Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AHMET SAVAŞAN 19 Aralık 2011, Pazartesi 11:42
banner

Savaşan: "Turizm devlet politikası olmalı"

Savaşan: Turizm devlet politikası olmalıKıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği’nin 27. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Demokrat Parti Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Savaşan Turizmin Devlet politikası olması gerektiğini vurguladı.
Paylaş  
41
31
27
0

Savaşan yaptığı konuşmada, ülkede başta sağlık olmak üzere, eğitim ve turizmin devlet politikası olması gerektiğini söyleyerek, ülkemize baktığımızda bu noktadan çok uzakta olduğumuz açıktır. Kuzey Kıbrıs’ın geleceği için hayati öneme sahip olan sağlık, eğitim ve turizm sektörlerinin gelişiminin hükümetler tarafından atanan bakanlar ve birokratlarının vizyonlarıyla sınırlı olmasının aslında bu sektörlerin geleceğini tehdit eden en önemli unsur olduğunu söyleyen Savaşan, 2011 yılında ülkede gelişen sağlık olanaklarına da bağlı olarak başta acenteler ve otellerin olağanüstü çabaları ile TC Yardım Heyeti’nin samimi ve gayretli çalışmaları sonucunda yakalanan pozitif ivmenin, ülkeye gelen turist sayısını ve dolulukları olumlu yönde etkilediğini ve ülkede katmadeğeri arttırdığını ifade etti. Savaşan Dünya’da artık en önemli kavramın sürdürülebilirlik olduğunun altını çizerek ülkemizde turizm alanında bu yıl yakalanan artışın sürdürülebilir olabilmesi için başta sektör temsilcilerine önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Savaşan “ KITSAB’ın olağan genel kurulu seçiminden sonra oluşacak yönetimin en önemli görevinin turizmde sürdürülebilir politikaların geliştirilmesine katkı koyabilmesi için kurumsallaşma olduğunu belirtti. Ancak kurumsallaşan bir KITSAB’ın sektörde öncü olabileceğini vurgulayan Savaşan, KITSAB’ın ülkede bilimsel temelde ve sürdürülebilir turizm politikaları oluşturulabilmesi için proje geliştiren ve geliştirdiği projelerle de hem mevcut iktidara hem de bundan sonraki iktidarlara katkı yaparak yön verebilmesi mümkün olabilecektir dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Savaşan seçime saatler kala neden siyasette göreve talip olduğunu anlattı
image UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Ahmet Savaşan seçim öncesi son açıklamasını yaparak 'Neden Siyaset?' sorusunun cevabını Kıbrıs Türk Halkı ile paylaştı.
Ahmet Savaşan: "UBP'nin değişime yönelik eğilimi takdir görüyor"
image UBP Lefkoşa Milletvekili adayı Ahmet Savaşan katıldığı televizyon programında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Ahmet Savaşan: "Gelecek, tamam olacak..."
image UBP Lefkoşa Milletvekili Adayı Ahmet Savaşan katıldığı bir televizyon programında yıllardan beridir kaybedilen ve özlemi duyulan saygı ve uzlaşı kültürünü yeniden Meclis’e kazandırmak, erozyona uğratılan değerle...