Ana Sayfa >> LEFKE 20 Aralık 2017, Çarşamba 15:58
LAÜ'de "Az Çok mudur?" konulu söyleşi gerçekleştirildi
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından “Az Çok mudur?” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye alanında birçok başarılı işe imza atan Grafik Tasarımcı Hakan Dağ konuşmacı olarak katıldı.
Paylaş  
11
16
9
0

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından “Az Çok mudur?” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye alanında birçok başarılı işe imza atan Grafik Tasarımcı Hakan Dağ konuşmacı olarak katıldı.

Tasarım bölümlerinde eğitim alan öğrencilere yönelik düzenlenen söyleşide, Grafik Tasarım bölümü öğrencilerin gelecekte nasıl tasarımlar yapacakları, tasarım süreçlerinde nelere ihtiyaçları olabileceği, tasarım kavramını algılamaları, hangi pozisyonlarda çalışabilecekleri konuları derinlemesine ele alındı.

Aynı zamanda tasarım alanında çalışmalarını sürdürecek olan diğer tasarım bölümü öğrencilerinin de katılımış olduğu söyleşide, farklı disiplinlerdeki tasarımcıların günümüzde birlikte çalışmalar yapabileceğine değinildi.

Dağ sunumunda, “Grafik Tasarımcı olarak yaratıcı düşünce, yaratıcı fikir nasıl geliştirilir, bizim temel çıkış noktalarımızdan bir tanesidir. Az çok kavramı, ilk olarak mimari eserlerde belirgin biçimde ortaya çıkan minimal akımın, uzun yıllar boyunca sanatın çeşitli türlerinde de kendini göstermiştir. Müzikten sinemaya, resimden modaya kadar geniş bir skalada sürekli olarak az çoktur kavramı ortaya konulmuştur” dedi.

“Azın bilgisine sahip olmak için çokun bilgisine sahip olmak gerekir” diyen Dağ, tasarımcıya notlar adı altında katılımcılara tavsiyelerde bulunarak, “Yaptığınız her şeyin bir deneyim biriktirme işi olduğunu asla unutmayın, kendinizin ihtiyaçlarını belirleyin ve tarz edinin, kalem kağıda asla küsmeyin ve aklınızdakileri not alın, her türlü fazlalıklardan bir an önce kurtulun, kendinizle zaman geçirmeyi öğrenin ve cevabı olmasa bile soru sorun, zamanın ileriye gittiğini değil, kendi içinde akışkan olduğunu farkedin” dedi.

Dağ, tanınmış farklı tasarımcıların çalışmalarını, kendi çalışmaları üzerinden “Az çok mu?” kavramını yorumlayarak, kavramın tasarımla ilişkisini kurguladı. Genç tasarımcı adaylarının vizyonunu geliştirmeye yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşan Dağ, söyleşi sonrasında ise öğrencilerin yapmış oldukları yorumlar doğrultusunda kendi tasarım süreçleriyle de kavramsal olarak tartışılan konuyu eşleştirebildiklerini ve onlara yön verici bir çalışma gerçekleştirildiğini ifade etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yedidalga'da meydana gelen kazada ağır yaralanan Bedri Gümüş hayatını kaybett...
Yedidalga’da bugün öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 35 yaşındaki Bedri Gümüş hayatını kaybetti.
LAÜ Hemşirelik öğrencilerinden "El Yıkama Farkındalığı" kampanyası
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencileri tarafından "El Yıkama Farkındalığı” kampanyası düzenledi.
Oran: "Süratle bir geçiş hükümeti kurulması ve en kısa sürede yeni bir seçime...
Lefke ve Çevre Köyleri Dayanışma ve Kalkındırma Derneği (LEKAD) Başkanı Hakan Oran, seçimden sonra ortaya çıkan hassas süreçte toplumun kayıplarının en aza indirilmesi için süratle bir geçiş hükümeti kurulması ve en k...