Ana Sayfa >> KÜLTÜR-SANAT 12 Eylül 2017, Salı 16:21
Berova, 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında ülkemizde bulunan sanatçıları kabul etti
Berova, 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında ülkemizde bulunan sanatçıları kabul ettiMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında düzenlenecek konser için ülkemize gelen sanatçılar ile biraraya geldi.
Paylaş  
16
24
14
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova 20'nci TÜRKSOY Opera Günleri kapsamında düzenlenecek konser için ülkemize gelen sanatçılar ile biraraya geldi.

Kabulde konuşan Bakan Berova, 20’ncisi düzenlenecek TÜRKSOY Opera günleri için ülkemize gelen değerli sanatçıları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Berova düzenlenecek etkinliğin bu yıl vefatı ile bizlere derin bir üzüntü yaşatan, ülkemizde basın, kültür ve sanat alanında önemli eserlere imza atmış Hakan Çakmak’a adanmasının da çok anlamlı olduğunu vurguladı.

Ülkemiz sanat ve kültürünün gelişmesi ve dünya kültürleri ile birleşmesinin kendileri için önemli bir husus olduğunu belirten Özdemir Berova, evrensel dünya içerisinde oldukça ilgi gören ve icra edilen sanatsal etkinliklerden birtanesinin de opera ve bale olduğunu, bu alanın ülkemizde de gelişebilmesi adına bakanlık olarak ön çalışma yaptıklarını söyledi.

Bakanlığa bağlı olarak Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü kurulması yönünde yasal mevzuat çalışması ve ön çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Berova, hükümet olarak her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanındaki etkinlik ve gelişmelerde de öncü olunduğunun altını çizdi.

Bakan Berova, yaptıkları çalışmaların en kısa sürede sonuca ulaştırma amacında olduklarını da sözlerine ekledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Halk Dansları Federasyonu başkanlığına Kadirağa yeniden seçildi
Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu'nun bugün yapılan 6. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa Özlem Kadirağa yeniden seçildi. Genel kurulda, yönetim, disiplin ve denetleme kurulları da belirlendi.
Müzik Gönüllüleri Derneği, "Hoş geldin 2018 Tanıtım Kokteyli" düzenledi
Müzik Gönüllüleri Derneği, “Hoş geldin 2018 Tanıtım Kokteyli” düzenledi.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Girne'de oda müziği konseri verdi
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) "Şubat Konserleri" kapsamında Girne’de oda müziği konseri verdi.