Ana Sayfa >> GÜZELYURT 12 Eylül 2013, Perşembe 14:42
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi'ne başlandı
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi’nin yapımına başlandı.

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, Kent Meydan Projesi işlevsel ve mekansal düzenlemelerle bölgede eksik olan kent meydanı kimliğini yeniden kazandırmak ve mekanın canlılığını sağlamak hedefiyle projelendirildi.

Proje alanının Atatürk Meydanı ve çevresi, atölyeler ve açık pazar yeri olmak üzere 3 ana parçadan oluştuğu kaydedilen açıklamada, her etabın hem kendi içerisinde bir bütünlük sağlayacak şekilde, hem de proje bütünlüğü içerisinde ele alındığı ifade edildi.

Projeyle ilgili altyapı çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada, etaplar halinde yürütülecek proje kapsamında altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlanması sonrasında yolun ve alanın aydınlatılması çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, modern ve çağdaş yeni bir Açık Pazar alanı yaratılmasının hedeflendiği, Açık Pazar’ın üzeri kapatılarak yalnız Cumartesi günleri değil haftanın diğer günleri de bölge halkına ve diğer yerleşim birimlerinden gelecek vatandaşlara hizmet verebileceği  ve ayrıca çok amaçlı olarak kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.

Hazırlanan projenin 2014 yılında tamamlanmasının hedeflendiği  de kaydedildi.


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

30 Ağustos Zafer Bayramı Güzelyurt'da kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü Güzelyurt’ta Atatürk Anıtı ve Müze önünde yapılan törenlerle kutlandı.
Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü Özçınar'a teşekkür etti
Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü bugün saat 11.30’da Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı makamında ziyaret ederek, Özçınar’a teşekkür etti.

Özçınar: "Erdoğan'ın açıklamaları umut veriyor"
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Güzelyurt’un göç etmeyeceği yönünde halka güven verici açıklamalarının Güzelyurt halkına umut olduğuna dikkat çekti.
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++