Ana Sayfa >> LEFKOŞA 16 Mayıs 2017, Salı 13:46
Paylaşarak büyüyen "LTB Paylaşım Mutfağı" 1 yaşında
Paylaşarak büyüyen Sosyal mahrumiyetle mücadele çerçevesinde yaşlı, yoksul, özel gereksinimli bireyler, şiddete uğramış bireyler ve mültecilere yönelik somut adımlar atan LTB tarafından 1 yıl önce kurulan ve ihtiyaçlı bireylere yönelik günde bir kez yemek sağlayan Paylaşım Mutfağı’nın 1. Yıl Resepsiyonu gerçekleştirildi.
Paylaş  
37
34
37
0

Sosyal mahrumiyetle mücadele çerçevesinde yaşlı, yoksul, özel gereksinimli bireyler, şiddete uğramış bireyler ve mültecilere yönelik somut adımlar atan LTB tarafından 1 yıl önce kurulan ve ihtiyaçlı bireylere yönelik günde bir kez yemek sağlayan Paylaşım Mutfağı’nın 1. Yıl Resepsiyonu gerçekleştirildi.

LTB Paylaşım Mutfağı birinci yılında düzenlediği etkinlikte bugüne kadar katkı koyan kurum, kuruluş, işletme ve bireyleri bir araya toplayıp teşekkür ederek bir yıllık faaliyetlerini ve mali tablosunu açıklarken, 2018 yılı hedeflerini de kamuoyu ile paylaştı.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, UBP Milletvekili Ersin Tatar, TDP Başkanı Cemal Özyiğit, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Erdoğan Çelebi ve bazı Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı 15 Mayıs Pazartesi günü Bedesten’de yer alan etkinlikte Paylaşım Mutfağı ile ilgili bilgilerin verildiği sunum yapılırken LTB Başkanı Harmancı da katkı yapan kurum,kuruluş,işletme ve kişilere teşekkür belgesi takdim etti.

Etkinlikte Lefkoşa Belediye Orkestrası kısa bir dinleti sunarken LTB Engelsiz Dans ekibi üyeleri de dans gösterisi gerçekleştirdi.

BAŞKAN HARMANCI: “YEREL YÖNETİMLERDE BİR İLKİ HEP BİRLİKTE HAYATA GEÇİRDİK”

LTB Başkanı Harmancı,Paylaşım Mutfağı’nın “Paylaşmak, el ele vermek ve güzel şeyler yapmayı başarabilmektir” noktasından hareketle bir projeyi kurum, kuruluş, sivil toplum ve duyarlı bireylerin katkılarıyla hayata geçirdiklerini dile getirerek katkı koyan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında LTB’nin ülke yerel yönetiminde bir ilk olarak hayata geçirdiği projeyle ilgili de bilgiler verdi.

“Paylaşmak çok önemli, Paylaşım Mutfağı hepimizin”

LTB Başkanı Harmancı, “ Eşitsizliklerimiz doğumdan itibaren bizimle birlikte; kimimiz gelir düzeyi yüksek bir ailede, kimimiz hayat mücadelesini en ağırından veren bir ailede dünyaya geliyor, kimimiz en iyi okullarda yabancı diliyle gurur veren bir konuma, kimimiz yabancı dil bilmediği için aşağılanır bir noktada olabiliyor, kimimiz bir kahveye 8 TL veriyorken kimimiz 8 TL kazanmak için 8 saat emek veriyor.

Tam da bu yüzden paylaşmak çok önemli işte bundan dolayı aslında hepimizin olan Paylaşım Mutfağı bizler için çok değerli.” dedi.

“SOSYAL ADALETSİZLİĞİ AZALTMAK SEÇİLMİŞ BİREYLERİN SORUMLULUĞUDUR”

Konuşmasının devamında “Herşeyden önce seçilmiş bireylerin sorumluluğu sosyal adaletsizliği olabildiğince azaltabilmeyi başarmaktan geçer.Bu sorumluluk geliri olanla geliri olmayanı aynı sosyal şartlarda hayatın içine katmaktan ve aynı fırsat eşitliğini yaratmaktan geçer.

Maalesef hastahanelerimizi, okullarımızı, sürdüğümüz arabaları ayırdığımız bugünlerde üzülerek Paylaşım Mutfağı’nın ihtiyaç olduğunu söylemek istiyorum.” diyen LTB Başkanı Harmancı, “Bugün itibarı ile öğleyin 100 porsiyon yemek çıkarıp dağıtıyoruz ama emin olun 500 porsiyon yemek çıkarsak bu 500 yemeğe de ihtiyacı olan insanlar vardır.

Asıl olan, bu hizmetle birlikte sosyal eşitsizliği ortadan kaldıracak adımların atılmasıdır. Paylaşım Mutfağı’nda bir yılda toplam 30 bin porsiyon yemek çıktı ve ihtiyaçlı insanlarımıza ulaştırıldı. Emek, özverive sevgiyle çalışmaları sürdüren ve bu mutfağın mimarlarından olan LTB personeline özel bir teşekkür etmek istiyorum.” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

LTB Engelsiz Dans Okulu'nun 3. Dönemi için kayıtlar başladı
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve LTB Engellemeyen Şehir Birimi tarafından bu yıl üçüncü dönemi başlatılacak olan Engelsiz Dans Okulu için Şubat ayının ilk haftasına kadar kayıt kabul edilmeye başlandı.
Haspolat'taki hurda hırsızlığında bir kişi tutuklandı
Geçen yılın Kasım-Aralık aylarında, Haspolat Sanayi Bölgesinde Süleyman Ertuğrul'a ait telle çevrili arsadan çeşitli motor, akü, kablo ve hurda çalınması olayıyla ilgisi olduğu tespit edilen 29 yaşındaki H.K. tutuklan...
Lefkoşa'da hırsızlık
Lefkoşa’da Karanfil Sokak üzerinde bulunan Ertaç Başar’a ait evden dün 2 cep telefonu, şarj cihazları ve bin TL nakit para çalındı.