Ana Sayfa >> LEFKE 3 Haziran 2017, Cumartesi 14:46
LAÜ'de sokak hayvanları için çeşitli etkinlikler düzenlendi
Lefke Avrupa Üniversitesi Kısırlaştır-Aşılat-Yaşat (KAY) Kulübü tarafından sokak hayvanları yararına “Sokakta Yaşamda Bir Haktır” konulu sergi, tavla turnuvası ve “Köpek Güzellik Yarışması” gerçekleştirildi.
Paylaş  
38
39
39
0

Lefke Avrupa Üniversitesi Kısırlaştır-Aşılat-Yaşat (KAY) Kulübü tarafından sokak hayvanları yararına “Sokakta Yaşamda Bir Haktır” konulu sergi, tavla turnuvası ve “Köpek Güzellik Yarışması” gerçekleştirildi.

“Sokakta Yaşamda Bir Haktır”

KAY Kulübü ve LAÜ İletişim Bilimleri Fakültesi’nin ortak etkinliği olan “Sokakta Yaşamda bir Haktır” konulu sergi, İletişim Bilimleri Fakültesi Girişi’nde düzenlendi. İki farklı kategoriden oluşan sergide, fotoğraf ve öğrencilerin farklı hayvan figürlerinin çizimleri yer aldı. LAÜ Kampüste hayvanların öğrencilerle iç içe olan yaşamı ve Lefke’de sokakta yalnız başına bırakılan köpeklere dikkat çekildiği sergide, İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı, “kitap ayracı”, “boyamalı taşlar ve tahtalar”da hayvan figürlerinin işlendiği eşyaların yer aldığı kermes de gerçekleştirildi. Sevgi Çiçeği Eğitim Merkezi Özel Anaokulu öğrencilerinin ağırlandığı sergide, LAÜ KAY Kulübü öğrencileri tarafından yüz boyama etkinliği yapıldı. Etkinlikte, Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi ve Sevgi Çiçeği Eğitim Merkezi Kültür Sanat Derneği (SEÇ-DER) öğrencileri, Dillirga oyunuyla dans gösterisi yaptı.

Tavla Turnuvası

Sokak hayvanları yararına düzenenlenen “4. Geleneksel Tavla Turnuvası” LAÜ kampüsünde bulunan Zone Coffe'de, yoğun katılım ve başarıyla gerçekleştirildi. Üç turdan oluşan turnuvada, final turunda yarışmacılar iki aşamalı olarak birbirleri ile karşılaştılar. Final turunda birbiri ile yarışan isimlerden Çetin Okatan birincilik, Doğacan Aydaş ikincilik, Furkan Küçük üçüncülük ve son olarak Uğur Karabınar dördüncülük derecelerini aldılar. Kazanan yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

“Köpek Güzellik Yarışması”

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen “Köpek Güzellik Yarışması”nda birbirinden güzel köpekler LAÜ Plaza Alanı’nda yarıştı. En akıllı, bakımlı ve güzel olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleşen yarışmada, 14 köpek yer aldı. Jüri, oyları açıklanmadan önce, SEÇ-DER ve GASAD halk dansları ekibi dans gösterisi yaptı.

Yarışmada en akıllı kategorisinin birincisi “Haçiko”, en güzel kategorisinin birincisi “Mia”, en bakımlı kategorisinin birincisi “Bia” ve jüri özel ödülünün birincisi ise; “Kaptan” oldu. Yarışmada birinci seçilen köpeklere 20 kilo, ikinci’ye 10 kilo ve üçüncü’ye 5 kilo mama ödülü verildi. Geriye kalan 5 köpeğin bakımı için Animal Life Veteriner Kliniği’nden genel muayene bakım paketi armağan edildi. Böylece teselli ödülü verilerek tüm katılımcılar ödüllendirilmiş oldu. Yarışmanın sonunda tüm katılımcılara teşekkür belgesi verildi ayrıca, yarışmada birinci gelen köpeklerin sahipleri, kampüs içindeki hayvanlara verilmek üzere kazandığı ödülleri bağışladılar.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kayıp şehit Rifat Salih yarın defnedilecek
Kayıp şehit Rifat Salih yarın Lefke’de askeri törenle defnedilecek.
Ersin Doğaç: "Ekonomik yönden kalkınmamızın önündeki en büyük problem Kıbrıs...
Seçim Sohbetleri’nin bugünkü konuğu Demokrat Parti (DP) Lefke milletvekili adayı Ersin Doğaç, Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün, ülkede bir çok sorunun da sebebi olduğuna vurgu yaptı.
LAÜ Gastronomi öğrencileri hazırladıkları lezzetleri arkadaşlarına sundular
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Gastronomi Kulübü tarafından organize edilen “Tanışma Toplantısı” LAÜ Uygulama Mutfağı’nda gerçekleştirildi.