Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 15 Ekim 2016, Cumartesi 15:02
banner

"Kıbrıs Uluslararası Tanıtım ve Yatırım Zirvesi" 26 Kasım'da yapılıyor

Kıbrıs Uluslararası Tanıtım ve Yatırım Zirvesi 26 Kasım'da yapılıyorGAÜ ve DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği’nin himayelerinde; “Kıbrıs Uluslararası Tanıtım ve Yatırım Zirvesi” 26 Kasım'da yapılıyor
Paylaş  
37
92
34
0

Girne Amerikan Üniversitesi ile DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği tarafından düzenlenen, European Business Clup ile Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası tarafından da desteklenen, “2'inci Kıbrıs Uluslararası Tanıtım ve Yatırım Zirvesi" 26 Kasım 2016’da Girne’de yapılıyor.

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; "Akdeniz’in Mavi İncisi Kıbrıs’ta geçen yıl yapılan birinci zirve’nin ardından, KKTC’yi uluslararası düzeyde tanıtmak ve yabancı yatırımcıları, KKTC’de yatırım yapmaya davet etmek üzere, daha kapsamlı ve geniş katılımlı bir zirve yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, DMW Yönetim Kurulu Üyesi de olan; GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, beraberlerinde yönetim kurulu üyeleri, Doç. Uğur Özgüker ve Musa Karademir ile birlikte, zirve öncesinde, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, son olarak ta; Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile resmi temaslarda bulunurlarken, ziyaretler programında TC. Büyükelçisi Derya Kanbay da yer aldı. İlgili bakanlar ve TC. Büyükelçisi Derya Kanbay , "Zirve"ye destek sözü verdi.

“2'inci Kıbrıs Uluslararası Tanıtım ve Yatırım Zirvesi"ne; Türkiye, ABD, Almanya, Polonya, Hollanda, Avusturya, Mısır, Katar, İsrail, İran, Fransa gibi ülkelerden, yüze yakın yabancı yatırımcı, enerji, eğitim, sağlık, Ar-Ge, ileri teknoloji, tarım, turizm, hibe ve fonlar gibi farklı sektörlerde yatırım için Kıbrıs’lı Yatırımcılar ile görüşebilme imkanı bulacaklar.

AKPINAR; "KKTC VE TC İÇİN YENİ BİR 'START' DAHA VERİYORUZ"

Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Yönetim Kurulu Üyesi de olan; GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Hükümet ve TC. Büyükelçiliği nezdinde gerçekleştirdikleri ziyaretlerin nihayetinde, tam destek sözü aldıklarını belirtirken; "bu zirve ile, Ülkemiz ve Türkiye Cumhuriyeti için, yepyeni bir 'start' daha veriyoruz" şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner