Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKINCILAR 14 Şubat 2011, Pazartesi 09:00
banner

Akıncılar'da yaşayan Arif, suyu sevmediği için 24 yıldır yıkanmıyor

Akıncılar'da yaşayan Arif, suyu sevmediği için 24 yıldır yıkanmıyorAkıncılar’da görenleri ve duyanları şaşkına çeviren bir kişilik yaşıyor. 92 yaşındaki Yusuf Arif, 24 yıldır suyu sevmediği için yıkanmıyor. Yaşlı adam bu da yetmezmiş gibi sokakta bulduğu çöpleri evine getirerek artıklarla yaşıyor.
Paylaş  
54
78
54
0

24 yıldır yıkanmıyor!

Akıncılar Köyü’nde yaşayan 92 yaşındaki Yusuf Arif, 24 yıldır suyu sevmediği gerekçesiyle yıkanmıyor. 
Köyde ‘Sokradi’ lakabıyla tanınan Arif, sokakta gördüğü çöpleri de evine getiriyor ve çöpten topladığı eşyalarla yaşıyor. Yusuf Arif’in yaşadığı hayat geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER)’in gezisi sırasında objektiflere takıldı.

EVİ TEMİZLEMEK İÇİN ÜÇ GÜN UĞRAŞTILAR…

Köy’de ‘Çöp adam’ olarak anılan Arif’in, yemek ihtiyacını köylüler karşılıyor.  Geçtiğimiz günlerde Sosyal Hizmetler Dairesi görevlileri olayı öğrenerek köye gitti ve konuşarak Arif’i evden çıkmaya ikna etti. Ancak Sosyal Hizmetler Dairesi’ndeki görevliler, belediye yetkilileri ve muhtar, Arif’in yaşadığı evi temizlemek için üç gün uğraştı. 

BİRKAÇ KEZ EVLENİP BOŞANDI

Geçmişte birkaç kez evlenip boşanan Yusuf Arif, yaklaşık 30 yıldır yalnız yaşıyor ve sudan da sürekli olarak uzak duruyor. Köylüler, Arif’in en son 24 yıl önce yıkandığını ve ardından hasta olduğunu o günden beridir de hiç yıkanmadığını söyledi.
92 yaşındaki Yusuf Arif, hemşirelerin iknasıyla çöp evinden çıkarıldı ve Sınırüstü Köyü’ndeki Yaşlı Bakım Evi’ne yerleştirildi.

GAYET SAĞLIKLI…

Arif’in bütün sağlık kontrollerinin yapıldığı ve gayet sağlıklı olduğu belirtildi. Bugüne kadar Akıncılar Köyü’nde köylülerin yapmış olduğu yardımlarla pislik içerisinde yaşayan Arif sıcak bir eve kavuşmanın heyecanı içerisinde.

Pelin Şahin - Halkın Sesi


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

11'inci Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı Akıncılar köy meydanında yapıldı
image 11’incisi düzenlenen Evvel Zaman İçinde Luricina Panayırı Akıncılar köy meydanında yer aldı.
Başbakan Erhürman Akıncılar'ı ziyaret etti
image Başbakan Tufan Erhürman Akıncılar’ı ziyaret etti.
11. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı, 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştiriliy...
image 11. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı, 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştiriliyor.