Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:55

KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyor

KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyorKıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.
Paylaş  
25
32
31
0

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.

KAÜ, Lefkoşa Surlariçi’nde yer alarak bölgenin, tarihi dokusu ve özelliklerini koruyup hayata kazandırmaya devam ediyor. Bölgenin eğitsel, kültürel ve sosyo-ekonomik yönden gelişmesine katkı koymayı, ulusal boyutta kültürel değerlerine sahip, küresel boyutta analitik düşünüp karar veren ve çözüm üreten öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayarak ‘‘Yeni Bir Sen’’sloganıyla aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

KAÜ, yüksek kalitede eğitim-öğretim vermeyi, araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmayı, araştırma sonuçlarını yerel ve uluslararası boyutta toplumla paylaşmayı ve küresel bilgi birikimine katkı sağlamak için ‘‘disiplinler arası disiplin’’ dahilinde birebir eğitim sistemi amaçlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sonrada ara vermeden Türkiye Üniversite Tercih Fuarları ile aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk olarak ‘‘13-14 Temmuz’da Ankara, 16-17-18 Temmuz’da İstanbul, 20-21 Temmuz’da İzmir, 23 Temmuz’da Antalya’’üniversite tercih fuarlarında yerini alacak.

KAÜ Tanıtım ekibi ‘’Birşehir üniversitesi olanKAÜ,bilimin ışığında ilerleyerek yeni gelecek aday öğrencileri üniversite tercih fuarlarında bilimin ışığında bilgilendirmek için bekliyor olacaklarını belirttiler.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ öğrencileri, Lefkoşa TC Büyükelçiliği'ne sektörel eğitim gezileri kapsamı...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi başta olmak üzere, Hukuk, İletişim, Beşeri ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinden öğrencilerin katılımı ile, Lefkoşa’da bulunan TC Büyükelçiliğine ziyarette bu...
TC 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, DAÜ'lü öğrencilerle buluş...
Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) tarafından düzenlenen konferans kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orge...
GAÜ Eskrim takımları, Türkiye şampiyonasından 3 kupa ile dönüyor
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Erkek Kılıç ve Kadın Flöre Eskrim takımları, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak; Erkek Kılıç Tak...