Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 28 Aralık 2012, Cuma 19:00
banner

Gazimağusa Lemar AVM açıldı...

Gazimağusa Lemar AVM açıldı...Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu “yapılan her yatırımın, KKTC’nin temellerini daha da sağlamlaştırdığını” söyledi.
Paylaş  
15
29
19
0

Cumhurbaşkanı Eroğlu törende yaptığı konuşmada, KKTC’de en fazla yatırım yapan birisi olmasından dolayı Özer Boyacı’yı kutlamak istediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kendisinden önce konuşan  Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ellerini ovuşturarak kürsüye geldiğini belirterek, “ Maliye Bakanları genellikle alacakları vergileri düşünür, Cumhurbaşkanları ise her yatırımın KKTC’nin temellerini güçlendiren bir yapı olarak görür” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugünkü yatırımla KKTC’nin temellerine bir çivi daha çakıldığını, bir çimento daha döküldüğünü vurgulayarak, yatırımlar oldukça KKTC’nin   temellerinin daha da sağlamlaşacağını, insanların da kendi devletinin çatısı altında yaşamanın mutluluğunu unutmayıp, bir devlet sahibi olmanın anlamını daha iyi anlayacaklarını  vurguladı.

Eroğlu , Özer Boyacı’nın  UKÜ ile yurt dışına açıldığı gibi, bir çok yabancı marketi de KKTC’ye getirerek KKTC ile dış dünya arasındaki ilişkilerin artmasında önemli görevler yaptığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, tüm halkın yeni yılını da kutladı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar da konuşmasında, bugün böylesi dev bir yatırımın açılışında bulunmaktan,hem Maliye Bakanı olarak,  hem de Devlet adına büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Böylesi büyük bir yatırımı yapmanın kolay olmadığını söyleyen Tatar, “Bu yatırım, KKTC’nin nereden nereye geldiğinin göstergesidir” dedi.

Tatar, büyük yatırımlarla dünyaya “Biz varız ve var olacağız” mesajı verildiğini belirtti.

Tatar, “KKTC, dev adımlarla ilerliyor. İşte dev bir eser burada” diye konuştu.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı  Ersan Saner de,  Gazimağusa halkına hizmet amacıyla yaptığı yatırım nedeniyle Boyacı ailesine teşekkür etti.

Saner, Maliye Bakanı Ersin Tatar’dan da Gazimağusa’ya yatırımların artırılması talebinde  bulundu.

Levent Gıda Genel Müdürü Hüseyin Ekrem Ergil de, bugün 13’üncü AVM’yi açtıklarını belirterek, tüketici lehine rekabette yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti

Ergil, Lemar olarak bölgedeki AVM’lerle rekabet edebilecek güçte olduklarını kaydederek, şirket bünyesinde 600 istihdam sağladıklarını belirtti.

Gazimağusa LEMAR AVM açılışına milletvekili Dr.Ahmet Kaşif, Gazimağusa Kaymakamı Beran Bertuğ,İskele kaymakamı Bünyamin Merhametsiz  ve çok  çok sayıda vatandaş katıldı.

Lemar Süpermarketler Zinciri Genel Müdürü Hüseyin Ekrem Ergil'in Gazimağusa Lemar Alışveriş Merkezi'ndeki açılış konuşmasında şunları söyledi: 

"Bugün Lemar marketler zincirine bir halka daha eklemek için toplanmış bulunuyoruz.

İnanıyoruz ki Lemar, sadece bir alış-veriş merkezi, sadece insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir marketler zinciri değildir. Lemar, birçok yönüyle, öncülük üstlenmiştir ve bu misyonunu da başarı ile yerine getirmektedir.

Lemar, 1997 yılında, yine Gazimağusa’da KKTC halkı ile buluşmuştu. O güne kadar, KKTC halkı, adı süpermarket olsa bile gerçekte büyük ölçekte bakkallardan hizmet alıyordu. Bugün Lemar markası taşıyan gerçek süpermarketlerin sayısı 11’e yükselmiştir. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımızın eliyle, 12’nci alış-veriş merkezimizi açmış olacağız. Ama bugün, sadece Lemar markası altında değil, başka markalar altında da gerçek süpermarketlerimiz vardır ve bizler onlarla tatlı bir yarış ve tüketicinin yararına olacak bir rekabet içinde olmaktan haz alıyor ve onlara rehberlik etmekten gurur duyuyoruz.

Bugün başlıca sorunlarımızdan birinin, çevre ekonomileri ile rekabet edememek olduğundan söz ediyor ve alış-verişin güneye kaymasından yakınıyoruz. Gururla söyleyebiliriz ki, Lemar, bölgemizdeki bütün alış-veriş merkezleri ile rekabet edebilecek durumdadır. Tüketiciye sunduğu kaliteli, çeşitli ve uygun fiyatlı ürünler ile sadece KKTC sınırları içindeki değil, dışındaki rakipleri ile de kolaylıkla yarışabilecek durumdadır. Bu yönümüzle topluma hizmet misyonumuzu yerine getirmekteyiz.

Lemar, bünyesinde çalıştırdığı 600’den fazla personel ve tedarikçilerinin sağladığı istihdama yaptığı olumlu katkılar ile de önemli bir misyonu yerine getirdiğine inanmaktadır.

Tabii ki en önemli hedefimiz TÜKETİCİ REFAHIDIR. Lemar reyonlarında 35 binden fazla ürün, tüketiciye kalite, çeşit ve fiyat alternatifleri sunarak tüketici refahının sağlanmasına hizmet etmektedir. Bütün sosyo-ekonomik tartışmalarda, ülkemizin bir turizm ve öğrenci cenneti olması gerektiği üzerinde durulmaktadır. Turizm ve yüksek öğrenim alanlarında başarı sağlamak istiyorsak, konuklarımıza bol çeşit, yüksek kalite ve uygun fiyatla, dünyanın herhangi bir yerinde bulabilecekleri ürünleri sunmak göreviyle de karşı karşıyayız demektir. Lemar’ın, bu toplumsal hedefe ulaşmamız için koymakta olduğu katkının ne olduğunu anlayabilmek için herhangi bir Lemar marketinde yarım saat geçirmek yeterlidir.

Sayın Cumhurbaşkanım,

Değerli konuklarımız;

Bir ülkenin kalkınması, mutluluk katsayısının yükselmesi, bütün toplumsal elemanların kendi işlerini en iyi şekilde yerine getirmesi ile mümkündür. Hepimizin farklı görevleri vardır ama bunlar aslında bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır.

Hiçbirimiz, bu görevlerimizde ulaştığımız aşamayı yeterli görme hakkına sahip değiliz. Her zaman daha iyisi vardır ve her zaman için bu daha iyi olana ulaşmak için çalışmalıyız. İşte bugün açılışı gerçekleşecek olan bu komplexin sadece bir süpermarketten oluşmayıp sinema salonları, bowling ve eğlence salonu ile Yerel markalarımızdan gurula övündüğmüz ve marka olmayı gerçekten başarmış MARDO ve Dünya markaları SBARRO ,POPEYES ve BURGER CITY nin içinde bulunduğu çocuklarımız için güvenle oynayabilecekleri oyun alanları ile keyifli vakit geçireceğiniz bir oratamın olduğunu göreceksiniz. İşte bu komplexle biz Değerli Magusa halkına dünya standartlarında bir ortam sağlamanın haklı gururunu taşıyoruz.

Ne var ki, bugün, Sayın Cumhurbaşkanı’nın huzurunda, bugün eriştiğimiz aşamayı da yeterli kabul etmediğimizi ve gelecekte daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

Sözlerimi bitirmeden önce öncelikle Sn. Direktörümüz ÖZER BOYACI ya bizlere bu imkanı sağladığı için, beraberimde çalişan tüm ekip arkadaşlarıma gayretli ve özverili çalışmaları için ; ve tüm tedarikci arkadaşlarıma da koydukları katkılar dan dolayı teşekkür ederim,

Hepinize bizi bu gururlu günümüzde bizi yalnız bırakmayıp sevincimizi ve heyecanımız paylaştığınız için teşekkür ederim."


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
1
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gazimağusa Belediyesi Meclis Üyeleri belli oldu
image Dün gerçekleşen Yerel Seçimlerde kazanan belediye meclis üyeleri de belli oldu.
Gazimağusa'da Arter sevinci
image 24 Haziran Yerel Seçimi için ilk sonuçlar açıklanmaya başladı.
Nurcin: "Tüm halka hayırlısı olmasını dilerim"
image Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Nurçin oy verme işlemini gerçekleştirdi.