Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Kasım 2011, Perşembe 10:30
banner

YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladı

YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladıYakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı. Sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığı bildirdi.
Paylaş  
11
16
11
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı.

Yakın Doğu TV'den yapılan açıklamaya göre, daha önce Türkiye Atletizm, Tekvando ve Güreş A Milli Takımlarına hizmet veren Dr. Hasan Ulaş Yavuz yaptığı açıklamada; Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Spor Hekimliği Polikliniğinde koruyucu sporcu sağlığı hizmetleri, spora katılımla ortaya çıkan akut veya kronik sağlık ve yaralanmaların muayene, ölçme ve değerlendirmeleri ile tanılarının konulması, medikal ve sportif rehabilitasyon tedavilerinin planlanması gerektiğinde diğer branşlardan da yararlanılarak multidisipliner bir yaklaşımla hizmet vereceklerini söyledi.

Bölümde tedavisinde egzersizin yararlı olduğu diabet, astım, obezite, hipertansiyon, psikiyatrik sorunlar (depresyon, uyku bozuklukları...) gibi farklı hastalıklarda egzersiz reçetelerinin hazırlanacağını ve takibinin yapılacağını ifade eden Yavuz, her yaştaki sağlıklı bireylerde sağlığın korunması ve geliştirilmesi için bireysel egzersiz reçetelerinin de oluşturulacağını belirtti.

Dr. Hasan Ulaş Yavuz, sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığını bildirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Klasik otomobiller hazine peşinde"
image Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneğinin Hem eğlendiren hem de öğreten faaliyeti olan ,sezonun beklide en ilginç en neşeli en keyifli organizasyonu 'Klasik Otomobil Hazine Avı’ Salı günü  yapılıyor.
Atakan: "Anadolu Jet'in KKTC'de 'base' yapması için çalışma var"
image Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ise özellikle havacılık sektöründe girdilerin hemen hepsinin döviz bazlı olduğunu, bu nedenle dövizdeki artışın bilet fiyatlarına olumsuz şekilde yansıdığını hatırlattı.
Denktaş: "KKTC vatandaşlarının kumarhanelere girişini yasal hale getirmek içi...
image Maliye Bakanı Serdar Denktaş, pahalılığı engellemek için alınabilecek tedbirler bulunduğunu ancak bu yapılırken dengelerin gözetilmesi ve korunması gerektiğini söyledi.