Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Kasım 2011, Perşembe 10:30
banner

YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladı

YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladıYakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı. Sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığı bildirdi.
Paylaş  
12
17
11
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı.

Yakın Doğu TV'den yapılan açıklamaya göre, daha önce Türkiye Atletizm, Tekvando ve Güreş A Milli Takımlarına hizmet veren Dr. Hasan Ulaş Yavuz yaptığı açıklamada; Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Spor Hekimliği Polikliniğinde koruyucu sporcu sağlığı hizmetleri, spora katılımla ortaya çıkan akut veya kronik sağlık ve yaralanmaların muayene, ölçme ve değerlendirmeleri ile tanılarının konulması, medikal ve sportif rehabilitasyon tedavilerinin planlanması gerektiğinde diğer branşlardan da yararlanılarak multidisipliner bir yaklaşımla hizmet vereceklerini söyledi.

Bölümde tedavisinde egzersizin yararlı olduğu diabet, astım, obezite, hipertansiyon, psikiyatrik sorunlar (depresyon, uyku bozuklukları...) gibi farklı hastalıklarda egzersiz reçetelerinin hazırlanacağını ve takibinin yapılacağını ifade eden Yavuz, her yaştaki sağlıklı bireylerde sağlığın korunması ve geliştirilmesi için bireysel egzersiz reçetelerinin de oluşturulacağını belirtti.

Dr. Hasan Ulaş Yavuz, sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığını bildirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'daki kazada bisiklet sürücüsü ağır şekilde yaralandı...
image Lefkoşa'da meydana gelen kazada 52 yaşındaki bisiklet sürücüsü ağır şekilde yaralandı.
Barbaros Hayrettin Paşa gemisini, Yunan fırkateyni tarafından taciz edildi!
image Doğu Akdeniz'de araştırma yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisini taciz eden Yunan fırkateyni, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca engellendi.
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Heyeti İzmir'de temaslarda bulunuyor
image Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve bazı belediye başkanları, “Tecrübe Paylaşımı ve Araştırma Programı” çerçevesinde İzmir’de temaslarda bulunuyor.