Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 5 Aralık 2017, Salı 09:47
banner

KİÜ, 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansını 6-7 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek

KİÜ, 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansını 6-7 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecekKıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansı 6-7 Aralık 2017 tarihinde KİÜ tarafından Merit Park Hotel’de gerçekleşecek.
Paylaş  
4
14
5
0

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) 3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansı 6-7 Aralık 2017 tarihinde KİÜ tarafından Merit Park Hotel’de gerçekleşecek.

KİÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İlhan Bora ve Türkiye Hazine Müşteşarlığı ekonomislerinden Doç. Dr. Hasan Murat Ertuğrul’un önderliğinde gerçekleştirilecek olan konferansın 6-7 Aralık 2017 tarihlerinde gerçkeleşecek. Bu yıl 3.’sü gerçekleşecek olan Konferansa, Türkiye’de Hazine Müşteşarlığı ekonomisti Doç. Dr. Hasan Murat Ertuğrul katkıları ile dünyaca ünlü akademisyenleri ve araştırmacıları ağırlamayı planlıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan KİÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İlhan Bora, bu yılki açılış konuşmacılarının; Montpellier Üniversitesiden Prof. Dr. Marc Willinger, Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Dr. Ali Yücelen, Emeklilik Gözetim Merkezi Genel Başkanı Mustafa Akmaz, Sermaye Piyasası Başkan Vekili Doç. Dr. Talat Ulusever ve Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.(EPİAS)tan Eren Aksoy olacağını bildirdi. 2 gün sürecek konferansın 140 bildiri sunumu olacağı ve yüze aşkın bilim insanının katılacağı bildirildi.

Konferansın ana konularının ise; uygulamalı mikroekonomi; uygulamalı makroekonomi; uygulamalı uluslararası ekonomi; uygulamalı enerji ekonomisi; uygulamalı finansal ekonomi; uygulamalı eğitim ekonomisi; uygulamalı sağlık ekonomisi; ekonometri; istatistik; risk yönetimi; matemetiksel finans ve ekonomi; finans; fon yönetimi; islamik finans ve islamik bankacılık olduğunu ifade eden Bora, konferansın büyük ses getireceğine inandığını söyledi. Bora, dünyanın dört bir yanından finans ve ekonomi alanlarında uzman katılımcıların katılması beklenen konferans bünyesinde yapılacak sunumların, KİÜ öğrencilerinin ufkunu açmasının yanında, bilimsel düşünmeyi ve var olanı gelistirme yeteneğini geliştirmelerini sağlayacağını söyleyerek, bu tür organizasyonların öğrencilerin araştırmaları, tezleri ve dersleri için de faydalı olacağını belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner