Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Aralık 2017, Çarşamba 09:00
banner

Özgürgün: "CTP Başkanı'na özel brifing verecek değilim, enkaz kaldıran hükümet icraatlarını halkımız çok iyi biliyor"

Özgürgün: CTP Başkanı'na özel brifing verecek değilim, enkaz kaldıran hükümet icraatlarını halkımız çok iyi biliyorBaşbakan Hüseyin Özgürgün, “Halkımızın teveccühü ile bir kez daha görev alacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur” açıkalması yaparken, CTP Genel Başkanı Erhürman'ın birlikte canlı yayına çıkma talebine de cevam verdi: “CTP Başkanı'na özel brifing verecek değilim”
Paylaş  
13
22
11
3

Kıbrıs Postası

Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Halkımızın teveccühü ile bir kez daha görev alacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur” açıkalması yaparken, CTP Genel Başkanı Erhürman'ın birlikte canlı yayına çıkma talebine de cevam verdi: “CTP Başkanı'na özel brifing verecek değilim”

Özgürgün UBP'nin aday tanıtım şöleninde konuştu. Özgürgün'ün konuşmasından satır başları şöyle:

“Sevgili UBP'liler, Sayın Cumhurbaşkanı Eroğlu'na teşekkür ediyorum. Kurduğu devleti yaşatma ve geliştirme yemini etmiş, KKTC'nin tüm değerlerine gönül vermiş, bayrağına, vatanına, anavatanına gönülden bağlı fedakar UBP'liler hoşgeldiniz.

UBP Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda var olma iradesinin ifadesidir. UBP, bu adada bağımsızlığın, özgürlüğün sevdasıdır. Bu fedkarlıkla burada bulunan tüm kardeşlerimi selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

UBP halka hizmet demektir. Halkın umudu olarak doğmuş, umudu olmuş ve umudu olmaya da devam edecektir. Bu ülke insanı UBP'nin olmadığı hükümetlerin yarattığı enkazın altında, yeniden UBP'nin hükümet görevi üstlenmesiyle enkazın altından kalktığını görmüştür ve görmeye devam etmektedir. Bugünlerde hepsi meydanlarda. Ahkam kesiyorlar. Efelik taslıyorlar. Halkımız kimlerin devlet yönetiminde bulunduklarında yaptıklarından, görevi yarıda bırakıp kaçanlardan, geride buraktıkları enkazdan bıktı usandı.

“HÜKÜMET DÖNEMLERİNDE ÜLKEYE VERDİĞİ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLESİN”

Beni TV programına davet ediyor bir partinin genel başkanı... TV ekranlarında benimle buluşup konuşmak istiyormuş. Başkanlığımdaki 19 aylık hükümetin icraatlarını dinlemek istermiş. Enkaz kaldıran hükümet icraatlarını halkımız çok iyi biliyor. CTP Başkanı'na özel brifing verecek değilim.

Biz hesabı halkımıza, size veririz. Bana CTP'nin projelerini anlatacakmış Ben onları çok iyi tanırım, siz de tanırsınız. Bana hiçbir şey anlatmasın. Hükümet dönemlerinde ülkeye verdiği rahatsızlıktan dolayı özür dilesin.

Halkımız KKTC'nin inançlı, kararlı ve mücadele azmine sahip UBP kadrolarının her şeyin en güzeline layık halkımıza verdiği hizmetleri her koşulda en güçlüsünü, en iyisini yaptığını çok iyi bilmektedir.

Geriye dönüp bakmak ve bunları geçmişte yapanların ileride neler yapabileceklerini görmek adına bir seçim startı veriyoruz. Geçmişe baktığımızda geleceği halkımız çok iyi görmektedir. UBP, KKTC'nin dününde olduğu gibi bugününde de, geleceğinde de güvencesidir.

“HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE BİR KEZ DAHA GÖREV ALACAĞIMIZDAN HİÇ KUŞKUMUZ YOKTUR”

UBP, kuruluş değerlerine ve misyonlarına bağlı olarak halka hizmet yolunda yeminli bir siyasi partidir ve 7 Ocak'ta bunu gösterecek olan sizsiniz. Halkımızın teveccühü ile bir kez daha görev alacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. Kaldığımız yerden daha güçlü, etkili, kararlı devam edeceğiz.

Gün bir olma günüdür. Birlikte olma, tek başına iktidara yürüyüşü başlatma günüdür. Güçlü iktidar, güçlü hükümet, güçlü projeler, güçlü kadroları ve sizlerle UBP buna hazırdır.

doldurdunuz, yüreğinizle güç verdiniz, bu güç KKTC'nin her tarafında duyulsun.

Partimiz için bir olalım, birlikte olalım. Ülkemiz için, KKTC için bir olalım, birlikte olalım. Ulusal davamız için bir olalım, birlikte olalım. Anavatan Türkiye ile bir olalım, birlikte olalım.

7 Ocak'ta bir olalım, birlikte olalım”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
8
 
0
 
13
 
0
 
8
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Aralık 2017, Çarşamba
GUNEY BAHCELERLİ         - LEFKOŞA
HER ÜLKENİN BİR GÜNEŞE İHTİYACI VARDIR

13 Aralık 2017, Çarşamba
Ayşe Sallah         - Lefkoşa
O kadar bilgim yok, rezil olacam diyemiyor da brifingmiş veremez, hade git yat sen..

12 Aralık 2017, Salı
Alev         - Lefkoşa
Korkusu olmayan,adam olan canlı yayına çıkar.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'ye ön izinle getirilen 10 Bangladeşli kayıp
image Çalışma Bakanlığı'nın tüm uyarılarına ve yasak olmasına rağmen Saleh Danışmanlık şirketi aracılığı ile Kırmızıgil adına ön izinle ülkeye getirilen 10 Bangladeşli ön izinleri bulunan iş yerine hiç uğramadan ortadan kay...
Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: "Güçlü yanıt vermeyi sürdüreceğiz..."
image Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşanan gerilimle ilgili konuşan Erdoğan, “Bu tür dayatmalara karşı cevabımızı hem sahada hem diplomatik alanda en güçlü şekilde vermeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
Bu hafta yağmurlu geçecek...
image Meteoroloji Dairesi, yarından itibaren bir hafta boyunca havanın yağışlı olmasının beklendiğini açıkladı.