Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 16 Haziran 2015, Salı 18:42
banner

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), Lefkoşa ‘Açık Hava Yaz Film Festivali’ açılışı yapıyor

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), Lefkoşa ‘Açık Hava Yaz Film Festivali’ açılışı yapıyorAvrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), 24-27 Haziran tarihleri arasında BM Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde ’Açık Hava Yaz Film Festivali’ düzenliyor.
Paylaş  
29
32
27
0

Dört günlük festival kapsamında tüm dünyadan farklı konularda filmler gösterilecek.

Festival 24 Haziran Çarşamba günü ‘göç ve göçmen haklarını konu alan ‘Xenos’ (http://dokufest.com/2014/movie/xenos/) adlı film gösterimi ile başlayacak ve bu konuda çalışan Sivil Toplum Örgüt temsilcilerinin katılacağı bir panelle devam edecektir.

25 Haziran Perşembe günü ise izleyiciler ‘İnsan Hakları ve Sosyal Çevre’ konusunda uzmanlarla bu konuyu irdeleme şansına sahip olacaklardır. Aşağıdaki üç film bu tarihte gösterilecektir.

‘Beyond Borders’ (http://www.moviesthatmatter.nl/english_index/films_and_advice/film_search/film_info_english?id=844&pid=4854),

‘Azza’ (http://www.moviesthatmatter.nl/english_index/festival/programma_en/film_en/1658/Azza) ve 

‘My Child’  (http://www.mychilddocumentary.com).

26 Haziran’da ‘Kemer Sıkma’ filmi gösterilecek ve filmin yönetmeni Renos Gavris’inde tartışmaya katılacagı ‘Kriz ve Kemer Sıkma Politikaları’ üzerine olacak. Aynı akşam ise ‘Catastroika’(http://www.filmsforaction.org/watch/catastroika-documentary-with-english-subtitles/) adlı film gösterilecektir.

Festival 27 Haziran Cumartesi ‘Çokkültürlülük, Irkçılık ve Aşırıcılık’ üzerine odaklanan ‘Wrong Time, Wrong Place’ (http://www.denverfilm.org/filmcenter/detail.aspx?id=25883) adlı film ile kapanacaktır.

Giriş ücretsiz olup, tüm filmler İngilizce alt yazılı olarak gösterilecektir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor
image Beyarmudu Belediyesi’nin düzenlediği 5. Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor.
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'ndan "Şubat Tatilinde Çocuklar İçin Tiyatro"
image Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Şubat’ta, "Tilki ile Kirpi" ve "Karagöz Sihirli Sebzeler" isimli çocuk oyunlarını sahneleyecek.
Şahane Düğün'ün ada turu sürüyor: 19 Ocak Beyarmudu, 21-22 Ocak Gazimağusa
image "Şahane Düğün" oyununun gösterimleri sürüyor; 19 Ocak'ta Beyarmudu'nda, 21 ve 22 Ocak'ta ise Gazimağusa'da sahnelenecek.