Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Aralık 2017, Pazartesi 07:42
banner

Gardiyanoğlu'ndan çarpıcı polis mesajı: "Bir saniye tereddüt etmedi, 'Sadık oğlumuza iyi bak' dedi, gitti"

Gardiyanoğlu'ndan çarpıcı polis mesajı: Bir saniye tereddüt etmedi, 'Sadık oğlumuza iyi bak' dedi, gittiUlusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, bugün mecliste görüşülecek olan Polis Yasa Tasarısı ve polislik mesleğiyle ilgili kişisel sosyal medya hesabından çarpıcı bir yazı paylaştı...
Paylaş  
3
9
5
2

Aynı zamanda özel harekatçı bir polis eşi olan UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Gardiyanoğlu, bugün mecliste gündeme gelecek olan polislerin emeklilik yıllarının da görüşüleceği Polis Yasa Tasarısı'yla ilgili şahsi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Aile yaşantısından verdiği örneklerle polislik mesleğinin meşakkatli yanına dikkat çeken ve 'Bir polis eşi olarak zorlukları buyurun bir de benden dinleyin' diyen Gardiyanoğlu, bugün itibariyle mecliste görüşülmeye başlayacak olan yasa tasarısına desteklerini sundu.

Gardiyanoğlu'nun çarpıcı yazısı şöyle:

"Polis mesleğinin zorluklarını iliklerine kadar hissetmiş bir polis eşi olarak 11 Aralık Pazartesi Günü mecliste görüşülecek olan Polis yasasını sonuna kadar desteklediğimi belirtmek isterim.

İki hece beş harften oluşan, günlerce uykusuz kalan, yeri gelip eylemlerde taşlanan, kafası patlatılan, zor şartlarda görev yapan bir polis eşi olarak, buyurun bir de beni dinleyin.

“Evliliğe atılan ilk adımı, kız isteme merasiminin yaşandığı o an’ı kuşkusuz kimse unutmaz. Benim o güne dair unutulmayan listem o kadar kabarık ki, anlatmaya kalksam sayfalar yetmez. Evleneceğim kadının polis olduğunu tabi ki biliyordum, Özel Harekatçı olduğunu da biliyordum ancak mesleklerinin ne kadar zor olduğunu odasına girdiğimde anladım. Masanın üzerinde duran fotoğraflardaki kadınla evlenecektim. Fotoğraflarda ne mi vardı? İpin üzerinde yürüyen, teçhizatla duvarlara tırmanan, elinde silah, keskin bakışlı bir vatansever.

Evlendikten sonra anladım ki, fotoğrafta gördüklerim esasında sadece bir reklammış. Polislerin işlerinin ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerdenim dersem yanlış söylemiş olmam.

Bir kere şunu gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim, vatan aşkı olmayan, millet sevgisi arşa ulaşmayan birisinden polis olmaz. O aşk öyle bir aşktır ki, ne evde eş bırakır, ne de çocuk. Kendisine ayıracağı zamanı saymıyorum bile. Çünkü onun gözünde sadece vatana hizmet vardır.

Bir keresinde hiç unutmam, buz gibi bir kış gecesiydi. Dışarısı soğuktu ancak eşim ve oğlum nerdeyse yanıyordu. Eşim 39, oğlum 40 dereceye yükselmişti. 02.30’da telefon çaldı, görev onu çağırıyordu. Bir saniye tereddüt etmedi, “Sadık oğlumuza iyi bak” dedi, giyindi, gitti. Kendi hastalığını eskimiş bir bez parçası gibi kenara fırlattı. En değerlisi olan oğlunu dahi düşünmedi o dakika. Evet, anne şefkatine muhtaç oğlu 40 derecede yanıyordu ancak, onun hizmet etmesi gereken bir vatan vardı, gitti. Sabaha karşı geldiğinde ise ayakta duracak hali yoktu. Ama onun için hiç önemli değildi bu durum. Sıra evladıyla ilgilenme zamanıydı. O haliyle bile sesini çıkarmadan çocuğu ile ilgilenmeye başladı. O bir ana, o bir vatan evladı. Dışarıda polis, evinde yuvanın bel kemiği.
Esasında anlatacak o kadar anı var ki.. dediğim gibi yazmaya kalksam, sayfalara sığmayacak. Uykusuz ve tehlikeli geçen geceleri, mesai kavramı olmadan verilen hizmetleri, misafir geldiği zaman göreve gitmeleri, misafirliğe gidememeleri saymıyorum bile.

Sözün özü, vatan aşktır. Eğer bir insan polis oluyorsa bunun tek bir açıklaması vardır, o da Vatan aşkı.
Polisi mal, mülk ile para pul ile mutlu edemezsiniz.

Düzenli bir ülke, dalgalanan bir bayrak onların mutlu olmaları için en büyük sebeptir.

Şimdi ise emeklilik yılları tartışılıyor.

Haklarında karar verirken, bence bunları da göz önünde bulundurun.

Saygılar
Sadık Gardiyanoğlu
Polis Eşi"

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Aralık 2017, Pazartesi
Hadan         - Iskele
Evet, esin şu anda Cumhurbaşkanlığında keyf catiyor...

11 Aralık 2017, Pazartesi
vatandas         - k.kibris
Yalniz kktc de degil ki!!.. topluma hizmet denilen sey dunyanin her yerinde boyle..

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tüp gazda indirim!
image 10 kiloluk tüp gazın fiyatı 74 TL’den 60 TL’ye düştü.
Ulusal Organik Ürün Logo Tasarım Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini a...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Organik Ürün Logo Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler bugün bakanlıkta düzenlenen ödül töreninde ödüllerini aldı. Yarışma sonucunda birinci Gamze Anı...
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı: "Patlamayla ilgili araştırmalarımız sürüyor"
image Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Yuvacık’ta yaşanan patlama olayıyla ilgili açıklama yaptı.