Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 26 Ekim 2011, Çarşamba 12:58
Kıbrıs'ta ilk Commando ameliyatı geçiren hasta hızla iyileşiyor
Kıbrıs'ta  ilk Commando ameliyatı  geçiren hasta hızla iyileşiyorYakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta, Kıbrıs’ta ilk defa gerçekleştirilen ve bütün dünyanın internet aracılığıyla canlı izlediği ‘Commando Operasyonu’ olarak adlandırılan cerrahi işlem sonrası hasta sağlığına kavuşuyor.
Paylaş  
12
24
11
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta,  Kıbrıs’ta ilk defa gerçekleştirilen ve bütün dünyanın internet aracılığıyla canlı izlediği ‘Commando Operasyonu’ olarak adlandırılan cerrahi işlem sonrası hasta sağlığına kavuşuyor.

Ağız içi, dil veya çene kemiğini tutan kanserlerde, kanserli doku ve çevre yapılarının çıkarılması için yapılan “Commando Operasyonu” olarak adlandırılan cerrahi işlem, Kıbrıs’ta ilk defa, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde geçtiğimiz hafta başarıyla gerçekleştirilmişti.

Yakın Doğu Tv'ye açıklamada bulunan, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak ; “Hastamız uzun bir ameliyattan sonra yoğun bakım servisinden normal odasına alındı. Bugün 8'inci günü ve herşey beklediğimiz gibi seyretti” dedi. Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, hastanın normal yoldan nefes alabildiğini, birkaç gün içinde ağızdan beslenmesine geçmeyi planladıklarını vurguladı.

Prof. Dr. Şafak son olarak, “herşey beklediğimiz şekilde gayet iyi geçiyor, ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyonla karşılaşmadık ve hastamızı 10 gün içerisinde taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Devlet Piyangosu çekildi! İşte talihli numaralar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Ocak 2018 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam çekildi.
Özgürgün: "Hükümeti kurma görevi UBP'ye verilmeli! Yapılmak istenen sivil dar...
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, bu akşam toplanarak, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü hükümet kurma çalışmaları için yetkilendirdi. Parti Meclisi kararı oybirliğiyle alındı.
UBP Parti Meclisi toplandı!
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi bugün 17:30'da toplandı.