Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKINCILAR 2 Mayıs 2011, Pazartesi 18:30
banner

UBP Lefkoşa İlçesi, Erdemli ve Akıncılar'ı ziyaret etti

UBP Lefkoşa İlçesi, Erdemli ve Akıncılar'ı ziyaret ettiUlusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanlığı, başlatmış olduğu köy gezilerini Cumartesi günü de sürdürdü. UBP’den yapılan açıklamaya göre, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Erdemli ve Akıncılar köylerini ziyaret etti. Köy gezilerinde, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre de hazır bulundu.
Paylaş  
39
72
37
0

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sucuoğlu ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, köy gezilerini düzenlemelerindeki amaçlarının, vatandaşlara yardımcı olmak ve sorunlarını çözmede kolaylık sağlamak olduğunu belirtti.

Ülkedeki bir büyük problemin de istihdam sorunu olduğunu belirten Sucuoğlu, “Şu anda devletin eleman alma gücü ve kapasitesi hemen hemen kalmamıştır. Ama biz, işsiz insanlarımızı düşünerek onlara yardımcı olabilmek ve onlara iş imkanları sağlamak için kolları sıvadık ve özel sektörle sıkı işbirliği içerisine girdik” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu da konuşmasında, eski Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre’nin projelerini devam ettirdiklerini söyledi.

Amcaoğlu, “Bakanlık olarak çiftçimiz ve hayvancılarımız için gerekli çalışmalar son aşamasındadır ve onlara olan devletin borçları bu haftadan itibaren kısmen ödenmeye başlanacaktır” dedi.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

MDP, Akıncılar örgüt binasını açtı
image Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), Genel Seçim sonrası başlattığı teşkilatlardaki yeni yapılanmasını ilk olarak Akıncılar ‘da açtı.
Luricina çözümünü arıyor
image 74 öncesinde Kıbrıs’ın en büyük Türk köyü olarak nitelendirilen fakat şuan ülkenin âdeta izolasyona alınmış tampon bölgesi halini alan Akıncılar’da (Luricina) halk kendini ‘hapsedilmiş’ hissediyor ve kendi çözümünü ar...
Akıncılar'da 10. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı yapıldı
image Akıncılar Belediyesi’nin düzenlediği “Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı”nın 10’uncusu bugün yapıldı.