Alexa atrk.gif
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 24 Kasım 2011, Perşembe 13:18
banner

YDÜ Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında protokol

YDÜ Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında protokol Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında "Sağlık Hizmeti Alımı Protokolü" imzalandı.
Paylaş  
19
27
18
0

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile Thalassaemia Derneği arasında "Sağlık Hizmeti Alımı Protokolü İmzalandı"

YDÜ'den yapılan açıklamaya göre, protokolde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, Başhekim Dr. Sevim Erkmen, Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu, Genel Sekreter Şöhret Özsayar ve Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çağlar hazır bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkan Yardımcısı Adem Aköl protokolde yaptığı konuşmada, "Hastanemizin kurulduğu günden bu yana vermekte olduğumuz dünya standartlarındaki sağlık hizmetlerini daha geniş kitlelere yayabilmek amacı ile başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında ,Ülkemizin değerli Thalassaemia mensupları ile ailelerine indirimli şartlarda sağlık hizmeti verebilmek için bir protokol imzalıyoruz" dedi.

Aköl, bu alanda sağlık hizmetlerini daha geniş kitlelere yaymak ve bu yüksek standardı bütün halka verebilmek için, bu çalışmalar ışığında Thalassaemia derneği ile protokolü imzalamaktan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi olarak büyük mutluluk duymakta olduklarını belirtti.

Thalassaemia Derneği Başkanı Ahmet Varoğlu da, "Bizler Thalassaemia Derneği olarak 1978 yılından beri KKTC’de ciddi adımlar atmaya çalışan ve atan bir dernek olmaya çalıştık. Her zaman Thalassaemialıların mağdur olmaması için, doğru tedaviyi alabilmeleri amacı ile faaliyetlerimizi göstermeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Varoğlu, 30 yılı aşkın bir süredir ülkemizde Thalassaemia adına çok güzel işler yapıldığını belirterek, koruyucu önlemlerde olsun, tedavide olsun iyi bir yere gelindiğini, burada devletimizin, sağlık bakanlarının ve tüm bakanların büyük emeği olduğunun altını çizdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UBP Genel Başkanı Özgürgün'ün 23 Nisan mesajı
image Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi(UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, çocuklar arasında oluşturulacak sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarının, huzur ve barış içerisinde bir dünyanın temeli olduğunu söyledi.
Gürcafer'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlandı.
Uluçay: "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek hepimizin görevi"
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, çocuklara daha temiz bir çevre, daha iyi bir gelecek, çatışma kültüründen uzak, uzlaşı kültürü içerisinde savaşların son bulduğu barış içerisinde yaşayan bir dünya inşa et...