Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 21 Kasım 2011, Pazartesi 11:00

Yakın Doğu Üniversitesi'ne TUBİTAK'tan "yayın teşvik ödülü"

Yakın Doğu Üniversitesi'ne TUBİTAK'tan Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ), TUBİTAK’tan “yayın teşvik ödülü” aldığı bildirildi. Computer Assisted Learning dergisi TÜBİTAK’ın A grubu dergi listesinde yer aldığı için, araştırmacılar, TUBİTAK tarafından 2 bin 400 TL yayın teşvik ödülü ile ödüllendirildi.
Paylaş  
19
14
13
0

Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ), TUBİTAK’tan “yayın teşvik ödülü” aldığı bildirildi.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Fezile Özdamlı’nın geliştirdikleri “Öğretmenlerin Mobil Öğrenmeye Yönelik Algıları Ölçeğinin Geliştirilmesi ve Sonuçların Değerlendirilmesi” başlıklı makale, Sosyal Bilimler Dizini (SSCI) kapsamında taranan Computer Assisted Learning (CAL)’de yayınlandı.

Computer Assisted Learning dergisi TÜBİTAK’ın A grubu dergi listesinde yer aldığı için, araştırmacılar, TUBİTAK tarafından 2 bin 400 TL yayın teşvik ödülü ile ödüllendirildi.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, araştırmacılar, günümüzdeki teknolojinin hızla ilerlemekte olduğunu ve buna bağlı olarak “bilgi” kavramı ve “bilim” anlayışının da değiştiğini, bu değişimlere ayak uydurabilmek için her alanda olduğu gibi eğitim alanında da değişiklik gerektiğini belirtti.

Araştırmacılar tüm dünyada kullanım alanı yaygınlaşmakta olan mobil öğrenme teknolojilerinin KKTC’deki öğrenme - öğretme süreçlerine entegrasyonunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için, öncelikle, öğretmenlerin bu teknolojilere yönelik eğitimlerinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Uzunboylu ve Yard. Doç. Dr. Özdamlı, geliştirdikleri ölçeği kullanmak isteyen araştırmacıların ve eğitim kurumlarının hizmetine sunmaktan büyük sevinç duyacaklarını belirterek, bu konuda her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını vurguladılar.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Gönendere Ortaokulu'nda 'temiz düşün' bahçesi oluşturuldu
Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında Gönendere Şehit Zeka Çorba Ortaokulu’nda ağaçlandırma yapılan alanda Temiz Düşün Bahçesi oluşturuldu.
Çekirge mücadelesi sona erdi... Hasat, Pazartesi başlayabilecek
Ercan Havalimanı ile DÜÇ Keçicilik Ünitesi arasında kalan arazilerde çekirge sürülerine karşı mücadelenin tamamlandığı, bölgede pazartesiden itibaren hasat ve hayvan otlatmanın başlayabileceği bildirildi.
Sol Hareket'ten Başbakanlık önünde eylem: "Yasaklara inat, yaşasın kitap"
Sol Hareket, Başbakanlık karşısında eylem düzenleyerek, Seher kitabını okudu.