Ana Sayfa >> GÜZELYURT 12 Eylül 2013, Perşembe 14:42
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi'ne başlandı
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi’nin yapımına başlandı.

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, Kent Meydan Projesi işlevsel ve mekansal düzenlemelerle bölgede eksik olan kent meydanı kimliğini yeniden kazandırmak ve mekanın canlılığını sağlamak hedefiyle projelendirildi.

Proje alanının Atatürk Meydanı ve çevresi, atölyeler ve açık pazar yeri olmak üzere 3 ana parçadan oluştuğu kaydedilen açıklamada, her etabın hem kendi içerisinde bir bütünlük sağlayacak şekilde, hem de proje bütünlüğü içerisinde ele alındığı ifade edildi.

Projeyle ilgili altyapı çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada, etaplar halinde yürütülecek proje kapsamında altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlanması sonrasında yolun ve alanın aydınlatılması çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, modern ve çağdaş yeni bir Açık Pazar alanı yaratılmasının hedeflendiği, Açık Pazar’ın üzeri kapatılarak yalnız Cumartesi günleri değil haftanın diğer günleri de bölge halkına ve diğer yerleşim birimlerinden gelecek vatandaşlara hizmet verebileceği  ve ayrıca çok amaçlı olarak kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.

Hazırlanan projenin 2014 yılında tamamlanmasının hedeflendiği  de kaydedildi.


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Gündüz: "Güzelyurt Bölgesi öksüz evlat"
İçişleri Bakanlığı Bütçesi görüşülürken söz alan DP Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz, Güzelyurt bölgesinin öksüz evlat muamelesi gördüğünü söyledi.
Güzelyurt'ta bazı bölgelere elektrik verilmeyecek
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) orta gerilim hatlarında yapılacak çalışmalar nedeniyle yarın Güzelyurt'ta bazı bölgelere elektrik verilemeyeceğini duyurdu.
Çocuklar "Lokomopüf" oyunuyla coştu
Güzelyurt Belediyesi XI. Tiyatro Günleri kapsamında Mersin Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatroları “Lokomopüf” adlı çocuk oyununu Güzelyurt AKM’de sahneledi.
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++