Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Kasım 2011, Perşembe 14:21
Büyük Önder Atatürk YDÜ'de de anıldı...
Büyük Önder Atatürk YDÜ'de de anıldı...Büyük Önder Atatürk ölümünün 73. yıldönümünde Yakın Doğu Üniversitesi’nde (YDÜ) de törenle anıldı.
Paylaş  
15
18
17
0

Büyük Önder Atatürk ölümünün 73. yıldönümünde Yakın Doğu Üniversitesi’nde (YDÜ) de törenle anıldı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, YDÜ Büyük Kütüphane’nin 3 numaralı konferans salonunda düzenlenen törende, Atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Tarih Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Efdal Özkul “Atatürk’ü Anlamak” adlı bir konuşma yaptı.

Doç. Dr. Ali Efdal Özkul konuşmasının başında Atatürk’ün, çok yönlü ve üstün kişiliği olan bir lider olduğunu belirtti.  Doç. Dr. Özkul, Mustafa Kemal’in en büyük ülküsünün milli birlik ve beraberlik içerisinde vatanın bölünmez bütünlüğünü sonsuza dek yaşatmak olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Özkul’un konuşmasının ardından Tarih Bölümü öğrencilerinden Şebnem Hayfavi ise, “Atatürk’le İlgili Bilinmeyenler” adlı konuşmasında, Atatürk’ün yaşamı boyunca hiç yurtdışı resmi ziyaret yapmadığını ve lacivert takım giymediğini söyledi. Daha sonra Alparslan Atalar adlı öğrenci, Atatürk’le ilgili bir şiir okundu.  Yine tarih bölümü öğrencileri Ömer Katoğlu’nun “Atatürk’ün Askeri Yönü” ve Fırat Ekiz’in “Atatürk’ün Hayatı” adlı konuşmalarının ardından tören, “Atatürk’ün Yaşamı” konulu bir slayt gösterisi ile sona erdi.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Tüm camilerde Afrin hareketi nedeniyle TSK'ya dua edilecek
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde tüm camilerde Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün başlattığı Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah namazında dua edilecek.
Rus birlikleri Afrin'den çekildi
Rusya Savunma Bakanlığı, Afrin'deki birliklerin Tel Rıfat bölgesine çekildiğini açıkladı.
"Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukukta Sığınma" konulu eğitim yapıldı
Mülteci Hakları Derneği (MHD) tarafından Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nde “Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukukta Sığınma” konulu eğitim düzenledi.