Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 3 Kasım 2011, Perşembe 06:00
YDÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey'den büyük başarı!
YDÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey'den büyük başarı!Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde 19 – 22 Ekim tarihlerinde American Society for Clinical Pathology (ASCP) – Dünya Patoloji ve Tıp Laboratuvarları Birliği (WASPaLM)’nin düzenlemiş olduğu XXVI. Dünya Kongresi’nde 20 Ekim 2011’de yapılan bir törenle WASPaLM Başkanlığına seçildi.
Paylaş  
13
21
14
1

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde 19 – 22 Ekim tarihlerinde American Society for Clinical Pathology (ASCP) – Dünya Patoloji ve Tıp Laboratuvarları Birliği (WASPaLM)’nin düzenlemiş olduğu XXVI. Dünya Kongresi’nde 20 Ekim 2011’de yapılan bir törenle WASPaLM Başkanlığına seçildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey Kurucu Rektör Dr. Suat İ.Günsel’i ziyaretinde yaptığı konuşmada, 64 yıllık olan Dünya Pataloji veTıp Laboratuvarlar Birliğinin toplantısı için gittiği Las Vegas’ta 2 Yıllığına başkan seçildiğini ve bir önceki başkan Alman Prof.Dr. Michael Oellerich’den başkanlık madalyasını teslim aldığını belirtti.

Kuzey, hem Türkiye Cumhriyetini hem KKTC’yi temsilen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesiadına Dünya Pataloji ve Tıp Laboratuvarlar birliğinin 26′ncı toplantısına katılarak II.Kadın Başkan seçildiğini ve layıkıyla temsil edeceğini vurguladı.
Bu birliğe üye olan 35 ülkeden 45 derneğin var olduğunu belirten Kuzey, Birliğin bayrağı ve madalyasını Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel’e takdim etmekten de büyük gurur duyduğunu belirtti.

Birlik toplantılarının yönetim kurulu toplantılarının ise Birliğin Başkanı nerede yaşıyor ve görev yapıyor ise o ülkede yapıldığınıda vurgulayan Kuzey, 2012 yılında gerçekleştirilecek Dünya Pataloji ve Tıp Laboratuvarları Birliği’nin Yönetim Kurulu Toplantısının da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılacak olmasının kendisi için ayrı bir önem ve heyecan olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Kuzey, Dünya Pataloloji ve Tıp Laboratuvarları Birliği’nin çalışmalarını www.waspalm.org adresinden takip edilebileceğinide belirtti.
Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr.Suat İ. Günsel’de kabulde yaptığı konuşmada, öncelikle Dünya Pataloglar Birliği’nin başkanı olmasından ötürü Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gamze Mocan Kuzey’i Kutladı.

Günsel, Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey’i öteden beri çalışmalarını yakından takip ettiğini, derin çalışmalarının dikkat çektiğini belirterek ,yetiştirmekte olduğu öğrencilerinede büyük örnek teşkil ettiğini vurguladı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
21 Mart 2012, Çarşamba
Prof. Dr. M. Şerefettin Canda         - izmir
Sn. Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey'e sağlıklı güzel günler diliyorum. Selamlar, sevgiler. MŞCANDA

Ertuğruloğlu Afrika Gazetesini kınadı
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye'nin Afrin operasyonunu 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ilişkilendirerek "işgal harekatı" olarak niteleyen Afrika gazetesini kınadı.
Özgürgün: "Ordumuza işgalci diyen Enosis isteyenlere hizmet eder ve şiddetli ...
Başbakan Hüseyin Özgürgün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "Ordumuza işgalci diyen sadece ırkçı ELAM, KİLİSE ve ENOSİS isteyenlere hizmet eder ve her nerede olursa bizim şiddetli tepkimizle karşılaşır. 1974'...
KTOEÖS yarın Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapacak
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, yarın Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapacak.