Ana Sayfa >> SPOR 6 Aralık 2017, Çarşamba 16:19

UFÜ satranç takımı, ilk kez katıldığı turnuvada ikincilik elde etti

UFÜ satranç takımı, ilk kez katıldığı turnuvada ikincilik elde ettiUluslararası Final Üniversitesi, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, Üniversitelerarası Satranç Müsabakaları’nda erkek ve kadın takımlarıyla katıldı, üniversitenin ilk kez katıldığı turnuvada satranç erkek takımı ikincilik elde etti.
Paylaş  
10
20
10
0

Uluslararası Final Üniversitesi, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, Üniversitelerarası Satranç Müsabakaları’nda erkek ve kadın takımlarıyla katıldı, üniversitenin ilk kez katıldığı turnuvada satranç erkek takımı ikincilik elde etti.

Uluslararası Final Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan yapılan açıklamada, öğrenci sayısının gün geçtikçe artmasıyla çeşitli dallarda spor takımlarını oluşturan Uluslararası Final Üniversitesi’nin ilk kez katıldığı böylesi önemli bir müsabakada ikincilik elde etmesinin gurur verici olduğu kaydedildi.

MÜSABAKA ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Uluslararası Final Üniversitesi, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, Üniversitelerarası Satranç Müsabakaları, Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi Sporcu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Erkeklerde altı, kadınlarda dört üniversitenin katıldığı müsabakalarda, Uluslararası Final Üniversitesi sporcuları katıldıkları ilk müsabaka olmasına karşın, büyük başarı gösterdi. Erkeklerde Oleksandr Zahoriichuk, Dias Nurkin, Yamaç Samani, Metehan Türkeş’in, kadınlarda Kübra Ekici, Kübra Tezcan, Teslime Özdemir, Aysun Naim, Hatice Bahçeci’nin temsil ettiği Uluslararası Final Üniversitesi takımları diğer üniversite takımlarıyla çekişmeli karşılaşmalar yaşadı. İlk kez katıldığı müsabakada ikincilik elde eden Uluslararası Final Üniversitesi Erkek Satranç Takımı, Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi ve Atatürk Öğretmen Akademisi takımlarıyla karşı karşıya geldi. Dört karşılaşmayı galibiyetle bitiren ve Doğu Akdeniz Üniversitesi ile finale katılmaya hak kazanan UFÜ sporcuları, müsabaka bitiminde ikincilik elde etti.

GELECEK YIL İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Uluslararası Final Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan yapılan açıklamada, öğrenci sayısının gün geçtikçe artmasıyla çeşitli dallarda spor takımlarını oluşturan Uluslararası Final Üniversitesi’nin ilk kez katıldığı böylesi önemli bir müsabakada ikincilik elde etmesinin gurur verici olduğu kaydedilerek, gelecek yıl düzenlenecek turnuvalar için hazırlıklara şimdiden başlandığı vurgulandı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

İspanya'nın efsane kalecilerinden Canizares'in 5 yaşındaki oğlu hayatını kayb...
Real Madrid ve Valencia'nın eski file bekçisi Santiago Canizares sosyal medya hesabından 5 yaşındaki oğlunun hayatını kaybettiğini duyurdu.
DAÜ Cup of Nations Turnuvası başlıyor
Doğu Akdeniz Üniversitesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan uluslararası futsal (Cup Of Nations) turnuvası 26 Mart Pazartesi akşamı başlıyor.
Erhürman geçmiş hükümetin verdiği sözü tuttu, 5 milyon TL'ye onay verdi
Devletin futbol kulüplerine bu yıl için söz verdiği 5 milyon lira ile ilgili olarak başbakan Tufan Erhürman’dan olumlu onay geldi