Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 2 Eylül 2016, Cuma 08:53
banner

Gönyeli Belediyesi "Su" ya evet dedi... Gönyeli'de suyun fiyatı: 4.50 TL

Gönyeli Belediyesi Su ya evet dedi... Gönyeli'de suyun fiyatı: 4.50 TLGönyeli Belediyesi dün akşam Belediye Meclisini toplayarak su konusunu görüştü. Görüşme sonucunda belediyenin “Su”ya evet dediği öğrenildi.
Paylaş  
63
81
55
0

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Gönyeli Belediyesi dün akşam Belediye Meclisini toplayarak su konusunu görüştü. Görüşme sonucunda belediyenin “Su”ya evet dediği öğrenildi. Kararın oybirliği ile alındığı da öğrenildi.

Gönyeli Belediye Meclis üyesi Selin Candemir'in sosyal medyada paylaştığı iletiye göre Gönyeli Belediyesi su anlaşmasını onayladı.

Candemir, kararı sosyal medyada; "Su oybirliği ile onaylanmıştır. Hayırlısı olsun" notu ile paylaştı.

Dün akşam saat 19:00'da toplanan ve gündem maddesi “su” olan toplantının sonucu olumlu çıktı.

Gönyeli Belediyesi de “Su” anlaşmasına onay vermiş oldu.

GÖNYELİ BELEDİYESİ’NDEN SU KONUSUNDA AÇIKLAMA GELDİ

 

“Gönyeli Belediyesi olarak ilk günden itibaren halkın su temin hakkının, kalite ve fiyatla korunmasında hassasiyet gösterdik. Gönyeli Belediyesi, bu yönde yatırımlarını yapmış, Türkiye’den Su Temin Projesi tamamlanmadan çok önce halkını içilebilir kalitede ve makul fiyatlarla su ile buluşturmuştu.

“Türkiye’den Su Temin Projesi”ni de her dönem saygıyla selamladık, önemine dikkat çektik, emeği geçenleri kutladık, nüfus artışımın getirdiği yeni su ihtiyaçlarının karşılanması için de önemli fırsat olarak gördük.

Gönyeli’de yaşayan insanlarımızın geçiş döneminde daha hesaplı su kullanımı ve belediyemizin de korunması için ortaya koyduğumuz kararlılık, hükümetin yarattığı yeni fiili durum ile engellenmiştir.

Hükümet tarafından hazırlanan son tüzük ile kendi kaynaklarımızdan kullandığımız su, tonu 10 kuruştan, 230 kuruşa çıkartılmıştır.

Gönyeli Belediye Meclisi yaptığı toplantı sonucunda, kendi su kaynaklarındaki hakkını korumak, bu kaynaklardan eksilen suyun, Türkiye’den Su Temin Projesi kapsamında tamamlanması yönünde görüşmeler yapmak üzere oybirliği ile belediye başkanını yetkilendirmiştir.

Bu yetkilendirme, Türkiye’den Temin Edilen Su kaynaklarının Gönyeli’de değerlendirilmesi kararını da içermektedir.
Gönyeli’deki su fiyatları hükümetin yeni tüzüğü ve yarattığı fiili durum sonrasında yeniden belirlenmiştir.

Yeni su fiyatları aşağıdaki gibidir:

0-6m3 4.50TL

7-12m3 5.50TL

13m3 den fazla tüketilen her bir metreküp için 6.00TL”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Benli: "Gönyeli'de hizmet kalitesi yükselecek, insana yatırım artacak"
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nin altyapısı, eğitmenleri ve insan kaynağı ile ülkenin en önemli projelerinden biri olduğunu anımsatarak, "“Hedefimiz 7’den 77’ye çok daha ...
Gönyeli, Ramazan Bayramı'na hazır
image Gönyeli Belediyesi, bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamaması için bir takım tedbirler aldı.
Ahmet Benli: "Gönyeli yüksek yaşam konforlu bir kent özelliğini koruyacak!"
image Gönyeli Belediyesi Başkanı ve başkan adayı Ahmet Yalçın Benli, yerel yönetimlerde hedeflerin çok önemli olduğunu belirtti, “Gönyeli yüksek yaşam konforlu bir kent özelliğini koruyacak” dedi.