Ana Sayfa >> GÖNYELİ 2 Eylül 2016, Cuma 08:53
Gönyeli Belediyesi "Su" ya evet dedi... Gönyeli'de suyun fiyatı: 4.50 TL
Gönyeli Belediyesi Gönyeli Belediyesi dün akşam Belediye Meclisini toplayarak su konusunu görüştü. Görüşme sonucunda belediyenin “Su”ya evet dediği öğrenildi.
Paylaş  
61
76
54
0

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Gönyeli Belediyesi dün akşam Belediye Meclisini toplayarak su konusunu görüştü. Görüşme sonucunda belediyenin “Su”ya evet dediği öğrenildi. Kararın oybirliği ile alındığı da öğrenildi.

Gönyeli Belediye Meclis üyesi Selin Candemir'in sosyal medyada paylaştığı iletiye göre Gönyeli Belediyesi su anlaşmasını onayladı.

Candemir, kararı sosyal medyada; "Su oybirliği ile onaylanmıştır. Hayırlısı olsun" notu ile paylaştı.

Dün akşam saat 19:00'da toplanan ve gündem maddesi “su” olan toplantının sonucu olumlu çıktı.

Gönyeli Belediyesi de “Su” anlaşmasına onay vermiş oldu.

GÖNYELİ BELEDİYESİ’NDEN SU KONUSUNDA AÇIKLAMA GELDİ

 

“Gönyeli Belediyesi olarak ilk günden itibaren halkın su temin hakkının, kalite ve fiyatla korunmasında hassasiyet gösterdik. Gönyeli Belediyesi, bu yönde yatırımlarını yapmış, Türkiye’den Su Temin Projesi tamamlanmadan çok önce halkını içilebilir kalitede ve makul fiyatlarla su ile buluşturmuştu.

“Türkiye’den Su Temin Projesi”ni de her dönem saygıyla selamladık, önemine dikkat çektik, emeği geçenleri kutladık, nüfus artışımın getirdiği yeni su ihtiyaçlarının karşılanması için de önemli fırsat olarak gördük.

Gönyeli’de yaşayan insanlarımızın geçiş döneminde daha hesaplı su kullanımı ve belediyemizin de korunması için ortaya koyduğumuz kararlılık, hükümetin yarattığı yeni fiili durum ile engellenmiştir.

Hükümet tarafından hazırlanan son tüzük ile kendi kaynaklarımızdan kullandığımız su, tonu 10 kuruştan, 230 kuruşa çıkartılmıştır.

Gönyeli Belediye Meclisi yaptığı toplantı sonucunda, kendi su kaynaklarındaki hakkını korumak, bu kaynaklardan eksilen suyun, Türkiye’den Su Temin Projesi kapsamında tamamlanması yönünde görüşmeler yapmak üzere oybirliği ile belediye başkanını yetkilendirmiştir.

Bu yetkilendirme, Türkiye’den Temin Edilen Su kaynaklarının Gönyeli’de değerlendirilmesi kararını da içermektedir.
Gönyeli’deki su fiyatları hükümetin yeni tüzüğü ve yarattığı fiili durum sonrasında yeniden belirlenmiştir.

Yeni su fiyatları aşağıdaki gibidir:

0-6m3 4.50TL

7-12m3 5.50TL

13m3 den fazla tüketilen her bir metreküp için 6.00TL”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Gönyeli'de hırsızlık
Gönyeli’de dün bir oto yıkamacısı önünde park halinde bulunan Mustafa Erciyas Kamburca’ya ait araçtan, içerisinde 8 bin 500 TL bulunan el çantası çalındı.
16 yaşındaki Mustafa Uçar inşaattan düşerek hayatını kaybetti
Gönyeli’de bu akşam meydana gelen olayda, 16 yaşındaki Mustafa Uçar, yarım inşaattan düşerek hayatını kaybetti.
Gönyeli SAM'da çocuklar tiyatro gösterisi sunacak
Gönyeli Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi’nde (Gönyeli SAM) çalışmalarını sürdüren 8-12 yaş grubu tiyatro ekibi, yarın gösteri sunuyor.