Ana Sayfa >> EĞİTİM 30 Haziran 2017, Cuma 08:55
KAÜ Türkiye üniversite tercih fuarlarında öğrenci adaylarıyla buluşuyor
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.
Paylaş  
7
9
8
0

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı çalışmalarına ‘‘Türkiye Üniversite Tercih Fuarlarında’’ başlıyor.

KAÜ, Lefkoşa Surlariçi’nde yer alarak bölgenin, tarihi dokusu ve özelliklerini koruyup hayata kazandırmaya devam ediyor. Bölgenin eğitsel, kültürel ve sosyo-ekonomik yönden gelişmesine katkı koymayı, ulusal boyutta kültürel değerlerine sahip, küresel boyutta analitik düşünüp karar veren ve çözüm üreten öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayarak ‘‘Yeni Bir Sen’’sloganıyla aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

KAÜ, yüksek kalitede eğitim-öğretim vermeyi, araştırma ve yayın faaliyetlerinde bulunmayı, araştırma sonuçlarını yerel ve uluslararası boyutta toplumla paylaşmayı ve küresel bilgi birikimine katkı sağlamak için ‘‘disiplinler arası disiplin’’ dahilinde birebir eğitim sistemi amaçlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sonrada ara vermeden Türkiye Üniversite Tercih Fuarları ile aday öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İlk olarak ‘‘13-14 Temmuz’da Ankara, 16-17-18 Temmuz’da İstanbul, 20-21 Temmuz’da İzmir, 23 Temmuz’da Antalya’’üniversite tercih fuarlarında yerini alacak.

KAÜ Tanıtım ekibi ‘’Birşehir üniversitesi olanKAÜ,bilimin ışığında ilerleyerek yeni gelecek aday öğrencileri üniversite tercih fuarlarında bilimin ışığında bilgilendirmek için bekliyor olacaklarını belirttiler.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Öztürk, öğrencilere seslendi...
Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, LYS süreci ardından, tercih döneminde yaşamlarına yön vermeye çalışan yüksek öğretim adaylarına tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kıbrıs'ın huzu...
Girne Amerikan Üniversitesi öğrencileri denizcilik eğitimine davet ediyor
Kıbrıs Adası, Doğu Akdeniz'in 5000 yıllık kadim limanı. Gelecek 50 yılda daha da yükselecek "Denizcilik"; Kıbrıs Adası'nı; Akdeniz'de, yine hepsi birbirinden değerli yönlere açılan geçiş kapısı olarak değerlendiriyor.
The Amerıcan Future College'den Fransızca dilinde büyük başarı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu’na bağlı Lefkoşa Alayköy’de eğitim veren The American Future College, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen DELF A1 sınavında %100 başarı elde etti.