Ana Sayfa >> LEFKOŞA 12 Mayıs 2017, Cuma 12:28
LTB Paylaşım Mutfağı 1 yaşında
LTB Paylaşım Mutfağı 1 yaşındaLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından ihtiyaçlı bireylere yönelik günde bir kez yemek sağlayan Paylaşım Mutfağı 1 yaşında.
Paylaş  
35
54
32
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından ihtiyaçlı bireylere yönelik günde bir kez yemek sağlayan Paylaşım Mutfağı 1 yaşında. LTB’nin örnek uygulamalarından biri olan ve LTB personeli tarafından çalıştırılan Paylaşım Mutfağı sosyal mahrumiyetle mücadele çerçevesinde yaşlı, yoksul, özel gereksinimli bireyler, şiddete uğramış bireyler ve mültecilere bir yıldır hizmet veriliyor.  Paylaşım Mutfağı’nın bir yılı geride bırakması nedeniyle de 15 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00’da Bedesten’de 1. Yıl Resepsiyonu gerçekleştirilecek.

KİMLİK TEMELLİ OLMAYAN HİZMET

Yoksulluk sınırı altında olan ayrımsız herkese hizmet veren Paylaşım Mutfağı’nda  mültecilerede  haftanın 5 günü, günde 1 öğün (öğle yemeği) yemek sağlanıyor. Ülkemizdeki yerel yönetimlerde bir ilk olan Paylaşım Mutfağı, LTB ile kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri, duyarlı bireylerin işbirliği ve katkılarıyla hizmet verirken, bu anlamda  paylaşım ruhununda somut bir örneğini oluşturdu.

LTB PERSONELİ TARAFINDAN ÇALIŞTIRILIYOR

“Paylaşmak, el ele vermeyi ve birlikte güzel şeyler yapmaya başarabilmektir” diyerek Paylaşım Mutfağı projesini başlatan LTB, günde 100 kişiye hizmet veriyor.

 LTB personelinin gerekli eğitimler ve bilgilendirmeler sonrası görevlendirildiği Paylaşım Mutfağı’nda 4 personel mutfakta, 2 personel dağıtımda ve 2 personel de yönetimde görev yapıyor.

MENÜLER DİYETİSYENLER VE GIDA MÜHENDİSLERİ GÖZETİMİNDE

Hijyen kurallarına eksiksiz uyulan Paylaşım Mutfağında menüler diyetisyenler ve gıda mühendisleri gözetiminde hazırlanıyor.

 Lefkoşa Belediye Pazarı(Bandabuliya)’da hizmet veren Paylaşım Mutfağı’na erişimi olmayan ihtiyaçlı bireylerin evlerine LTB personeli tarafından yemek dağıtımları da yapılıyor.

YAŞLI ÜYELERİN ETKİNLİKLERİNİN YEMEKLERİ PAYLAŞIM MUTFAĞI’NDAN

LTB Yaşlılara Hizmet Birimi üyelerine her salı rutin şekilde Belediye Pazarı’nda (Bandabuliya) düzenlenen etkinliklerinin yemekleri de Paylaşım Mutfağı tarafından sağlanıyor.

Bunların yanında, Paylaşım Mutfağı’nda Sivil Savunma Teşkilatı ile iş birliği içerisinde 300 yetişkin ve çocuğua öğlen yemeği organize edildi. Aynı zamanda LTB Engelsiz Dans Okulu öğrencilerine de belli aralıklarla Paylaşım Mutfağı’nda öğle yemeği organizasyonu düzenlenmeye devam edilmektedir.

BAŞKAN HARMANCI: PAYLAŞIM MUTFAĞI HEPİMİZİN

LTB Başkanı Harmancı, bir düşünce olarak şekillenen Paylaşım Mutfağı’nın paylaşma ve dayanışma ruhuna sahip toplumumuzun desteği ile hayat bulduğunu söyledi.

Başkan Harmancı, Paylaşım Mutfağı’nın 1. Yıl resepsiyonunda katkı sağlayan kurum, kuruluş, sivil toplum ve duyarlı bireylere bir nevi teşekkür ile aynı zamanda paylaşım ruhunu içinde taşıyan bireylerin de buluşması olacağını belirtti. Başkan Harmancı açıklamasına şöyle devam etti:

“Paylaşım Mutfağı’nın açılışını yaparken bir ülkede böylesine bir mutfağa ihtiyaç varsa, o ülkede açlık ve sosyal eşitsizlik olduğunu söylemiştim. LTB olarak, kimlik temelli yaklaşmadan, Lefkoşa’da dili, dini, doğum yeri, ırkı farketmeksizin her rengin varlık bulacak ve belediyenin hizmetlerinden yararlanacaktır. 1. Yıl resepsiyonumuzda herkesi aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Haspolat'taki hurda hırsızlığında bir kişi tutuklandı
Geçen yılın Kasım-Aralık aylarında, Haspolat Sanayi Bölgesinde Süleyman Ertuğrul'a ait telle çevrili arsadan çeşitli motor, akü, kablo ve hurda çalınması olayıyla ilgisi olduğu tespit edilen 29 yaşındaki H.K. tutuklan...
Lefkoşa'da hırsızlık
Lefkoşa’da Karanfil Sokak üzerinde bulunan Ertaç Başar’a ait evden dün 2 cep telefonu, şarj cihazları ve bin TL nakit para çalındı.
Başkent ve Mağusa Kale Lıons kulüplerinden görme engelliler okuluna yardım…
Başkent Lions Kulübü ile Mağusa Kale Lions Kulübü, 7 - 14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla ortak etkinlik düzenledi.