasılığın dahi bulunmadığını ifade eden Kaşif, “Yasa görüşmeleri seçime göre yapılmadı. Seçim erkene alındı, yasaya denk geldi” diye konuştu.

Kadrolanacak geçicilerin sınavlarının Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yapılacağını da anlatan Kaşif, bu sınavların ancak seçimden sonra yapılabileceğini de ifade ederek, seçimden önce kimsenin kadrolanmayacağını söyledi ve “Bunu seçim yatırımı olarak lanse etmek doğru değil ve insafsızlıktır” dedi.

Yasanın, Cumhurbaşkanı tarafından imzalanıp resmi gazetede yayımlanmasıyla yürürlüğe girebileceğini anımsatan UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, Cumhurbaşkanlığı’na da çağrı yaparak, yasayı bir sosyal yara olarak değerlendirmesini ve Anayasa Mahkemesi’ne götürüp, teknik nedenlerle yasadan yararlanacakların hayatlarını karartmaması istedi.

Tüm paydaşların ve sendikaların yasaya katkı yaptığını ifade eden Kaşif, komitedeki ana muhalefet partisi CTP’nin temsilcilerinin de yasaya katkı yaptığını ancak oylamaya katılmadıklarını ifade etti. Kaşif, ayrıca yasaya kabul ya da ret oyu veren vekiller ile Meclis’teki personele de teşekkür etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
0
 
10
 
2
 
2
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Kasım 2017, Salı
Altan         - Lefkosa
Hade hayirlis,polisler de 45 yasinda emekli oluyorlar.Ben boyle zengin bir devlet gormedim.Golifa gibi vatandasliklar,kapisari arsalar,daha neler de neler.Bari bekleyeydiniz gaz cikana kadar.Bu arada hatirlatalim STERLIN BUGUN 5.25 tl.ama kim gorkar yahu,bizim hukumette para girla.

21 Kasım 2017, Salı
Bulent         - Lefkosa
Yazin bir koseye,erken secimde hangi parti veya partiler hukumete gelindigin de maas odeyecek para bulamayacaklar.

21 Kasım 2017, Salı
hakkı yenmiş         - lefkoşa
torpille işe aldıkları insanlar bizim hakkımızı yedi yemeğe devam ediyor. ya çalışıp hakkıyla girenler yada giremeyenler. Sizin nasıl bir bakış açınız var.

21 Kasım 2017, Salı
uyanık yeneralı         - Mağusa
Adam işini bilir..Fırıldak gibi parti değişmesine rağmen boşuna mı seçilir her zaman..Her türlü taktik mübahtır..'Bana girmesin da kime istere girsin'..Anlayışı..Oy için arkakapıdan al..Tekrar oy için gereğini yap..Ama devlet yapabilir mi diye sorgulama..Sen oycuğuna bak..

Devlet Piyangosu çekildi! İşte talihli numaralar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Ocak 2018 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam çekildi.
Özgürgün: "Hükümeti kurma görevi UBP'ye verilmeli! Yapılmak istenen sivil dar...
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, bu akşam toplanarak, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü hükümet kurma çalışmaları için yetkilendirdi. Parti Meclisi kararı oybirliğiyle alındı.
UBP Parti Meclisi toplandı!
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi bugün 17:30'da toplandı.