Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 1 Kasım 2012, Perşembe 16:15

BRTK Aile kanalında şiddet ve cinsel içerikli film skandalı

BRTK Aile kanalında şiddet ve cinsel içerikli film skandalıKıbrıs Türkü'nün sesi olarak yola çıkan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, şu sıralar BRT Aile kanalında izletilen şiddet ve cinsel içerikli bir filmin yayınlanmasından kaynaklanan bir skandal ile gündemde.
Paylaş  
37
44
32
0

Kıbrıs Postası Özel

BRTK'da tematik yayın dışında Kıbrıslı Türkler'in örf ve adetlerine uygun bir bakış açısıyla hazırlanan ve yayına giren BRT Aile kanalında film, kültürel tanıtım programları, aktüel programlar ve üniversitlerin kendilerini tanıttıkları bazı programlar yer alıyor.

BRT AİLE'DE ŞİDDET VE CİNSEL İÇERİKLİ FİLM

“Crank High Voltage” isimli şiddet ve cinsel içeriği bulunan bir filmi yayınladı ve bu konuda Yayın Yüksek Kurulu tarafından da ceza aldı.

YYK'DA UYARI CEZASI

Yayın Yüksek Kurulu'nun 17 Ağustos günü yayınladığıaçıklama ise şöyle: “Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na ait “BRT Aile” kanalında yayınlanan “Crank High Voltage” adlı yabancı filmin, değiştirilmiş şekli ile 39/97 sayılı “Kamu ve Özel Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Yasası”nın 5 (14) maddesini (Çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyecek yayın yapmama) ihlal ettiği saptanmış ve anılan yasanın 43 (2) (A) maddesi gereğince yazılı olarak uyarılmasına; ayrıca uyarı metninin 22.08.2012 Çarşamba günü saat 22:30’da BRT Aile kanalında sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

BRT AİLE VE FİLMLERDEN SORUMLU KİŞİLERE SORUŞTURMA AÇILDI MI?

Kıbrıs Türkü'nün örf ve adetlerine bağlı aile yapısına uygun yayın yapmayı amaçlayan BRTK Aile kanalında bu tür bir filmin gösterilmesinin sorumluları hakkında herhangi bir soruşturma yapılmaması çeşitli söylentilere neden oldu.

ÖZER KANLI'YA BİR KOMPLO MU YAPILDI?

Olayın UBP Kurultay'ı öncesinde yaşanması ise “Özer Kanlı'ya bir komplo mu yapıldı?” iddialarını gündeme getirdi.

Konu ile ilgili Kıbrıs Postası'nın ulaştığı kaynaklar yaşanan bu olayı değerlendirerek, her ne kadar kurum müdürü olarak yaşanan olaydan birinci derecede sorumlu olan Özer Kanlı ise de Kanlı'nın alt kadrolarında çalışan ve bu filmi gösterime koyan kişilerin hala haklarında soruşturma dahi başlatılmaması, yaşananların Özer Kanlı'ya bir komplo mu sorusunu gündeme getirdi. 

Yaşanan bu olay her ne kadar Özer Kanlı'nın görevden alınmasının resmi mazereti olmasa da, Özer Kanlı'ya bir komplo mu? iddialarını gündeme taşıdı.

İşte BRTK Aile kanalında gösterilen şiddet ve cinsel içerikli film;Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
2

Kaptansız KTAMS dönemi resmen başladı
36. Olağan Genel Kurulu’nu bugün yapan KTAMS, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Geçtiğimiz hafta başkanlık görevine talip olmayacağını duyuran Kaptan, Yönetim Kurulu’nda yer almadı.
İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı'na 4 bin 580 fidan dikildi
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile Orman Dairesi’nin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı’na "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile bugün yapılan etkinlikle 4 bin 580 fidan dikildi.
DP Genel Başkanı Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı.