Ana Sayfa >> AKINCILAR 14 Eylül 2011, Çarşamba 18:17
CTP, Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret etti
CTP, Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret ettiCTP Lefkoşa İlçesi başlattığı köy gezileri programı çerçevesinde Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret etti.
Paylaş  
42
71
52
0

CTP Lefkoşa İlçesi başlattığı köy gezileri programı çerçevesinde Yılmazköy, Haspolat ve Akıncılar köylerini ziyaret etti.

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Yılmazköy’deki ziyarette konuşan CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin seçim öncesi vaatlerinin tersine hükümete gelir gelmez, emeklilerin maaşlarından vergi aldığını, KTHY’yi batırdığını, devlete yapılan yüzlerce partili istihdama rağmen KTHY çalışanlarının hala daha işsiz olduğunu savundu.

Yine bu dönemde işadamlarının bile karşı karşıya getirildiğini ileri süren Yorgancıoğlu, özelleştirme yasasını geçirmeye çalışan hükümeti eleştirerek bunun yerine verimliliğin artırılması ve özerk yapı oluşturulmasını önerdi. Yorgancıoğlu, Sosyal Sigortalar Yasası’nda yapılacak değişikliğin, hem emekli yaşının yükseltileceği hem de çalışanların primlerinin artacağı bir düzenleme olduğuna dikkat çekti.

Heyette yer alan milletvekili Özdil Nami de, konuşmasında, Kıbrıs sorunu ve petrol krizi konularında yaşanan duruma değinerek, bunların çözümün ne kadar gerekli olduğunu gösterdiğini belirtti.

Haspolat köyünde gerçekleşen toplantıda konuşan CTP Milletvekili Mustafa Yektaoğlu, Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler, doğal gaz yatakları ve sondaj çalışmaları hakkında bilgiler vererek, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarının her ortamda korunması gerektiğini ve çözümle birlikte bu zenginliğin iki halkla paylaşılacağını belirtti.

Hükümetin yapmaya çalıştığı “özelleştirme yasası” hakkında bilgi veren Yektaoğlu, vatandaşların diğer sorularına da yanıtlar vererek CTP’nin politikalarını anlattı.

Lefkoşa İlçe Başkanı Ali Seylani, Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve ilçe yöneticileri de  Akıncıları ziyaret ederek, Kıbrıs sorunu, ileri sürülen “partizan istihdamlar, UBP’nin yıkım paketi, vatandaşlık” konularında halkın sorularını yanıtladılar.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Luricina çözümünü arıyor
74 öncesinde Kıbrıs’ın en büyük Türk köyü olarak nitelendirilen fakat şuan ülkenin âdeta izolasyona alınmış tampon bölgesi halini alan Akıncılar’da (Luricina) halk kendini ‘hapsedilmiş’ hissediyor ve kendi çözümünü ar...
Akıncılar'da 10. Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı yapıldı
Akıncılar Belediyesi’nin düzenlediği “Evvel Zaman İçinde Lurucina Panayırı”nın 10’uncusu bugün yapıldı.