Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 16 Haziran 2015, Salı 18:42
banner

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), Lefkoşa ‘Açık Hava Yaz Film Festivali’ açılışı yapıyor

Avrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), Lefkoşa ‘Açık Hava Yaz Film Festivali’ açılışı yapıyorAvrupa Doğrudan Bilgi Merkezi (EDIC), 24-27 Haziran tarihleri arasında BM Ara Bölge’de bulunan Dayanışma Evi’nde ’Açık Hava Yaz Film Festivali’ düzenliyor.
Paylaş  
38
41
37
0

Dört günlük festival kapsamında tüm dünyadan farklı konularda filmler gösterilecek.

Festival 24 Haziran Çarşamba günü ‘göç ve göçmen haklarını konu alan ‘Xenos’ (http://dokufest.com/2014/movie/xenos/) adlı film gösterimi ile başlayacak ve bu konuda çalışan Sivil Toplum Örgüt temsilcilerinin katılacağı bir panelle devam edecektir.

25 Haziran Perşembe günü ise izleyiciler ‘İnsan Hakları ve Sosyal Çevre’ konusunda uzmanlarla bu konuyu irdeleme şansına sahip olacaklardır. Aşağıdaki üç film bu tarihte gösterilecektir.

‘Beyond Borders’ (http://www.moviesthatmatter.nl/english_index/films_and_advice/film_search/film_info_english?id=844&pid=4854),

‘Azza’ (http://www.moviesthatmatter.nl/english_index/festival/programma_en/film_en/1658/Azza) ve 

‘My Child’  (http://www.mychilddocumentary.com).

26 Haziran’da ‘Kemer Sıkma’ filmi gösterilecek ve filmin yönetmeni Renos Gavris’inde tartışmaya katılacagı ‘Kriz ve Kemer Sıkma Politikaları’ üzerine olacak. Aynı akşam ise ‘Catastroika’(http://www.filmsforaction.org/watch/catastroika-documentary-with-english-subtitles/) adlı film gösterilecektir.

Festival 27 Haziran Cumartesi ‘Çokkültürlülük, Irkçılık ve Aşırıcılık’ üzerine odaklanan ‘Wrong Time, Wrong Place’ (http://www.denverfilm.org/filmcenter/detail.aspx?id=25883) adlı film ile kapanacaktır.

Giriş ücretsiz olup, tüm filmler İngilizce alt yazılı olarak gösterilecektir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC Devlet Opera ve Balesi'nin kuruluş çalışmaları sürüyor
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi uhdesinde oluşturulmaya başlanan Devlet Opera ve Balesi’nin, kuruluş çalışmalarının yasal boyutu sürdürülürken, sanatsal çalışmaları fiilen başladı.
Ergüçlü'nün "Bir Dakika, Bir Ömür" isimli kitabı 2 etkinlikle tanıtılacak
image Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına yarın deneyimli gazeteci Süleyman Ergüçlü’nün kaleme aldığı “Bir Dakika, Bir Ömür” isimli kitabın kokteylli tanıtım ve imza etkinliği yapılacak. Etkin...
"Yaşamak Nazım Gibi" oyunu Gazimağusa'da
image Gazimağusa Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla “Yaşamak Nazım Gibi” adlı oyunu, ada izleyicisi ile buluşturuyor.