Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:55
KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyor
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.
Paylaş  
14
21
18
0

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.

KAÜ, Lefkoşa Surlariçi’nde yer alarak bölgenin, tarihi dokusu ve özelliklerini koruyup hayata kazandırmaya devam ediyor. Bölgenin eğitsel, kültürel ve sosyo-ekonomik yönden gelişmesine katkı koymayı, ulusal boyutta kültürel değerlerine sahip, küresel boyutta analitik düşünüp karar veren ve çözüm üreten öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayarak ‘‘Yeni Bir Sen’’sloganıyla aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

KAÜ, yüksek kalitede eğitim-öğretim vermeyi, araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmayı, araştırma sonuçlarını yerel ve uluslararası boyutta toplumla paylaşmayı ve küresel bilgi birikimine katkı sağlamak için ‘‘disiplinler arası disiplin’’ dahilinde birebir eğitim sistemi amaçlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sonrada ara vermeden Türkiye Üniversite Tercih Fuarları ile aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk olarak ‘‘13-14 Temmuz’da Ankara, 16-17-18 Temmuz’da İstanbul, 20-21 Temmuz’da İzmir, 23 Temmuz’da Antalya’’üniversite tercih fuarlarında yerini alacak.

KAÜ Tanıtım ekibi ‘’Birşehir üniversitesi olanKAÜ,bilimin ışığında ilerleyerek yeni gelecek aday öğrencileri üniversite tercih fuarlarında bilimin ışığında bilgilendirmek için bekliyor olacaklarını belirttiler.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Birleşik Krallık Üniversiteleri Fuarla tanıtılıyor...
British Council tarafından Birleşik Krallık’taki üniversiteleri ve eğitimi tanıtmak amacıyla bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Fuar, üniversite çağı gençler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Koopbank eğitim çalışması gerçekleştirdi
Kooperatif Merkez Bankası (Koopbank) tüm çalışanların katılımı ile eğitim semineri gerçekleştirdi. Üç oturum şeklinde gerçekleşen seminerde çalışanlara bankacılık ile bağlantılı birçok farklı konuda eğitim verilirken,...
Enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Şehit Tuncer İlkokulu'nda verildi
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) “El Ele Veriyoruz, Enerjimizi Daha Verimli Kullanıyoruz” sloganıyla düzenlediği enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Lefkoşa Şehit Tuncer İlkokulu’nda yapıldı.