Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 3 Ekim 2016, Pazartesi 11:45
banner

Lefkeli vatandaşlar bir an evvel "ilçe olmak" istiyor

Lefkeli vatandaşlar bir an evvel ilçe olmak istiyorİçişleri Bakanlığı yaklaşık iki ay önce Lefke’nin KKTC’nin 6’ncı ilçesi olması için düğmeye bastı ve bölgenin sivil toplum kuruluşları da sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.
Paylaş  
38
60
37
0

Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan - Mazlum Ernez

İçişleri Bakanlığı yaklaşık iki ay önce Lefke’nin KKTC’nin 6’ncı ilçesi olması için düğmeye bastı ve bölgenin sivil toplum kuruluşları da sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

Meclisin açılması ile birlikte “Mülki Yönetim ve Bölümleri Yasası’nda” değişiklik yapılması beklenirken bölge halkının nabzını tutan Kıbrıs Postası’na konuşan vatandaşlar, hem temkinini koruyor hem de kararın bir an evvel gerçekleşmesini istiyor.

LEFKE HALKI NE DEDİ…

Fedai Ahmet Ferit: “Lefke zaten bir ilçeydi…” “Zamanında Lefke belediyeydi, bütün memleketi Lefke doyuruyordu. Nüfusumuzu azaltmaya çalıştılar. Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına inanmıyorum.                                                              

 

Muhammet Seyfan: “Hükümetimiz elinden geleni yapacaktır…”

“Hükümete güvenimiz tam. Lefke’nin ilçe olacağına inanıyorum.”

 


 

 

Faik Kamçı: “Hükümetin oyunları sözde kalacaktır…”

“Her zaman olduğu gibi kuyruklu yalan dolan sözlerle bizleri kandırıyorlar. Lefke’yi ilçe felan yapmazlar zerre inancım yoktur.”

  

Turay Özdemir: “Seçim dönemi yakın olsaydı inanırdım…”

“Hükümet Lefke’yi ilçe falan yapmaz. Hükümetin bazı yönetecileriLefke’yi bizden daha iyi bilir. Başbakanımız Lefke’lidir ancak bir hayrını göremedik.”

 

 

 

Muhteşem Hacımulla: “Hükümetin başına kim gelirse gelsin Lefke için hiç bir şey yapmazlar…”

“Geçmiş hükümetler gibi bu hükümetinde sözde kalan işleri, hükümetin başına kim gelirse gelsin Lefke için hiç bir şey yapmazlar. Benim ilçe olma konusunda inancım yok.”

 

 

 

 

İbrahim Özkan: “Yapsa güzel olur…”

“Perişan haldeyiz öğrencide giderse biteriz. Lefke ilçe olursa çok güzel olur ancak, hükümet Lefke’yi ilçe yapmaz.”

 

 

 

Enver Ergüvenç: “Hükümet verdiği sözde duracaktır…”

“Evet, ben Lefke’nin ilçe olacağına inanıyorum. Her şey hükümetin elindedir, hükümet verdiği sözü tutacaktır. Aplıç kapısının da açılışı ili umarım Lefke’miz daha da gelişecektir.”

 

 

Akşit Kayyımbaşıoğlu: “Bizim ağrılığımız ile beraber bu iş yapacağız …”

İlçe olmasını isterim ancak, hükümet bizimle ilgilenmiyor. Lefke’ye ilgi yok, ilçe yapılacağına inanmıyorum. Ama sonunda bizim ağrılığımız ile beraber bu işi yapacağız.”

 

 

 

Önel Özbenli: “Bu ihmali bize açıklasınlar…”

“Lefke’nin ilçe yapılmasını isterim ancak, bu iş için çok ağırdan hareket ediliyor. Bu ihmali bize açıklasınlar. Hükümet Lefke’nin ilçe olması hakkındaki fikirlerine inanmıyorum.”

 

 

 

Galip Gönen: “Lefke’nin ilçe olacağına inanmıyorum…”

“Hayır, kesinlikle Lefke’yi  ilçe yapmazlar. Hükümete bir çok şikayetimiz oldu, onlarda bizleri teselli amaçlı Lefke’yi ilçe yapacağız adı altında sözde kalan konuşmalarla bizleri kandırıyorlar.”

 

 

 

Ziya Emirzade: “Zamanında 28 bölge Lefke Belediyesine bağlıydı.”

“Bizi gide gide küçülttüler. Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına hiç inanmıyorum. Zamanında 28 bölge Lefke Belediyesi’ne bağlıydı.”

 

 

 

İbrahim Çınar: “Güzelyurt’un çıkarları için Lefke’nin ilçe olacağına inancım yok…”

“Hükümet Lefke’yi ilçe falan yapmaz. Bazı kişilerin cebi dolsun diye yapılmayan işler. Güzelyut’un çıkarları için Lefkenin ilçe olacağına inancım yok.”

 

 

 

Rabibey Akkurt: “Hayır Lefke’yi ilçe falan yapmazlar…”

“Halkında bir şeyler yapması lazım her şey devletten olmaz. Hükümete gelince, hayır Lefke’yi ilçe falan yapmazlar.”

 

 

 

 

Özay Candağ: “Güzelyurt ilçeyken Lefke’yi ilçe yapmak işlerine gelmez.”

“Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına güvenmiyor ve inanmıyorum. Güzelyurt ilçeyken Lefke’yi ilçe yapmak işlerine gelmez.”

 

 

 

Mehmet Ali Türk: “Geç kalınmış bir durum…”

“Evet, Lefke’nin ilçe olması lazım. Geç kalınmı bir durum ancak hükümetimiz bu işi kısa sürede çözecektir.”

 

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Aleyhlerinde konuştu diye muşta ile darp ettiler!
image Cengizköy ve Gemikonağı’nda 4 kişi, aleyhlerinde konuştuğu gerekçesiyle 2 kişiyi darp etti ve bu kişilerin birinin işletmecisi olduğu iş yerine maddi zarar verdi.
13. Geleneksel Çilek Güzellik Yarışması 1 Mayıs'ta
image “13.Geleneksel Çilek Festivali” çerçevesinde 1 Mayıs akşamı Yeşilırmak festival alanında “13. Geleneksel Çilek Güzellik Yarışması” düzenlenecek.
LAÜ'de "Görme Engelli Çocuğu Olan Ailelerin Eğitimi"ne dikkat çekildi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Özel Gereksinimi Olan Çocuklar Uygulama, Araştırma ve Eğitim Merkezi (ÖÇEM) tarafından “Görme Engelli Çocuğu Olan Ailelerin Eğitimi” konulu konferans düzenlendi.