Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 12 Eylül 2017, Salı 16:21
Berova, 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında ülkemizde bulunan sanatçıları kabul etti
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında düzenlenecek konser için ülkemize gelen sanatçılar ile biraraya geldi.
Paylaş  
9
15
8
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında düzenlenecek konser için ülkemize gelen sanatçılar ile biraraya geldi.

Kabulde konuşan Bakan Berova, 20’ncisi düzenlenecek TÜRKSOY Opera günleri için ülkemize gelen değerli sanatçıları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Berova düzenlenecek etkinliğin bu yıl vefatı ile bizlere derin bir üzüntü yaşatan, ülkemizde basın, kültür ve sanat alanında önemli eserlere imza atmış Hakan Çakmak’a adanmasının da çok anlamlı olduğunu vurguladı.

Ülkemiz sanat ve kültürünün gelişmesi ve dünya kültürleri ile birleşmesinin kendileri için önemli bir husus olduğunu belirten Özdemir Berova, evrensel dünya içerisinde oldukça ilgi gören ve icra edilen sanatsal etkinliklerden birtanesinin de opera ve bale olduğunu, bu alanın ülkemizde de gelişebilmesi adına bakanlık olarak ön çalışma yaptıklarını söyledi.

Bakanlığa bağlı olarak Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü kurulması yönünde yasal mevzuat çalışması ve ön çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Berova, hükümet olarak her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanındaki etkinlik ve gelişmelerde de öncü olunduğunun altını çizdi.

Bakan Berova, yaptıkları çalışmaların en kısa sürede sonuca ulaştırma amacında olduklarını da sözlerine ekledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kemal Saraçoğlu Vakfı yararına "Yansıma" adlı fotoğraf sergisi açıldı
Fotoğraf sanatçıları Duyal Tüzün ile Gökhan Gökberk’in karma fotoğraflarından oluşan “Yansıma” adlı fotoğraf sergisi, 20 Kasım 2017 Pazartesi akşamı saat 19.00'da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’de açıldı.
Kıbrıs'ta yaşam süren "Gurbetlerin" yaşam hikayeleri ekrana taşınıyor
“Kıbrıs'ın Gurbetleri Son Gezginler” belgeselinin ilk gösterimi bugün BRT’de yapıldı...
Kemal Saraçoğlu Vakfı yararına "Yansıma" adlı fotoğraf sergisi 29 Kasım'a kad...
Fotoğraf sanatçıları Duyal Tüzün ile Gökhan Gökberk’in karma fotoğraflarından oluşan “Yansıma” adlı fotoğraf sergisi, 29 Kasım Çarşamba gününe kadar mesai saatleri arasında gezilebiliyor.