Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Ekim 2011, Cuma 15:00

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde dünya çapında tedavi...

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde dünya çapında tedavi... Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde Ameliyatsız “İnce Tel” yöntemi ile tıkanan safra yolları açıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Charles Cihangir Canver Yakın Doğu TV'ye yaptığı açıklamada, 82 yaşında bir hasta'nın halsizlik,sarılık ve kaşıntı şikayetleri ile hastane'ye başvurduğunu belirterek, yapılan tetkikler sonucu safra yolu tıkanıklığı tespit ettiklerini belirtti.
Paylaş  
15
19
11
1

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde Ameliyatsız “İnce Tel” yöntemi ile tıkanan safra yolları açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Charles Cihangir Canver Yakın Doğu TV'ye yaptığı açıklamada, 82 yaşında bir hasta'nın halsizlik,sarılık ve kaşıntı şikayetleri ile hastane'ye başvurduğunu belirterek, yapılan tetkikler sonucu safra yolu tıkanıklığı tespit ettiklerini belirtti.

YDÜ'den verilen bilgiye göre, Safra'nın kana bulaştığını, beyni ve böbrekleri bozduğunuda vurgulayan Prof. Dr. Canver, 8 kişilik bir ekiple, “özel ince tel” kullanarak kamera yardımı ile tıkanan safra kanalına girildiğini ,ince tel ile safranın boşaltıltığını ve hastanın anında şifa bulduğunu ve tedaviye cevap verdiğini söyledi.

Prof. Dr. Charles Cihangir Canver, “ Amerika Birleşik Devletleri'nde” dahi böyle bir yöntemin her hastanede yapılamıyacağını ve böyle etkin bir tıbbi ekibin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde   olmasının KKTC ve yakın Coğrafya için olağanüstü bir sağlık üssünün olduğunu ifade etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Ekim 2011, Cuma
BRAVOOOOOOOO         - YDÜ Hastanesi
Bravo Suat gardas. Bravo Prof. Dr.C.C. Canver.

Kaptansız KTAMS dönemi resmen başladı
36. Olağan Genel Kurulu’nu bugün yapan KTAMS, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Geçtiğimiz hafta başkanlık görevine talip olmayacağını duyuran Kaptan, Yönetim Kurulu’nda yer almadı.
İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı'na 4 bin 580 fidan dikildi
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile Orman Dairesi’nin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı’na "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile bugün yapılan etkinlikle 4 bin 580 fidan dikildi.
Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı.