Ana Sayfa >> KARPAZ 14 Nisan 2017, Cuma 14:41

Yunan papaz cezaevine gönderildi

Yunan papaz cezaevine gönderildiÜlkemizde turist olarak bulunan Yunanistan uyruklu ve papaz olduğu öğrenilen 41 yaşındaki P.H’nin Dipkarpaz bölgesinde faaliyet gösteren SeaBird isimli tatil köyünde kaçak olarak yaklaşık 2.5 ay konakladığı için polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.
Paylaş  
59
77
61
1

Kıbrıs Postası - Ahmet Vamık

Ülkemizde turist olarak bulunan Yunanistan uyruklu ve papaz olduğu öğrenilen 41 yaşındaki P.H’nin Dipkarpaz bölgesinde faaliyet gösteren SeaBird isimli tatil köyünde kaçak olarak yaklaşık 2.5 ay konakladığı için polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. İskele Kaza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan 41 yaşındaki P.H ile ilgili tahkikatın tamamlandığı ve davası görülene kadar bir ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevine gönderilmesine karar verildiği belirtildi.

APOSTOLOS ANDREAS MANASTIRI’NA KABUL EDİLMEDİ

Kıbrıs Postası'nın elde ettiği bilgilere göre söz konusu şahsın Yunanistan uyruklu bir papaz olduğu, ülkemize turist olarak geldiği ve Apostolos Andreas Manastırı’nda konaklamak istediği öğrenildi. Ülkemize görevli olarak gelmediği için Apostolos Andreais Manastırı’nda görevli papazlar tarafından bu isteği reddedildiği öğrenilen Yunanlı papazın kalacak yeri olmadığı için kış döneminde faaliyette olmayan SeaBird isimli tatil köyüne sığındığı ve 2.5 ay boyunca burada kaçak olarak kaldığı öğrenildi.

TATİL KÖYÜNDE KONAKLADI MUTFAKTA YEMEK PİŞİRDİ

Polis tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 41 yaşındaki P.H’nin, 6 Şubat 2017 ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında Dipkarpaz’da Zafer Burnu mevkiinde faaliyet gösteren “Sea Bird” isimli tatil köyünde bulunan işletmeye ait taş binanın kapısını hasara uğratarak açtıktan sonra mülke tecavüz edip mal sahibinin bilgisi olmadan ilgili süre içerisinde söz konusu binada konakladığı ve tatil köyünün mutfak kısmında yemek pişirdiği ve gıda maddelerini çaldığı tespit edildiği belirtildi ve ilgili şahıs hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
7
 
1
 
1
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Nisan 2017, Cuma
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Adamın popaz olduğundan şüpheliyim... Zaten her fesatın altından çıkan kilise belli ki bu defa örtü diye kullanılmış... Bu adam KKTC'ye nasıl girmiş? Muhacerat ve istihbarat 2 buçuk ay ne yapmışlar? Adı geçen turistik işletmenin de 2 buçuk ay sessiz kalması başka bir muamma! Naptı bu adam iki buçuk ayda? Dünyanın balığını tuttu herhalde Karpaz'da! Bu popaz Karpaz'a maneviyat için gelmiş olsa oradaki popazlar onu kabul ederdi ama niyet farklı olunca onlar da korkularından bunu kabul etmediler... Belki daha başka popazlar da vardır etrafta!

Dipkarpaz okullarındaki öğretmenlerin aldığı yardımlar mercek altında
Dipkarpaz’daki okullarda görev yapan Rum öğretmenlerin aldıkları yardımların, dün kapalı kapılar ardında gerçekleştirilen Rum Eğitim Komitesinde gündem olduğu belirtildi.
"Dipkarpaz bölgesinde tarım ve hayvancılık alanında bilinçli bir politika olu...
Dipkarpaz Belediyesi Yerel Yönetimler Çalışma Komitesi, bölgedeki üreticilerin sorunlarını ve beklentilerini Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’ye aktardı.
Dipkarpaz'da kanunsuz avlanma
Dipkarpaz’da dün babasına ait av tüfeği ile avlandığı sırada “kanunsuz olarak avlandığı” gerekçesiyle 24 yaşındaki B.B. hakkında yasal işlem başlatıldı.