Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 25 Mart 2016, Cuma 15:47
banner

Bakan Evren, Değirmenlik Belediyesi'ni ziyaret etti

Bakan Evren, Değirmenlik Belediyesi'ni ziyaret ettiBayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ,Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Genel Koordinatörü Durali Güçlüsoy, Kültür Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri ile birlikte Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Paylaş  
66
75
72
0

Değirmenlik’te bulunan ve boşaltılan karakol binası kütüphane yapılması amacıyla Kültür Dairesi’ne verilmesi sonucu, Işısal ile yapılan görüşmede bölge halkına kazandırılacak olan bu yeni kütüphane binasının yapımında Değirmenlik Belediyesi ile işbirliği yapılmak istenildiği belirtilti.

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren’in ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ise, TC Yardım Heyeti ile birlikte bölgede bulunan kütüphaneyi incelemek amacıyla Değirmenlik’e geldiklerini, bu vesile ile de Değirmenlik Belediyesi’ni ve Başkan Işısal’ı ziyaret ettiklerini kaydetti.

IŞISAL: “ZİYARET MUTLULUK VERİCİ. HER TÜRLÜ DESTEK YAPILIR”

Kütüphane için gereken tüm işlerin el birliği ve koyulacak ortak katkılar ile yapılabileceğini söyleyen Başkan Osman Işısal, belediyelerde hayatının hiçbir zaman durmadığını, her noktada çalışmaların yapıldığını belirtti.

Bölge karakollarının tek çatı altında toplanması sonucu Değirmenlik’te boş kalan karakol binasının Kültür Dairesi tarafından kütüphaneye dönüştürülmesini sevindirici bulan Işısal, belediye içerisindeki gerekli mali düzenlemelerin yapılmasının ardından, her türlü desteği vermeye hazıl olduklarının altını çizdi.

EVREN: “DEĞİRMENLİK BELEDİYESİ İLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİREBİLİRİZ”

TC Yardım Heyeteti ve Kültür Dairesi yetkilileri ile birlikte bölgede bulunan kütüphaneyi incelemek amacıyla Değirmenlik’e gelen Bakan Kutlu Evren, bu vesile ile Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’ı da ziyaret ettiklerini kaydetti.

Bakan Evren, bölgede revize edilecek olan kütüphanenin yeni binasının bölge halkına daha iyi hizmet vereceğine inandığını belirtti.

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, Değirmenlik Belediyesi ile bakanlığa bağlı daireler arasında her türlü işbirliği ve birlikte çalışmayı gerçekleştirebileceklerini düşündüğünü söyledi.

SAM GEZİLDİ…

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Genel Koordinatörü Durali Güçlüsoy, Kültür Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri daha sonra Osman Işısal ile birlikte Değirmenlik’te yapılan Sosyal Aktivite Merkezi’ni de gezerek, merkezde incelemelerde bulundular…


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Köpeği vurdu, tutuklandı
image Değirmenlik taş ocakları bölgesinde bir kişi, küçükbaş hayvanlarına saldırdığı gerekçesiyle bir köpeği av tüfeğiyle vurmaktan tutuklandı.
YDP Değirmenlik örgüt binası açıldı
image Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Değirmenlik örgüt binası dün akşam düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Erhürman Değirmenlik'te: "Halk CTP'de birleşti, varoluş için yürüyüşe geçti!"
image CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, halkın tüm kesimlerini temsil eden kişilerin CTP’de birleştiğini ve Kıbrıslı Türklerin varoluş için yürüyüşe geçtiğini belirterek “Öyle bir kadromuz var ki yanından bile geçemezler, y...