Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 3 Ocak 2018, Çarşamba 15:11
banner

Kambur oturmak davranışları da etkiliyor

Kambur oturmak davranışları da etkiliyorÖzellikle bilgisayar başında çalışanlarda sıkça görülen duruş bozukluğunun, yapılan bir araştırma sonucu sadece fiziksel değil ruhsal olarak da zarara yol açtığı ortaya çıktı.
Paylaş  
3
9
3
0

Özellikle bilgisayar başında çalışanlarda sıkça görülen duruş bozukluğunun, yapılan bir araştırma sonucu sadece fiziksel değil ruhsal olarak da zarara yol açtığı ortaya çıktı.

Yeni Zelanda’da 74 kişi üzerinde yapılan araştırmada katılımcıların oturuşlarına göre davranışları izlendi. Araştırma sonucunda duruşu diğerlerine göre daha bozuk olan kişilerin daha pasif, özgüveni yoksun, donuk ve sinirli davrandığı gözlemlendi.

Araştırmada yer alan Colombia ve Harvard Üniversite’sinden profesörler, duruş bozukluğu olan kişilerde saldırganlık hormonunun ve testosteronun daha yüksek olduğunu ifade etti.

Araştırmayla alakalı yorum yapan ergonomi uzmanları, "vücudumuz bütün gün bilgisayarların önünde oturmak için dizayn edilmedi. Bu nedenle insan vücuduna uygun teknolojilerin üretilmesi şart" şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner