Ana Sayfa >> LEFKOŞA 29 Haziran 2017, Perşembe 13:26

Kadın Eğitimi Kolektifi yaz dönemi eğitimlerine Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi'nde sürüyor

Kadın Eğitimi Kolektifi yaz dönemi eğitimlerine Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi'nde sürüyorKadın Eğitimi Kolektifi, “Çünkü birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz ve özgürleşerek oynayacak oyunlarımız var!” sloganıyla farkındalık eğitimlerine devam ediyor.
Paylaş  
30
41
30
0

Kadın Eğitimi Kolektifi, “Çünkü birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz ve özgürleşerek oynayacak oyunlarımız var!” sloganıyla farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıllarda Geçitkale (Lefkonuk), Akçay, Mağusa-Maraş gibi çeşitli bölgelerde seminerler dizisi ve drama atölyeleri ile eğitimler veren ve FeMİNİstival film festivalini organize eden Kadın Eğitimi Kolektifi, yaz dönemi programına başlıyor.

Temmuz ayında Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi’nde yer alan Baraka Kültür Merkezi lokalinde gerçekleştirilecek eğitimler, 6 farklı seminer ve eğitim konuları ile ilgili drama çalışmalarını içeriyor.

10 Temmuz Pazartesi başlayıp 8 Ağustos Salı tamamlanacak program haftada bir gün olmak üzere Pazartesi akşamları 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Slayt ve görsellerle desteklenen ve güncel örnekleri de inceleyen seminerlerin başlıkları “Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Medya ve Kadın”, “Beden Politikaları” şeklinde belirlendi.

Ücretsiz olan ve en az 4 eğitime katılanlara sertifika da verileceği duyurulan programa katılım ve kayıt için 0542 842 02 72 numaralı telefonun aranabileceği kaydedildi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lekfoşa'nın "Gezi Treni" 3 ayda 5257 çocuğu mutlu etti
LTB’nin Gezi Treni, Treni’ geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana, 5257 çocuğu mutlu etti.
Güney'den 159 kilo kaçak et ile KKTC'ye geçen şahıs tutuklandı
Lefkoşa Metehan kara giriş kapısında araç içerisinde toplam 159 kg kaçak et tespit edildi.
LTB'den yol kapama duyurusu!
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) yürüttüğü projeler kapsamında bazı yolları trafiğe kapatacak.