Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mayıs 2015, Perşembe 11:00
banner

YDÜ, 9. Uluslararası BÖTE Öğrenci Kurultayı başladı

YDÜ, 9. Uluslararası BÖTE Öğrenci Kurultayı başladıYakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesinde, 9. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) öğrenci kurultayı başladı. 8 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek olan kurultay kapsamında 6 daldaki proje yarışmalarına Türkiye’nin ve KKTC’nin farklı üniversitelerinden gelen 250’nin üzerinde proje  ve 350 öğrenci katılıyor.
Paylaş  
15
19
16
0

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University,Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 9. Uluslararası BÖTE Öğrenci Kurultayı açılışında BÖTE Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fezile Özdamlı; öğrenci kurultayının Yakın Doğu Üniversitesi'nde gerçekleştirilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, desteklerinden dolayı başta Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu, ve Türkiye Büyük Elçiliğine teşekkürlerini sundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu'da, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencilerinin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişmeleri takip etmelerinin gerekliliği üzerine vurgu yaptı.

Ardından Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu ise bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümünün, Eğitim Fakültesi bölümleri içerisindeki yeri ve önemine değindi.

Açılış konuşmalarından sonra Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu, “Eğitim Teknolojisi ve Mobil Öğrenme” konulu bir sunum yaptı. Prof. Uzunboylu eğitimde kullanılan mobil teknolojileri tanıtarak, Mobil teknolojilerin sunduğu olanaklardan bahsetti. Uzunboylu, Yakın Doğu Üniversitesinde mobil öğrenme kapsamında yapılan çok sayıda akademik çalışmanın olduğunuda belirtti.

Sonrasında ise, Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından "Geleceği Yazanlar” projesi tanıtıldı.  Ayrıca Kuzey Kıbrıs Turkcell'in yeni sosyal sorumluluk projesi ile yerli mobil uygulama seferberliği başlattığı ve Projeyle ülkemizin bilişim sektöründeki potansiyelinin harekete geçirilmesinin amaçlandığını belirtildi.

Kurultay'da verilen öğle arasında ise misafir öğrenciler ve öğretim görevlileri, YDÜ tanıtım gezisi kapsamında İnovasyon merkezi, YDÜ Spor ve Klasik Araba Müzesini ziyaret ettiler.

Öğleden sonraki oturumda ise öğrenciler “Barış ve teknoloji”  temalı afiş projelerinin sergilendiği sergi açılışı yapıldı. Ayrıca Eğitim sarayında BÖTE öğrencileri tarafından “Mezunlar Anlatıyor 1” ve “Öğrenci Paneli” etkinlikleri gerçekleştirildi.

BÖTE doktora öğrencilerinden Uz. Tahir Tavukçu “Kaynakça Gösteriminin Dijital Ortamlarda Otomatik Olarak Hazırlanması” ve Uz. Emrah Soykan “Özel Eğitim Alanında BÖTE'cinin Rolü” konulu çalıştay düzenlediler.

Günün sonunda Ex-Googler satış lideri Ömer Keser ile Akdeniz Üniversitesinden YBS başkanı Doç Dr. Özcan Asilkan “Bilişimde Kariyer Üzerine Tavsiyeler” konulu konuşmaları online olarak gerçekleştirdiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, UKÜ Öğrenci Topluluk Başkanları ile bir a...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri,  2018-2019 Akademik yılında 109 farklı ülkeden 19 bini aşkın öğrencileri temsil edecek Öğrenci ToplulukBaşkanları ile bir araya geldi.
"Türkülerle DAÜ" 15 Mart'a ertelendi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü, daha önce 12 Aralık Çarşamba gecesi DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda düzenleneceği duyurulan “Türkülerle DAÜ-8” etkinliğinin, yaşanan sel felaketi nedeniyle 15 Mart’ta ...
GAÜ'den Dikmen bölgesindeki vatandaşlara yardım eli
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, geçtiğimiz hafta yaşanılan sel felaketinin ardından, Üniversite olarak almış oldukları yardım kararına ek olarak, herkesi birlik olmaya ve yaraları hepb...