Ana Sayfa >> GÜZELYURT 12 Eylül 2013, Perşembe 14:42
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi'ne başlandı
Güzelyurt Belediyesi Kent Meydanı Projesi’nin yapımına başlandı.

Belediye’den yapılan açıklamaya göre, Kent Meydan Projesi işlevsel ve mekansal düzenlemelerle bölgede eksik olan kent meydanı kimliğini yeniden kazandırmak ve mekanın canlılığını sağlamak hedefiyle projelendirildi.

Proje alanının Atatürk Meydanı ve çevresi, atölyeler ve açık pazar yeri olmak üzere 3 ana parçadan oluştuğu kaydedilen açıklamada, her etabın hem kendi içerisinde bir bütünlük sağlayacak şekilde, hem de proje bütünlüğü içerisinde ele alındığı ifade edildi.

Projeyle ilgili altyapı çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada, etaplar halinde yürütülecek proje kapsamında altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlanması sonrasında yolun ve alanın aydınlatılması çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Açıklamada, modern ve çağdaş yeni bir Açık Pazar alanı yaratılmasının hedeflendiği, Açık Pazar’ın üzeri kapatılarak yalnız Cumartesi günleri değil haftanın diğer günleri de bölge halkına ve diğer yerleşim birimlerinden gelecek vatandaşlara hizmet verebileceği  ve ayrıca çok amaçlı olarak kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.

Hazırlanan projenin 2014 yılında tamamlanmasının hedeflendiği  de kaydedildi.


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Özersay: "Güzelyurt'lulara ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılmamalı"
Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay, Güzelyurt bölgesine yapılması gereken yatırımlarda geri durulduğunu, halka güven verilmediğini ve şimdi de bunun üzerinden siyaset yapıldığını savundu.
Bağlıköy'de Geleneksel Eko-Gün 1 Mart'ta
Kıbrıs’ın en eski köylerinden ve ülkenin tarihi, kültürel, doğal birçok değeri sinesinde barındıran Bağlıköy’de geleneksel 3. Eko Gün, 1 Mart Pazar günü yapılacak.
Siham: "Tarihi eserlere sahip çıkılmıyor"
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Güzelyurt İlçe Başkanı Yılmaz Siham, halen yapımı süren Güzelyurt-Lefke çift şeritli anayol çalışmaları sırasında, tarihi yapılara geri dönülmez zararlar verildiğine dikkat çekti.