Ana Sayfa >> TOPLUM 7 Ağustos 2017, Pazartesi 11:28
Kıbrıs Yeşilay, Uluslararası Yeşilay Federasyonu Toplantısı'na katıldı
34 ülkeden 70 Ülke Yeşilayı Temsilcisi’ni İstanbul’da bir araya getiren “2. Ülke Yeşilayları Kapasite Geliştirme Programı”na, Kıbrıs Yeşilay’ı temsilen Başkan Dr. Ayşe Gökyiğit ve Asbaşkan Fatma Çamlıköylü katıldı.
Paylaş  
21
29
19
0

Kıbrıs Yeşilay, Uluslararası Yeşilay Federasyonu Toplantısı’na katıldı.

34 ülkeden 70 Ülke Yeşilayı Temsilcisi’ni İstanbul’da bir araya getiren “2. Ülke Yeşilayları Kapasite Geliştirme Programı”na, Kıbrıs Yeşilay’ı temsilen Başkan Dr. Ayşe Gökyiğit ve Asbaşkan Fatma Çamlıköylü katıldı.

Bağımlılıklar alanında yapılan çalışmaların uluslararası arenaya taşınabilmesi amacıyla oluşturulan Yeşilay Federasyonu’na Kıbrıs Yeşilay da geçtiğimiz yıl üye olmuştu.

Uluslararası Yeşilay Federasyonu’nun (UYEF), Türkiye Yeşilay ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlediği toplantıya 4 kıtada faaliyet gösteren Ülke Yeşilaylarının katılımıyla, bağımlılığa karşı global mücadelenin önemine dikkat çekildi.

Avrupa Kalite Yönetimi (EFQM) tarafından 3 yıldızlı yetkinlik belgesine sahip olan Yeşilay çalışmaları kapsamında, hem uluslararası işbirlikleri hem de 34 ülkede kurulan Ülke Yeşilayları ile birlikte bağımlılığa karşı önleyici, koruyucu ve rehabilite edici çalışmaların yapılması hedeflenmekte.

4 gün süren Uluslararası Yeşilay Federasyonu Toplantısı Kapasite Geliştirme Programı dahilinde, “bağımlılıkta önleme, savunuculuk ve rehabilitasyon modelleri”, “ tütün ürünleri, sağlığa zararları ve tütün kontrolü”, “bağımlılıklara karşı politika geliştirme”, “internet bağımlılığı, veriler ve önleme”, “alkol kullanımına küresel bakış”, “ adli tıp ve psikoaktif maddeler”, “bağımlılıkla mücadelede etkili ve global bir model”,  gibi, uzmanlar tarafından yapılan sunumlar yanında, ülke sunumları da gerçekleştirildi.

Bu bağlamda konuşma yapan Kıbrıs Yeşilay Başkanı Dr Ayşe Gökyiğit de, “Kuzey Kıbrıs’taki Bağımlılık Trendleri” konusunda katılımcılara bilgi vererek, 2010-2016 yılları arasındaki istatistiki verileri de karşılaştırmalı olarak gözler önüne serdi.

Merkezi İstanbul’da olan UYEF çatısı altında 34 olan Ülke Yeşilayı sayısının, 2018 yılı sonuna kadar 60 ülkeye ulaşması beklenmekte.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kemal Saraçoğlu Vakfı'ndan Telsim’e teşekkür plaketi
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, yaptığı destekten dolayı Telsim’e plaket takdim etti.
Telsim'in Kumsal Park etkinlikleri devam ediyor
Telsim’in her ay farklı bir konu ve konukla düzenlediği Kumsal Park etkinliklerinde bu ay, Necati Taşkın İlkokulu 3-B sınıfı öğrencileri Zirve İzcilik Derneği Asbaşkanı Alkın Halitoğlu ile bir araya geldi.
"Hayat Çocuklar ile Renkli" projesi 3. yılında, farklı kültürleri biraraya ge...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak önderliğinde 3. yılına giren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi; GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencil...