Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Kasım 2011, Perşembe 10:30
YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladı
YDÜ Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği, hizmet vermeye başladıYakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı. Sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığı bildirdi.
Paylaş  
9
13
9
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Polikliniği KKTC halkına ve tüm sporculara hizmet vermeye başladı.

Yakın Doğu TV'den yapılan açıklamaya göre, daha önce Türkiye Atletizm, Tekvando ve Güreş A Milli Takımlarına hizmet veren Dr. Hasan Ulaş Yavuz yaptığı açıklamada; Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Spor Hekimliği Polikliniğinde koruyucu sporcu sağlığı hizmetleri, spora katılımla ortaya çıkan akut veya kronik sağlık ve yaralanmaların muayene, ölçme ve değerlendirmeleri ile tanılarının konulması, medikal ve sportif rehabilitasyon tedavilerinin planlanması gerektiğinde diğer branşlardan da yararlanılarak multidisipliner bir yaklaşımla hizmet vereceklerini söyledi.

Bölümde tedavisinde egzersizin yararlı olduğu diabet, astım, obezite, hipertansiyon, psikiyatrik sorunlar (depresyon, uyku bozuklukları...) gibi farklı hastalıklarda egzersiz reçetelerinin hazırlanacağını ve takibinin yapılacağını ifade eden Yavuz, her yaştaki sağlıklı bireylerde sağlığın korunması ve geliştirilmesi için bireysel egzersiz reçetelerinin de oluşturulacağını belirtti.

Dr. Hasan Ulaş Yavuz, sporda besin destek maddeleriyle ilgili eğitim, dopingle mücadele, sporcu sağlığının korunması ve geliştirilmesi için sporcu, antrenör ve yöneticilerin eğitiminin de bölümün amaçları arasında yer aldığını bildirdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Devlet Piyangosu çekildi! İşte talihli numaralar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Ocak 2018 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam çekildi.
Özgürgün: "Hükümeti kurma görevi UBP'ye verilmeli! Yapılmak istenen sivil dar...
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi, bu akşam toplanarak, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü hükümet kurma çalışmaları için yetkilendirdi. Parti Meclisi kararı oybirliğiyle alındı.
UBP Parti Meclisi toplandı!
Ulusal Birlik Partisi Parti Meclisi bugün 17:30'da toplandı.