Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 15 Mayıs 2013, Çarşamba 08:09
Işısal: "Ercan konusunda tüm adımların sağduyulu atılması önemli"
Işısal: Osman Işısal: Ercan Havaalanı konusunda atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılması çok önemli. Şiddetin üzerine şiddetle gidilemez.
Paylaş  
38
52
37
0

Değirmenlik Belediyesi Başkanı Osman Işısal, uzunca bir zamandan bu yana belediyeyi çıkmaza sürükleyen Ercan Havaalanı konusunda sağduyulu olunması ve bundan böyle atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılmasının önemli olduğunu belirtti.

Değirmenlik Belediyesi’nden alınmak istenen “Belediye Hizmetlerinden Yararlanma Resmi” gelirinin alınmasını engellemek, ileride yapılacak veya yapılması gereken her türlü planlama, görüşme ve eylem faaliyetlerini koordine etmek amacıyla Değirmenlik Belediyesi Başkanı Osman Işısal başkanlığında kurulan komitenin adı “Değirmenlik Belediyesi Ercan Havaalanı Komitesi” oldu.

Değirmenlik Belediyesi Meclis Üyeleri, belediyeye bağlı köylerin muhtarları ayrıca kulüp ve dernek başkanlarından oluşan 28 kişilik komite 14 Nisan 2013 Salı günü, saat 18:30’da Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde toplandı.

Komitenin adı kararlaştırıldı

Ercan Havaalanı konusunda yaşanan krizi aşabilecek çözümler üretebilmek amacıyla, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal tarafından açılan ilk toplantıda komitenin adının “Değirmenlik Belediyesi Ercan Havaalanı Komitesi” olması kararlaştırıldı.

Başkan sağduyulu olunmasını istedi

Komitenin ilk toplantısında ayrıca, Ercan Havaalanı konusunda izlenecek yollar tartışıldı.

Başkan Osman Işısal toplantıda yaptığı konuşmasında, atılacak tüm adımlarda sağduyulu davranılmasının önemini vurgularken, şiddetin üzerine şiddetle gidilemeyeceğini kaydetti.

Ercan’daki gelir farklılıkları tablolarla açıklandı

Başkan Işısal ayrıca toplantıda, Ercan Havaalanı’nın 12 Şubat 2013 öncesindeki ve sonrasındaki gelirlerini gösteren tabloyu da açıkladı. Işısal, tablo ile Ercan Havaalanı’nı satın alan Taş Yapı Şirketi’nin getirdiği zamları ortaya koydu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Erhürman Değirmenlik'te: "Halk CTP'de birleşti, varoluş için yürüyüşe geçti!"
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, halkın tüm kesimlerini temsil eden kişilerin CTP’de birleştiğini ve Kıbrıslı Türklerin varoluş için yürüyüşe geçtiğini belirterek “Öyle bir kadromuz var ki yanından bile geçemezler, y...
5. Vretçallılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Günü pazar Minareliköy’de yapılacak
Vretçalılar (Dağaşanlılar) Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen ve bu yıl 5’incisi yapılacak etkinlik pazar günü Minareliköy Aile Bahçesi’nde gerçekleştirilecek.
Değirmenlik Belediyesi’ne bağlı köy yolları asfaltlanıyor
Değirmenlik Belediyesi basın biriminden yapılan açıklamaya göre, Değirmenlik, Minareliköy, Demirhan, Beyköy, Cihangir, Düzova, Yeniceköy, Çukurova, Kalavaç, Balıkesir, Meriç, Gaziköy, Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli ve ...