Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Temmuz 2017, Pazartesi 14:04
Karavan Yasa Tasarısı hazırlandı
Ülkede yıllardır eksikliği hissedilen karavanlarla ilgili yasa tasarısı hazırlandı.
Paylaş  
6
6
5
0

Ülkede yıllardır eksikliği hissedilen karavanlarla ilgili yasa tasarısı hazırlandı.

“Karavan Yasa Tasarısı” Resmi Gazete’nin 13 Temmuz tarihli sayısında yayımlanarak görüş ve önerilerin sunulması için halkın bilgisine getirildi.

Tasarıyla ilgili görüş ve öneriler, 20 gün içinde yazılı olarak Meclis Başkanlığı’na sunulabilecek.

Tasarının amacı “KKTC sınırları içerisinde denetimsiz ve kontrolsüz şekilde dağılan, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan kamp taşıtı, karavan, motorlu karavan, çekmeli motorsuz karavan araçların, işgalci ve yasal olmayan şekilde konaklamalarından kaynaklı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ilan edilen alanlara gerekli yasal izinler alınmak suretiyle konmasının sağlanması” şeklinde özetlendi.

Tasarı yasallaşınca, Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilmemiş alanlara konulan ve yasa yürürlüğe girince ilan edilecek alanlara konulacak kamp taşıtı, karavan, motorlu karavan ve çekmeli motorsuz karavan araçları kapsayacak.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Tatar: "Devlet dairelerine atama yapılırken, iltimas yapıldığı iddiasına yol ...
Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, Sayıştay Başkanı’nın eşinin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na Özel Kalem Müdürü olarak atanmasını onayladığı, doğru bulduğu yönündeki haberlerin gerçeği yans...
Belediyeler Birliği, TDP'yi ziyaret etti
Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli, belediyelerin özerkliği konusunda atılması gereken adımlar olduğunu söyledi.
Ertuğruloğlu: "Cumhurbaşkanı görüşmecilik görevini Meclis'e iade etmelidir"
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, “Kıbrıs’ta artık söylenmesi ve kabul edilmesi gereken; 50 yıldır devam müzakere sürecinin çöktüğü ve bittiğidir. Kıbrıs’ta artık yeni bir sayfa açılmalıdır” dedi.