Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 29 Haziran 2017, Perşembe 13:26
banner

Kadın Eğitimi Kolektifi yaz dönemi eğitimlerine Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi'nde sürüyor

Kadın Eğitimi Kolektifi yaz dönemi eğitimlerine Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi'nde sürüyorKadın Eğitimi Kolektifi, “Çünkü birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz ve özgürleşerek oynayacak oyunlarımız var!” sloganıyla farkındalık eğitimlerine devam ediyor.
Paylaş  
32
43
32
0

Kadın Eğitimi Kolektifi, “Çünkü birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz ve özgürleşerek oynayacak oyunlarımız var!” sloganıyla farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıllarda Geçitkale (Lefkonuk), Akçay, Mağusa-Maraş gibi çeşitli bölgelerde seminerler dizisi ve drama atölyeleri ile eğitimler veren ve FeMİNİstival film festivalini organize eden Kadın Eğitimi Kolektifi, yaz dönemi programına başlıyor.

Temmuz ayında Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi’nde yer alan Baraka Kültür Merkezi lokalinde gerçekleştirilecek eğitimler, 6 farklı seminer ve eğitim konuları ile ilgili drama çalışmalarını içeriyor.

10 Temmuz Pazartesi başlayıp 8 Ağustos Salı tamamlanacak program haftada bir gün olmak üzere Pazartesi akşamları 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Slayt ve görsellerle desteklenen ve güncel örnekleri de inceleyen seminerlerin başlıkları “Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Medya ve Kadın”, “Beden Politikaları” şeklinde belirlendi.

Ücretsiz olan ve en az 4 eğitime katılanlara sertifika da verileceği duyurulan programa katılım ve kayıt için 0542 842 02 72 numaralı telefonun aranabileceği kaydedildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LTB Başkanı Harmancı mal varlığını açıkladı
image LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Haziran 2014 yerel göreve seçildikten sonra Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na sunmuş olduğu mal varlığını kamuoyuna da açıklamıştı.
LTB'den duyuru: "Şht. Ecvet Yusuf Caddesi 3 gün kapalı olacak!"
image Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sürdürdüğü Şht. Ecvet Yusuf Caddesi Altyapı ve Düzenleme projesi kapsamında 25 Mayıs, 26 Mayıs, 27 Mayıs ve 28 Mayıs tarihleri arasında asfaltlama çalışması gerçekleştirilecek.
Haspolatlı çocuklar hem sosyalleşti hem de İngilizce ile tanıştı
image LTB Haspolat Çocuk Kulübü dün(23 Mayıs Çarşamba) YDÜ Kütüphane Salon 4’de sahne aldı ve İngilizce dilinde hazırladıkları gösterilerle herkesi büyülediler.