Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 31 Aralık 2017, Pazar 13:32
banner

Erhürman gençlerle buluştu: "Size güveniyoruz, görevimiz önünüzü açmak"

Erhürman gençlerle buluştu: Size güveniyoruz, görevimiz önünüzü açmakCTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yılın son toplantısını gençlerle yaptı.
Paylaş  
6
15
3
0

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yılın son toplantısını gençlerle yaptı.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Mağusa’da toplanan gençler, yeni bir düzen yaratmayı vaat eden CTP’nin Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Programı hakkında bilgi aldı ve programın nasıl uygulanacağını sorguladı.

Erhürman toplantıda gençlere seslenerek, “Bugün de, gelecek de sizsiniz. Kendinize, halkımıza ve ülkemize güvenerek yeni bir düzen kurma hayalimize destek verin. Çok çalışıp başaracağız. Yozlaşmaya karşı birleşmeliyiz” dedi.

Onlarca yıl içinde oluşturulmuş yozlaşmış sistemin hukuksuz, adaletsiz, kayırmacı olduğunu, insanları üretkenlikten, yaratıcılıktan uzaklaştırdığını, potansiyellerini kullanamaz hale getirdiğini ifade eden Erhürman, şöyle dedi:

“Bu ülkede ve ülke dışında çok zeki, çok çalışkan, çok başarılı insanlarımız, gençlerimiz var. Her birinin gurur duyulacak başarı hikayeleri var. Mesele artık tek tek başarı hikayelerini, doğru bir planlama ve programlama ile ve doğru politikaları uygulayarak toplumsal bir başarı hikayesine dönüştürmektir. Kıbrıs Türk halkı bunu başaracak yeteneğe de, zekaya da, insan kaynağına da sahip. Programımız da, kadromuz da hazır. Biz bunun için göreve geleceğiz. Bu düzeni sizlerle, halkımızla birlikte değiştireceğiz.”

“ÜLKEDEKİ YOZLAŞMAYI YARATAN ZİHNİYETİ GERİDE BIRAKACAĞIZ”

“Ulusal Birlik Partisi’nin görevde olduğu her dönem; talanın, peşkeşin, yalanın, kirli ve izahatı mümkün olmayan işlerin, kamuya ait olan ne varsa, elde hangi kaynak varsa ayrıcalıklılara dağıtmanın, çalışanı sömürmenin, hakkın, hukukun ihlalinin tavan yaptığı” görüşünü dile getiren Erhürman, “UBP-DP Hükümeti’nin son 20 aylık yasadışı işlerini, aile fertlerine dağıtılan arsaları ve kamu mallarını” hatırlattı.

Erhürman, Özgürgün’ün banka hesapları konusunda hala bir açıklama yapmamasını da eleştirerek, tüm bu olanlar karşısında Kıbrıs Türk halkının doğru olanı yapacağını ve UBP’yi ve temsil ettiği zihniyeti artık geride bırakacağını söyledi. Beş yıl daha bu halkın geleceğini çalmalarına izin vermeyeceklerini belirten Erhürman, “Bunlar memleketi babalarının malı sanıyor. Ama işler değişiyor. Olanı biteni halk duydu, gördü, biliyor. O nedenle değil midir ki kaçacak delik arıyorlar, çıkamıyorlar karşımıza” dedi.

“HER KENTE VE BÜYÜK YERLEŞİM BİRİMİNE DANIŞMANLIK HİZMETİ SUNAN GENÇLİK MERKEZLERİ”

Halk danslarını çok önemli bulmakla ve daha fazla teşvik etmeye kararlı olmakla birlikte gençlik merkezlerini sadece halk dansları faaliyetlerinin yürütüldüğü yerler olarak görmediklerini, başka yetenekleri de teşvik etmenin yanı sıra, bu merkezlerde eğitim, kariyer, proje danışmanlığı da yapılması gerektiğini belirten Erhürman, “Okullarını bitirip çalışmaya başlamaya hazırlanan gençlere, hangi hibelerden, programlardan yararlanabilecekleri, nasıl proje hazırlayacakları, nasıl kaynak bulacakları konusunda da bu merkezlerde yol gösterilmeli. Biz bunu yapacağız” dedi. Erhürman sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkede para var. Her şeyi planlayıp bu halkın tek bir kuruşunu heba etmeyeceğiz. Bu hükümet reformları hayata geçireceği sözüyle hükümete geldi ve kendi imzası bulunan işleri yapmadığı için 540 milyon TL’lik reform destek ödeneği kullanılamadı. İki yıldır aralıksız ülkeyi geziyorum. Üreten kesimleri, insanları dinledim. Çok zor şartlar altında var olmuşlar ve başarmışlar. CTP döneminde gençlerin, kadınların ve engellilerin işgücü piyasasına katılması öncelik olacak. Üretim imkanı bizim dönemimizde yaratılacak. Sıfır faizli, uzun vadeli krediler de dahil mikro krediler de vererek girişimlerin hemen başlatılmasına destek vereceğiz. Bu ülkeyi siz değiştireceksiniz. Bizim görevimiz sizlerin önünü açmak olacak. Eminiz ki sizlerin önünüzü açtığımızda, siz bu işi başaracaksınız. Size güveniyoruz.”

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Arıklı: "Meclis bütçesine olumlu oy vereceğiz..."
image Dün sabah başlayıp bugün sabah saatlerine kadar devam eden Genel Kurul’un bütçe maratonunda Cumhurbaşkanlığı bütçesinin ardından Meclis Başkanlığı bütçesi ele alındı.
Berova: "Meclis İç Tüzüğü tadilinde hata yapıldı"
image Dün sabah başlayıp bugün sabah saatlerine kadar devam eden Genel Kurul’un bütçe maratonunda Cumhurbaşkanlığı bütçesinin ardından Meclis Başkanlığı bütçesi ele alındı.
Meclis Başkanı Uluçay, İstanbul'a gidiyor
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Parlamentolararası Kudüs Platformu tarafından düzenlenen konferansa katılmak amacıyla bu akşam İstanbul’a gidiyor.