Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Aralık 2011, Cuma 18:00

YDÜ Hastanesi ile Türk-Sen arasında "Sağlık Protokolü" imzalandı

YDÜ Hastanesi ile Türk-Sen arasında Bölgenin en kapsamlı hastanesi olma özelliğine sahip olan Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çeşitli kuruluşlarla yaptığı işbirliği protokolüne bir yenisini daha ekledi. YDÜ ile Türk-Sen arasında Sağlık Protokolü imzalandı.
Paylaş  
16
13
13
0

Bölgenin en kapsamlı hastanesi olma özelliğine sahip olan Yakın Doğu üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çeşitli kuruluşlarla yaptığı işbirliği protokolüne bir yenisini daha ekledi.

YDÜ'den yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Türk İşçi Sendikakaları Federasyonu ile imzalanan protokole Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr.İrfan Günsel ,Yakın Doğu Hastanesi  Yönetim Kurulu Üyesi  Ahmet Savaşan, Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Başkanı Arslan Bıçaklı ve Federasyonun Üst Düzey yöneticileri katıldı.

Yakın Doğu Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan yaptığı konuşmada, hastaneye ilişkin yapılan protokollere Turizm sektörüyle başlandığını daha sonrasında spor ve sağlığa ilişkin sektörlerle devam ettiğini belirrti. Kurucu rektör Dr. Suat Günsel’in, hastanenin kuruluş felsefesinde Ülke insanının sağlık nedeniyle yurt dışına gitme ihtiyacını ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İrfan Günsel,yapılan protokollerle KKTC halkına ayrıcalıklı hizmet veren Yakın Doğu Hastanesi’nden yararlanabileceklerini ifade ederek, yapılan protokolle Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu üyelerinin de Yakın Doğu Üniversitesi personeli gibi ayrıcalıklı olarak hastaneden hizmet alabileceklerini vurguladı.

Bıçaklı: KKTC Halkı Artık Yurt Dışına Gitmiyor

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu Başkanı Arslan Bıçaklı ise ülkemize böyle bir hastanenin kazandırılmasında büyük katkısı olan Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Dr.İrfan Günsel ile bu hastaneye katkı koyan bütün arkadaşlarımızı kutluyorum,  diyerek başladığı konuşmasında,  Hem örgütümüz adına hem de ülkenin bir ferdi olarak şu anda ülkede sağlık bakımından verilen hizmete dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bıçaklı: “Tedavide de,  ilaçta olduğıu gibi tercih hakkının verilmesi gerekir”

Bu hastaneyle birlikte yurt dışına gidişlerin de azaldığını görmekteyiz diyen Bıçaklı, “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin ülkeye yaptığı katkılar tartışılamaz.Türk-Sen olarak özellikle biz işçi sendikaları ve üyelerimizin yüzde 90’ından fazlası sigortalıdır. Ancak malesef sigotalılar istenilen hizmeti bir türlü alamıyorlar. Bu durumun hükümet tarafından değerlendirilmesi gerekir.Tedavide de,  ilaçta olduğıu gibi tercih hakkının verilmesi gerekir.diyen Arslan Bıçaklı “ Sonuçta sigortalılar bu hizmetin bedelini ödemekteler. İmzaladığımız bu protokolle Türk-sen e bağlı işçiler ayrıcalıklı bir hizmetten yararlanacaklardır. Bize bu olanağı sağlayan YDÜ Hastanesine teşekkür ediyoruz” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Özyiğit: "Bir gösteri ile ilgili sosyal medya paylaşımım bir yerlere çekilmey...
Bütçe görüşmeleri sırasında önerileri ve eleştirileri yanıtlayan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, eğitimin sürekli konuşulması gerektiğini belirterek eğitimin dinamik süreç olduğuna vurgu yaptı.
Gürçağ: "Girne 23 Nisan İlkokulu bin öğrenciye eğitim veriyor, aileler kayıt ...
Bütçe görüşmelerinde meclis kürsüsünden bir konuşma yapan UBP Milletvekili İzlem Gürçağ, eğitimin önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında, ülkedeki eğitim kalitesini irdeledi.
Arıklı: "Türkiye'den gelen din öğretmenlerinin Kıbrıs'ta eğitim vermesi zor.....
Bütçenin görüşülmesi sırasında konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, eğitime milli eğitim demenin güç olduğunu söyleyerek, tarih kitaplarının CTP hükümeti döneminde yeniden ele alındığını ve milli olmaktan uzaklaşıl...