Ana Sayfa >> DEĞİRMENLİK 25 Mart 2016, Cuma 15:47
Bakan Evren, Değirmenlik Belediyesi'ni ziyaret etti
Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ,Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Genel Koordinatörü Durali Güçlüsoy, Kültür Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri ile birlikte Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Paylaş  
55
53
56
0

Değirmenlik’te bulunan ve boşaltılan karakol binası kütüphane yapılması amacıyla Kültür Dairesi’ne verilmesi sonucu, Işısal ile yapılan görüşmede bölge halkına kazandırılacak olan bu yeni kütüphane binasının yapımında Değirmenlik Belediyesi ile işbirliği yapılmak istenildiği belirtilti.

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren’in ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ise, TC Yardım Heyeti ile birlikte bölgede bulunan kütüphaneyi incelemek amacıyla Değirmenlik’e geldiklerini, bu vesile ile de Değirmenlik Belediyesi’ni ve Başkan Işısal’ı ziyaret ettiklerini kaydetti.

IŞISAL: “ZİYARET MUTLULUK VERİCİ. HER TÜRLÜ DESTEK YAPILIR”

Kütüphane için gereken tüm işlerin el birliği ve koyulacak ortak katkılar ile yapılabileceğini söyleyen Başkan Osman Işısal, belediyelerde hayatının hiçbir zaman durmadığını, her noktada çalışmaların yapıldığını belirtti.

Bölge karakollarının tek çatı altında toplanması sonucu Değirmenlik’te boş kalan karakol binasının Kültür Dairesi tarafından kütüphaneye dönüştürülmesini sevindirici bulan Işısal, belediye içerisindeki gerekli mali düzenlemelerin yapılmasının ardından, her türlü desteği vermeye hazıl olduklarının altını çizdi.

EVREN: “DEĞİRMENLİK BELEDİYESİ İLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİREBİLİRİZ”

TC Yardım Heyeteti ve Kültür Dairesi yetkilileri ile birlikte bölgede bulunan kütüphaneyi incelemek amacıyla Değirmenlik’e gelen Bakan Kutlu Evren, bu vesile ile Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal’ı da ziyaret ettiklerini kaydetti.

Bakan Evren, bölgede revize edilecek olan kütüphanenin yeni binasının bölge halkına daha iyi hizmet vereceğine inandığını belirtti.

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, Değirmenlik Belediyesi ile bakanlığa bağlı daireler arasında her türlü işbirliği ve birlikte çalışmayı gerçekleştirebileceklerini düşündüğünü söyledi.

SAM GEZİLDİ…

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Genel Koordinatörü Durali Güçlüsoy, Kültür Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti yetkilileri daha sonra Osman Işısal ile birlikte Değirmenlik’te yapılan Sosyal Aktivite Merkezi’ni de gezerek, merkezde incelemelerde bulundular…


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Değirmenlik Halk Kütüphanesi ve Kültür Evi yarın açılıyor
Değirmenlik Halk Kütüphanesi ve Kültür Evi, yarın (14 Haziran 2017 Çarşamba günü) saat 10.30’da Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova tarafından açılıyor.
Değirmenlik Belediyesi "Umut Olalım" kampanyasına destek veriyor
Değirmenlik Belediyesi, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin “Umut Olalım” kampanyasına destek olmak için çalışma başlattı.
Değirmenlik Belediyesi 2. Kırıkkale Gabbar Festivali yarın yapılıyor
Değirmenlik Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Kırıkkale Gabbar Festivali yarın gerçekleşecek.