Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 31 Aralık 2017, Pazar 09:10
Mağusa Suriçi'nde yeni yıl heyecanı yaşanmadı
Mağusa Suriçi'nde yeni yıl heyecanı yaşanmadıTüm dünyanın aylardır hazırlığını sürdürdüğü yeni yıla sadece saatler kaldı ama tek bir süsleme dahi yapılmayan Mağusa Suriçi adeta cenaze çıkmış gibi sessiz ve keyifsiz.
Paylaş  
10
19
11
0

KIBRIS POSTASI - Nadire BAHADİ

Acısı ile tatlısı ile geçen 2017 yılının tamamlanıp yeni umut ve çokça dileklerin bulunduğu 2018 yılına girmeye artık sadece saatler kaldı.

Tüm dünyada yeni yıl hazırlıkları aylar öncesinden başlarken, ışıl ışıl ışıklarla ve göz alıcı süslerle süslenen yol ve sokaklar heyecanı artırıyor. Mağusa Suriçi’nde ise durum tamamen farklı. Mağusa’nın hemen yanı başında sınırı geçince yeni yıl süslemeleri Kıbrıslı Rumlar, turistler ve Kıbrıslı Türkleri cezbederken, yerli halktan çok turistler sayesinde ayakta durabilen Mağusa Suriçi sokaklarında tek bir süsleme dahi yapılmadı. Tüm bunların yanında Mağusa Suriçi esnafı halkın günlerdir devam eden yeni yıl hazırlıklarından nasibini alamadı.

               

Ülkemize turist olarak gelen İngiltere’nin önemli gazetelerinden The Independent’da Halkla İlişkiler ve Reklamcı olarak görev yapan Mine İskipoğlu, Kıbrıs Postası’na konuşarak sadece turistin ilgi gösterdiği Mağusa Suriçi’nin bu derece ihmal edilmesinin belediye için kötü bir imaj olduğunu belirterek, yabancı ülkelerde yeni yıl kutlamaları için belediyelerin 3 ay önceden hazırlık ve süslemelere başladığını, bunun gerek halk gerekse turist için oldukça önemli olduğunu kaydetti.
              

“Yeni yıl kutlamalarının hem turizme hem ekonomiye katkısı büyük olur”

Tatil amacı ile KKTC’ye geldiğini ve ablasını ziyarete geldiğini söyleyen Mine İskipoğlu, gidişattan memnun olmadığını belirtti. Bölgenin tamamen turiste hitap eden turistik bir bölge olduğunu söyleyen İskipoğlu, yeni yıl kutlamalarının yapılacağı ayın neredeyse tamamlandığını ancak, Mağusa Suriçi’nde buna yönelik hiç bir girişimde bulunulmadığını söyledi.     

             

Mağusa Suriçi’nde esnafın gelen gidenin olmadığından yakındığını belirten İskipoğlu, bölgede turistin gelmesini sağlayacak hiçbir süslemenin olmadığını söyledi.  “Belediye tarafından, Mağusa’nın genelinde yeni yıl kutlamalarına hiç bir önem gösterilmediğini gözlemledim” diyen İskiploğlu, Mağusa Suriçi’nin ise tamamen unutulduğunu belirtti. Çok büyük harcamalar yapılmadan, ufak tefek ışık ve süslemelerle Kıbrıs’ın güneyinde olduğu gibi yeni yıl öncesinde turistin gelmesinin sağlanabilineceğini söyleyen İskipoğlu, bu sayede de ekonomiye katkı sağlanabilineceğine dikkat çekti.
 
             

İngiltere’de yeni yıl süslemelerinin 3 ay önceden başlandığını söyleyen İskipoğlu, belediyeler tarafından şehirlerin tepeden tırnağa süslendiğini ve esnafından yöneticisine tüm kesimin yeni yıl heyecanını yaşadığını belirtti. Özellikle 15- 20 gün kala heyecanın daha da arttığını söyleyen The Independent gazetesi Halkla İlişkiler görevlisi Mine İskipoğlu, yeni yıl kutlamaları sayesinde turist sayısında yaşanan artışın ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirtti.

             

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

179 promil alkollü sürücü ortalığı savaş alanına çevirdi
Bugün akşam saatlerinde Mağusa'da yaşanan kaza yürekleri ağızlara getirdi.
Meral Akıncı, Gazimağusa'da özel eğitim merkezleri ile yaşlı bakım evlerini z...
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Gazimağusa bölgesinde faaliyet gösteren özel eğitim merkezleri ile yaşlı bakım evlerini ziyaret etti.
Mağusa'da uyuşturucuya rekor ceza!
Mağusa'da Haziran ayında Türkiye'den KKTC'ye 1058 adet extacy türü hap, 100 gram kokain ile 294 adet cinsel güç artırıcı jel ithal eden TIR şoförü Ersin Dilmen ile Dilmen'i kurye olarak kullanıp bu ithal edilen haplar...