Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 24 Kasım 2011, Perşembe 13:18
YDÜ Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında protokol
YDÜ Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında protokol Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında "Sağlık Hizmeti Alımı Protokolü" imzalandı.
Paylaş  
15
24
13
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında "Sağlık Hizmeti Alımı Protokolü İmzalandı"

YDÜ'den yapılan açıklamaya göre, protokolde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Başhekim Dr. Sevim Erkmen, Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu, Genel Sekreter Şöhret Özsayar ve Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çağlar hazır bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkan Yardımcısı Adem Aköl protokolde yaptığı konuşmada, "Hastanemizin kurulduğu günden bu yana vermekte olduğumuz dünya standartlarındaki sağlık hizmetlerini daha geniş kitlelere yayabilmek amacı ile başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında ,Ülkemizin değerli Thalassaemia mensupları ile ailelerine indirimli şartlarda sağlık hizmeti verebilmek için bir protokol imzalıyoruz" dedi.

Aköl, bu alanda sağlık hizmetlerini daha geniş kitlelere yaymak ve bu yüksek standardı bütün halka verebilmek için, bu çalışmalar ışığında Thalassaemia derneği ile protokolü imzalamaktan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi olarak büyük mutluluk duymakta olduklarını belirtti.

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da, "Bizler Thalassaemia Derneği olarak 1978 yılından beri KKTC’de ciddi adımlar atmaya çalışan ve atan bir dernek olmaya çalıştık. Her zaman Thalassaemialıların mağdur olmaması için, doğru tedaviyi alabilmeleri amacı ile faaliyetlerimizi göstermeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Varoğlu, 30 yılı aşkın bir süredir ülkemizde Thalassaemia adına çok güzel işler yapıldığını belirterek, koruyucu önlemlerde olsun, tedavide olsun iyi bir yere gelindiğini, burada devletimizin, sağlık bakanlarının ve tüm bakanların büyük emeği olduğunun altını çizdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Tüm camilerde Afrin hareketi nedeniyle TSK'ya dua edilecek
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde tüm camilerde Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün başlattığı Afrin sınır ötesi harekâtının zaferle sonuçlanması için sabah namazında dua edilecek.
Rus birlikleri Afrin'den çekildi
Rusya Savunma Bakanlığı, Afrin'deki birliklerin Tel Rıfat bölgesine çekildiğini açıkladı.
"Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukukta Sığınma" konulu eğitim yapıldı
Mülteci Hakları Derneği (MHD) tarafından Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nde “Avrupa Hukuku ve Uluslararası Hukukta Sığınma” konulu eğitim düzenledi.