Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 28 Ekim 2011, Cuma 15:00
banner

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde dünya çapında tedavi...

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde dünya çapında tedavi... Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde Ameliyatsız “İnce Tel” yöntemi ile tıkanan safra yolları açıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Charles Cihangir Canver Yakın Doğu TV'ye yaptığı açıklamada, 82 yaşında bir hasta'nın halsizlik,sarılık ve kaşıntı şikayetleri ile hastane'ye başvurduğunu belirterek, yapılan tetkikler sonucu safra yolu tıkanıklığı tespit ettiklerini belirtti.
Paylaş  
15
19
11
1

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde Ameliyatsız “İnce Tel” yöntemi ile tıkanan safra yolları açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Charles Cihangir Canver Yakın Doğu TV'ye yaptığı açıklamada, 82 yaşında bir hasta'nın halsizlik,sarılık ve kaşıntı şikayetleri ile hastane'ye başvurduğunu belirterek, yapılan tetkikler sonucu safra yolu tıkanıklığı tespit ettiklerini belirtti.

YDÜ'den verilen bilgiye göre, Safra'nın kana bulaştığını, beyni ve böbrekleri bozduğunuda vurgulayan Prof. Dr. Canver, 8 kişilik bir ekiple, “özel ince tel” kullanarak kamera yardımı ile tıkanan safra kanalına girildiğini ,ince tel ile safranın boşaltıltığını ve hastanın anında şifa bulduğunu ve tedaviye cevap verdiğini söyledi.

Prof. Dr. Charles Cihangir Canver, “ Amerika Birleşik Devletleri'nde” dahi böyle bir yöntemin her hastanede yapılamıyacağını ve böyle etkin bir tıbbi ekibin Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde   olmasının KKTC ve yakın Coğrafya için olağanüstü bir sağlık üssünün olduğunu ifade etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Ekim 2011, Cuma
BRAVOOOOOOOO         - YDÜ Hastanesi
Bravo Suat gardas. Bravo Prof. Dr.C.C. Canver.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Töre, 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Coşkun Kaya'yı ziyaret etti
image Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Coşkun Kaya’yı ziyaret etti.
Tarım Dairesi'nin haftalık gıda analiz sonuçları açıklandı
image Tarım Dairesi, ithal ürünlerden alınan 42 numuneden 39’unun temiz, 3 numunede  ilaç kalıntısına rastlandığını, yerli ürünlerden ise 28 numuneden sadece 1’inde ilaç kalıntısına rastlandığını açıkladı.
YÖDAK üyeliği için başvuru kabul edilecek
image YÖDAK boşalan üyelikler için başvuru kabul edecek.