Ana Sayfa >> SAĞLIK 3 Ocak 2018, Çarşamba 15:11

Kambur oturmak davranışları da etkiliyor

Kambur oturmak davranışları da etkiliyorÖzellikle bilgisayar başında çalışanlarda sıkça görülen duruş bozukluğunun, yapılan bir araştırma sonucu sadece fiziksel değil ruhsal olarak da zarara yol açtığı ortaya çıktı.
Paylaş  
3
9
3
0

Özellikle bilgisayar başında çalışanlarda sıkça görülen duruş bozukluğunun, yapılan bir araştırma sonucu sadece fiziksel değil ruhsal olarak da zarara yol açtığı ortaya çıktı.

Yeni Zelanda’da 74 kişi üzerinde yapılan araştırmada katılımcıların oturuşlarına göre davranışları izlendi. Araştırma sonucunda duruşu diğerlerine göre daha bozuk olan kişilerin daha pasif, özgüveni yoksun, donuk ve sinirli davrandığı gözlemlendi.

Araştırmada yer alan Colombia ve Harvard Üniversite’sinden profesörler, duruş bozukluğu olan kişilerde saldırganlık hormonunun ve testosteronun daha yüksek olduğunu ifade etti.

Araştırmayla alakalı yorum yapan ergonomi uzmanları, "vücudumuz bütün gün bilgisayarların önünde oturmak için dizayn edilmedi. Bu nedenle insan vücuduna uygun teknolojilerin üretilmesi şart" şeklinde konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Savaşan: "Hasta Hakları ve Genel Sağlık Sigortası yasallaşmalı"
Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vajinal estetik operasyonlarının artması üzerine kadınlar için vulva görünüşü...
İngiltere'de genç kadınların, vulvalarının (üreme organlarının dış kısmı) görüntüsünün normal olup olmadığını anlayabilmeleri için yeni bir rehber yayınlandı.
Gebelikte yanlış besin seçimi bebeğinize zarar verebilir
Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve ömrünüz boyunca her şeyden daha çok seveceğiniz bebeğiniz artık karnınızda büyüyor. Onun sağlığını düşünmeye henüz doğmadan önce başlamanız gerekiyor. Bu konuda dikkat etmeniz...