Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Ekim 2011, Pazartesi 17:00
banner

1'inci Uluslararası Telepatoloji Kursu, YDÜ Hastanesi'nde gerçekleştirildi

1'inci Uluslararası Telepatoloji Kursu, YDÜ Hastanesi'nde gerçekleştirildiDünyanın önde gelen üniversitelerinin katılımının sağlandığı 1. Uluslararası Telepatoloji Sistemleri ve Uygulamaları Kursu, Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde, Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri organizasyonuyla gerçekleştirildi.
Paylaş  
22
27
18
0

Dünyanın önde gelen üniversitelerinin katılımının sağlandığı 1. Uluslararası Telepatoloji Sistemleri ve Uygulamaları Kursu, Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde, Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Organizasyon Komitesi Başkanlığını yürüten, YDÜ Dış İşler Müdürü Tayseer Alshanableh'in verdiği bilgiye göre; dünya çapında 10 ayrı ülkeden 22 üniversitenin ve uzmanların katıldığı kursta, dünyada kullanılan telepatoloji teknolojisi konusunda fikir alışverişi yapıldığı ve teknolojik alanda son uygulamaların tartışıldığı bildirildi.

Açıklamada, üniversitelerarası işbirliğinin geliştirilmesinin ve pekiştirilmesinin amaçlandığı bildirilerek, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin de, dünyada önde gelen üniversitelerin araştırmalarını ve uygulamalarını birinci elden takip etme olanağı buldukları ifade edildi.

Harvard Üniversitesi-ABD , Kahire Üniversitesi- Mısır, Ayn Şams Üniversitesi-Mısır, Concord Üniversitesi- ABD, Tiran Üniversitesi - Arnavutluk, Milano Bicocca Üniversitesi- İtalya, Ohio State Üniversitesi- ABD, Loughborough Üniversitesi-İngiltere, Russian Association for Telemedicine-Moskova, Rusya, Arizona Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Rusya Telemedicine Derneği gibi dünyanın önde gelen üniversiteleri ve hastanelerinin katıldığı belirtildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kamu-Sen: "Engelli istihdamı baremlerinin önü açılmalı"
image Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen),  Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantıda, kamuda engelli istihdamı, baremlerin önünün açılması ve diğer yasal düzenlemeleri...
Gece kulüpleri "denetlendi"
image Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi, etkin denetimlerini sürdürüyor.
Akıncı, Fransız Büyükelçi Troccaz'ı kabul etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Fransız Büyükelçi René Troccaz’ı kabul etti.