Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Temmuz 2017, Pazartesi 14:04
banner

Karavan Yasa Tasarısı hazırlandı

Karavan Yasa Tasarısı hazırlandıÜlkede yıllardır eksikliği hissedilen karavanlarla ilgili yasa tasarısı hazırlandı.
Paylaş  
21
38
22
0

Ülkede yıllardır eksikliği hissedilen karavanlarla ilgili yasa tasarısı hazırlandı.

“Karavan Yasa Tasarısı” Resmi Gazete’nin 13 Temmuz tarihli sayısında yayımlanarak görüş ve önerilerin sunulması için halkın bilgisine getirildi.

Tasarıyla ilgili görüş ve öneriler, 20 gün içinde yazılı olarak Meclis Başkanlığı’na sunulabilecek.

Tasarının amacı “KKTC sınırları içerisinde denetimsiz ve kontrolsüz şekilde dağılan, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan kamp taşıtı, karavan, motorlu karavan, çekmeli motorsuz karavan araçların, işgalci ve yasal olmayan şekilde konaklamalarından kaynaklı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ilan edilen alanlara gerekli yasal izinler alınmak suretiyle konmasının sağlanması” şeklinde özetlendi.

Tasarı yasallaşınca, Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilmemiş alanlara konulan ve yasa yürürlüğe girince ilan edilecek alanlara konulacak kamp taşıtı, karavan, motorlu karavan ve çekmeli motorsuz karavan araçları kapsayacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Doğu Perinçek: "Kıbrıs'tan TSK'yı çekerseniz, itibar kazanacaksınız!"
image Türkiye'de Cumhurbaşkanı adayı ve Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, “İtibar dedikleri, ABD’ye teslim olmaktır. Kıbrıs’tan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni çekerseniz, itibar kazanacaksınız!... Amerikan projesine teslim ol...
Erhürman, akaryakıt ve sütteki fiyat artışı ile ilgili önlemleri açıkladı
image Başbakan Tufan Erhürman akaryakıt ve süt konusunda açıklama yaptı.
Erdoğan: "Kıbrıs'ta adil bir çözüm için çaba harcamaya devam edeceğiz"
image Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesini açıkladı. Erdoğan, “Kıbrıs'ta adil bir çözüme ulaşabilmek için çaba harcamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.