Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 25 Haziran 2016, Cumartesi 09:00
banner

Güney Kıbrıs'ta okuyan öğrenci sayısı 38,647'ye ulaştı

Güney Kıbrıs'ta okuyan öğrenci sayısı 38,647'ye ulaştıYapılan bir araştırmaya göre 2015-2016 öğretim yılında Güney Kıbrıs`ta okuyan öğrenci sayısı 38,647 oldu.
Paylaş  
11
15
11
0

Güney Kıbrıs’ta yapılan bir araştırmaya göre toplam 38 bin 647 öğrencinin % 62`sini Kıbrıslılar, % 28`ini Avrupa ülkelerinden gelenler ve % 10`unu üçüncü ülke vatandaşları oluşturuyor.

Öğrenciler birçoğu (31.386) üniversitede, geriye kalanı (7.261) yüksek öğretim kurumlarında okuyor.

Üniversite lisans öğrencileri (toplam sayının % 65`i) Yönetim ve Maliye eğitimi alırken onları % 35 ile Hukuk, Muhasebe ve Hemşirelik izlerken lisans üstü üniversite öğrencileri (% 35) Eğitim, Özel Eğitim, Yönetim ve Maliye, Yönetim Sağlık Birimleri eğitimi alıyor.

Yüksek Öğretim Kurumları lisans öğrencileri de Yönetim ve Maliye okurken onları Güzel Sanatlar (Sahne Sanatları / Müzik / Resim / Fotoğrafçılık), Tıp ve Yardımcı Hekimlik Uzmanlığı ve Eğitimi okuyanlar izliyor.

Üniversite lisans üstü eğitimi alan öğrenciler de Yönetim ve Maliye, Turizm, Estetik ve Bilgisayar okuyor.

2014-2015 akademik yılıyla karşılaştırıldığında üniversite öğrencilerinin oranı % 8 artarken yüksek öğretim kurumlarındaki öğrenci sayısı % 19`a yükseldi.

Kaynak: Kıbrıs Haber Ajansı


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

AKEL, Niyazi Kızılyürek'i Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayı gösterdi
image Kıbrıslı Türk tarih profesörü, akademisyen ve araştırmacı-yazar Niyazi Kızılyürek, Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili adayı gösterildi.
Larnaka'da kanalizasyon sistemi için yapılan kazılarda arkeolojik bulgulara r...
image Larnaka’da kanalizasyon sistemi için gerçekleştirilmekte olan kazılarda, yeni arkeolojik bulgulara rastlandığı belirtildi.
Eşcinsel çifte çocuk satışı
image Filipin uyruklu bir kadının, kendisinin olmayan bir buçuk yaşındaki yine Filipin uyruklu bir çocuğu Güney Kıbrıs’a getirerek, biri Kıbrıslı Rum diğeri Türkiye uyruklu olduğu iddia edilen eşcinsel evli çifte vermesi sk...