Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 21 Kasım 2011, Pazartesi 11:00
banner

Yakın Doğu Üniversitesi'ne TUBİTAK'tan "yayın teşvik ödülü"

Yakın Doğu Üniversitesi'ne TUBİTAK'tan yayın teşvik ödülüYakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ), TUBİTAK’tan “yayın teşvik ödülü” aldığı bildirildi. Computer Assisted Learning dergisi TÜBİTAK’ın A grubu dergi listesinde yer aldığı için, araştırmacılar, TUBİTAK tarafından 2 bin 400 TL yayın teşvik ödülü ile ödüllendirildi.
Paylaş  
20
15
14
0

Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ), TUBİTAK’tan “yayın teşvik ödülü” aldığı bildirildi.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Fezile Özdamlı’nın geliştirdikleri “Öğretmenlerin Mobil Öğrenmeye Yönelik Algıları Ölçeğinin Geliştirilmesi ve Sonuçların Değerlendirilmesi” başlıklı makale, Sosyal Bilimler Dizini (SSCI) kapsamında taranan Computer Assisted Learning (CAL)’de yayınlandı.

Computer Assisted Learning dergisi TÜBİTAK’ın A grubu dergi listesinde yer aldığı için, araştırmacılar, TUBİTAK tarafından 2 bin 400 TL yayın teşvik ödülü ile ödüllendirildi.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, araştırmacılar, günümüzdeki teknolojinin hızla ilerlemekte olduğunu ve buna bağlı olarak “bilgi” kavramı ve “bilim” anlayışının da değiştiğini, bu değişimlere ayak uydurabilmek için her alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişiklik gerektiğini belirtti.

Araştırmacılar tüm dünyada kullanım alanı yaygınlaşmakta olan mobil öğrenme teknolojilerinin KKTC’deki öğrenme - öğretme süreçlerine entegrasyonunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için, öncelikle, öğretmenlerin bu teknolojilere yönelik eğitimlerinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Uzunboylu ve Yard. Doç. Dr. Özdamlı, geliştirdikleri ölçeği kullanmak isteyen araştırmacıların ve eğitim kurumlarının hizmetine sunmaktan büyük sevinç duyacaklarını belirterek, bu konuda her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını vurguladılar.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTHY'nin binaları 22 Haziran'da yeniden satışa çıkarılıyor
image Tasfiye halindeki Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) Lefkoşa’daki genel müdürlük ve yönetim binaları 22 Haziran Cuma günü üçüncü kez açık artırma usulüyle satışa çıkarılacak.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 19/06/2018 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Şht. Teğmen Caner Gönyeli 2018 Arama-Kurtarma Tatbikatı brifingle başladı
image Şehit Teğmen Caner Gönyeli 2018 Arama-Kurtarma Tatbikatı bugün başladı.