Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:55
banner

KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyor

KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyorKıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.
Paylaş  
27
34
32
0

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.

KAÜ, Lefkoşa Surlariçi’nde yer alarak bölgenin, tarihi dokusu ve özelliklerini koruyup hayata kazandırmaya devam ediyor. Bölgenin eğitsel, kültürel ve sosyo-ekonomik yönden gelişmesine katkı koymayı, ulusal boyutta kültürel değerlerine sahip, küresel boyutta analitik düşünüp karar veren ve çözüm üreten öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayarak ‘‘Yeni Bir Sen’’sloganıyla aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

KAÜ, yüksek kalitede eğitim-öğretim vermeyi, araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmayı, araştırma sonuçlarını yerel ve uluslararası boyutta toplumla paylaşmayı ve küresel bilgi birikimine katkı sağlamak için ‘‘disiplinler arası disiplin’’ dahilinde birebir eğitim sistemi amaçlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sonrada ara vermeden Türkiye Üniversite Tercih Fuarları ile aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk olarak ‘‘13-14 Temmuz’da Ankara, 16-17-18 Temmuz’da İstanbul, 20-21 Temmuz’da İzmir, 23 Temmuz’da Antalya’’üniversite tercih fuarlarında yerini alacak.

KAÜ Tanıtım ekibi ‘’Birşehir üniversitesi olanKAÜ,bilimin ışığında ilerleyerek yeni gelecek aday öğrencileri üniversite tercih fuarlarında bilimin ışığında bilgilendirmek için bekliyor olacaklarını belirttiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "FIU English Language Day" gerçekleştiril...
image Uluslararası Final Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Fakültesi İngilizce Öğretmenliği programı akademik kadrosu ve öğrencileri tarafından ‘FIU English Language Day’ etkinliği düzenlendi.
GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü yıl sonu konserini gerçekleştirdi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü’nün merakla beklenen ‘Yıl Sonu Konseri’, Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi.
KAÜ Rektörü Özgöker, "Avrupa Birliği'nde Güncel Gelişmeler Konferansı"na katı...
image İstinye Üniversitesi’nde, 21 Mayıs 2018 tarihinde, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Uğur Özgöker ve İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın’ın katılımlarıyl...