Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 1 Kasım 2012, Perşembe 16:15
BRTK Aile kanalında şiddet ve cinsel içerikli film skandalı
Kıbrıs Türkü'nün sesi olarak yola çıkan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, şu sıralar BRT Aile kanalında izletilen şiddet ve cinsel içerikli bir filmin yayınlanmasından kaynaklanan bir skandal ile gündemde.
Paylaş  
36
41
31
0

Kıbrıs Postası Özel

BRTK'da tematik yayın dışında Kıbrıslı Türkler'in örf ve adetlerine uygun bir bakış açısıyla hazırlanan ve yayına giren BRT Aile kanalında film, kültürel tanıtım programları, aktüel programlar ve üniversitlerin kendilerini tanıttıkları bazı programlar yer alıyor.

BRT AİLE'DE ŞİDDET VE CİNSEL İÇERİKLİ FİLM

“Crank High Voltage” isimli şiddet ve cinsel içeriği bulunan bir filmi yayınladı ve bu konuda Yayın Yüksek Kurulu tarafından da ceza aldı.

YYK'DA UYARI CEZASI

Yayın Yüksek Kurulu'nun 17 Ağustos günü yayınladığıaçıklama ise şöyle: “Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na ait “BRT Aile” kanalında yayınlanan “Crank High Voltage” adlı yabancı filmin, değiştirilmiş şekli ile 39/97 sayılı “Kamu ve Özel Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Yasası”nın 5 (14) maddesini (Çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyecek yayın yapmama) ihlal ettiği saptanmış ve anılan yasanın 43 (2) (A) maddesi gereğince yazılı olarak uyarılmasına; ayrıca uyarı metninin 22.08.2012 Çarşamba günü saat 22:30’da BRT Aile kanalında sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

BRT AİLE VE FİLMLERDEN SORUMLU KİŞİLERE SORUŞTURMA AÇILDI MI?

Kıbrıs Türkü'nün örf ve adetlerine bağlı aile yapısına uygun yayın yapmayı amaçlayan BRTK Aile kanalında bu tür bir filmin gösterilmesinin sorumluları hakkında herhangi bir soruşturma yapılmaması çeşitli söylentilere neden oldu.

ÖZER KANLI'YA BİR KOMPLO MU YAPILDI?

Olayın UBP Kurultay'ı öncesinde yaşanması ise “Özer Kanlı'ya bir komplo mu yapıldı?” iddialarını gündeme getirdi.

Konu ile ilgili Kıbrıs Postası'nın ulaştığı kaynaklar yaşanan bu olayı değerlendirerek, her ne kadar kurum müdürü olarak yaşanan olaydan birinci derecede sorumlu olan Özer Kanlı ise de Kanlı'nın alt kadrolarında çalışan ve bu filmi gösterime koyan kişilerin hala haklarında soruşturma dahi başlatılmaması, yaşananların Özer Kanlı'ya bir komplo mu sorusunu gündeme getirdi. 

Yaşanan bu olay her ne kadar Özer Kanlı'nın görevden alınmasının resmi mazereti olmasa da, Özer Kanlı'ya bir komplo mu? iddialarını gündeme taşıdı.

İşte BRTK Aile kanalında gösterilen şiddet ve cinsel içerikli film;Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
2

Ertuğruloğlu: "İki devlet masaya oturacaksa müzakere sürecine varız"
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs’ta yeni bir müzakere sürecine karşı olmadıklarını, ancak bu yeni sürecin devletten devlete zemininde olması gerektiğini ifade ederek, “Masada iki devlet olacaksa biz bu müz...
YSK Başkanı Şefik: "Askı öncesi seçmen sayısı 188 bin 668"
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Narin Ferdi Şefik, askı öncesi seçmen sayısının 188 bin 668 olduğunu açıkladı.
TKP Yeni Güçler ile BKP dün akşam şölen düzenleyerek adaylarını belirledi...
TKP Yeni Güçler ile BKP’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı dün akşam düzenlediği “ Değişim ve Kurtuluş Şöleni ” ile 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimleri milletvekili adaylarını yaptığı ön seçimle belirledi.