Ana Sayfa >> LEFKE 3 Ekim 2016, Pazartesi 11:45
Lefkeli vatandaşlar bir an evvel "ilçe olmak" istiyor
İçişleri Bakanlığı yaklaşık iki ay önce Lefke’nin KKTC’nin 6’ncı ilçesi olması için düğmeye bastı ve bölgenin sivil toplum kuruluşları da sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.
Paylaş  
34
49
34
0

Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan - Mazlum Ernez

İçişleri Bakanlığı yaklaşık iki ay önce Lefke’nin KKTC’nin 6’ncı ilçesi olması için düğmeye bastı ve bölgenin sivil toplum kuruluşları da sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

Meclisin açılması ile birlikte “Mülki Yönetim ve Bölümleri Yasası’nda” değişiklik yapılması beklenirken bölge halkının nabzını tutan Kıbrıs Postası’na konuşan vatandaşlar, hem temkinini koruyor hem de kararın bir an evvel gerçekleşmesini istiyor.

LEFKE HALKI NE DEDİ…

Fedai Ahmet Ferit: “Lefke zaten bir ilçeydi…” “Zamanında Lefke belediyeydi, bütün memleketi Lefke doyuruyordu. Nüfusumuzu azaltmaya çalıştılar. Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına inanmıyorum.                                                              

 

Muhammet Seyfan: “Hükümetimiz elinden geleni yapacaktır…”

“Hükümete güvenimiz tam. Lefke’nin ilçe olacağına inanıyorum.”

 


 

 

Faik Kamçı: “Hükümetin oyunları sözde kalacaktır…”

“Her zaman olduğu gibi kuyruklu yalan dolan sözlerle bizleri kandırıyorlar. Lefke’yi ilçe felan yapmazlar zerre inancım yoktur.”

  

Turay Özdemir: “Seçim dönemi yakın olsaydı inanırdım…”

“Hükümet Lefke’yi ilçe falan yapmaz. Hükümetin bazı yönetecileriLefke’yi bizden daha iyi bilir. Başbakanımız Lefke’lidir ancak bir hayrını göremedik.”

 

 

 

Muhteşem Hacımulla: “Hükümetin başına kim gelirse gelsin Lefke için hiç bir şey yapmazlar…”

“Geçmiş hükümetler gibi bu hükümetinde sözde kalan işleri, hükümetin başına kim gelirse gelsin Lefke için hiç bir şey yapmazlar. Benim ilçe olma konusunda inancım yok.”

 

 

 

 

İbrahim Özkan: “Yapsa güzel olur…”

“Perişan haldeyiz öğrencide giderse biteriz. Lefke ilçe olursa çok güzel olur ancak, hükümet Lefke’yi ilçe yapmaz.”

 

 

 

Enver Ergüvenç: “Hükümet verdiği sözde duracaktır…”

“Evet, ben Lefke’nin ilçe olacağına inanıyorum. Her şey hükümetin elindedir, hükümet verdiği sözü tutacaktır. Aplıç kapısının da açılışı ili umarım Lefke’miz daha da gelişecektir.”

 

 

Akşit Kayyımbaşıoğlu: “Bizim ağrılığımız ile beraber bu iş yapacağız …”

İlçe olmasını isterim ancak, hükümet bizimle ilgilenmiyor. Lefke’ye ilgi yok, ilçe yapılacağına inanmıyorum. Ama sonunda bizim ağrılığımız ile beraber bu işi yapacağız.”

 

 

 

Önel Özbenli: “Bu ihmali bize açıklasınlar…”

“Lefke’nin ilçe yapılmasını isterim ancak, bu iş için çok ağırdan hareket ediliyor. Bu ihmali bize açıklasınlar. Hükümet Lefke’nin ilçe olması hakkındaki fikirlerine inanmıyorum.”

 

 

 

Galip Gönen: “Lefke’nin ilçe olacağına inanmıyorum…”

“Hayır, kesinlikle Lefke’yi  ilçe yapmazlar. Hükümete bir çok şikayetimiz oldu, onlarda bizleri teselli amaçlı Lefke’yi ilçe yapacağız adı altında sözde kalan konuşmalarla bizleri kandırıyorlar.”

 

 

 

Ziya Emirzade: “Zamanında 28 bölge Lefke Belediyesine bağlıydı.”

“Bizi gide gide küçülttüler. Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına hiç inanmıyorum. Zamanında 28 bölge Lefke Belediyesi’ne bağlıydı.”

 

 

 

İbrahim Çınar: “Güzelyurt’un çıkarları için Lefke’nin ilçe olacağına inancım yok…”

“Hükümet Lefke’yi ilçe falan yapmaz. Bazı kişilerin cebi dolsun diye yapılmayan işler. Güzelyut’un çıkarları için Lefkenin ilçe olacağına inancım yok.”

 

 

 

Rabibey Akkurt: “Hayır Lefke’yi ilçe falan yapmazlar…”

“Halkında bir şeyler yapması lazım her şey devletten olmaz. Hükümete gelince, hayır Lefke’yi ilçe falan yapmazlar.”

 

 

 

 

Özay Candağ: “Güzelyurt ilçeyken Lefke’yi ilçe yapmak işlerine gelmez.”

“Hükümetin Lefke’yi ilçe yapacağına güvenmiyor ve inanmıyorum. Güzelyurt ilçeyken Lefke’yi ilçe yapmak işlerine gelmez.”

 

 

 

Mehmet Ali Türk: “Geç kalınmış bir durum…”

“Evet, Lefke’nin ilçe olması lazım. Geç kalınmı bir durum ancak hükümetimiz bu işi kısa sürede çözecektir.”

 

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lefke'deki bazı köylere yarın 5 saat elektrik verilemeyecek
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Lefke'deki bazı köylere yarın 5 saat elektrik verilemeyeceğini açıkladı.
LAÜ öğrencilerinden örnek davranış
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı ve Psikoloji Kulübü öğrencileri danışman hocası Yrd. Doç. Dr. Sultan Şehitoğlu öncülüğünde, Lefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Derneği yararına kermes düzenledi.
Gemikonağı'nda 4 aydır yapılamayan yol esnafı ve halkı bezdirdi
Yaklaşık olarak 4 ay önce Gemikonağı ana caddesindeki yolun bir tarafının kazılarak hala asfalt dökülmemesi nedeniyle esnaf ve bölge sakinleri şikâyet etti. Esnafın işine engel olan ve bölge halkını zor durumda bıraka...