Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 1 Temmuz 2017, Cumartesi 11:47
banner

LTB'nin "Beyaz Yasemin" projesinde 4'üncü dönem başladı

LTB'nin Beyaz Yasemin projesinde 4'üncü dönem başladıLefkoşa Belediye sınırları içerisindeki restoran ve kafe gibi işyerlerinde hijyen koşulları ve hizmet standartlarının yükseltilmesi için yerel yönetimlerde bir ilk olarak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından 2015 yılı Ağustos ayında başlatılan “Beyaz Yasemin Projesi”nin 4. dönemi dün (30 Haziran 2017) gerçekleştirilen ‘Gıda Güvenliği Eğitimi’ ile başladı.
Paylaş  
31
31
33
0

Lefkoşa Belediye sınırları içerisindeki restoran ve kafe gibi işyerlerinde hijyen koşulları ve hizmet standartlarının yükseltilmesi için yerel yönetimlerde bir ilk olarak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından 2015 yılı Ağustos ayında başlatılan  “Beyaz Yasemin Projesi”nin 4. dönemi dün (30 Haziran 2017) gerçekleştirilen ‘Gıda Güvenliği Eğitimi’ ile başladı.

LTB toplantı salonunda gerçekleştirilen ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da katılıp işletme temsilcilerine hitabının ardından eğitim çalışması Gıda Mühendisleri Odası adına Gıda Mühendisi Sıdıka Can tarafından verildi. “Beyaz Yasemin Projesi”nin 4. Dönem Gıda Güvenliği Eğitimi’ne, projeye dahil olmak isteyen işletmelerin çalışanları ile geçmiş dönemlerde belge alan işletmelerin çalışanları katıldı.

Lefkoşa’daki restorant ve kafe gibi işyerlerinde hijyen koşulları ile hizmet standartlarının yükselten, çevre kirliliği yaratmadan hizmet veren, engelli erişimine müsait, otoparkı olan, çalışanlarına yönelik sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratan işletmelere verilen belge olan “Beyaz Yasemin”in 4. Dönem belgelendirme süreci ise gerekli eğitimlerin ardından işyeri denetimleri ile devam edecek.

HARMANCI: BEYAZ YASEMİN PROJESİNİN LEFKOŞA’YA YAYILDIĞINI GÖRMEKTEN MUTLUYUZ 

LTB Başkanı Mehmet Harmancı eğitim çalışmasında yaptığı konuşmada, Beyaz Yasemin Belgesi’nin öneminin gün geçtikçe daha iyi anlaşıldığını gözlemlediklerini söyledi. Projenin ilk başladığı güne göre kriterlerinde de ihtiyaca göre eklemeler yapıldığını belirten Başkan  Harmancı Beyaz Yasemin işletmeler açısından da hem müşterilerine, hem çalışanlarına, hem de şehirlerine ve yaşadıkları çevreye vermiş oldukları önemin ciddi bir göstergesi olduğuna dikkat çekti ve bu nedenle belgeyi almak için çalışmalara katılan işletme çalışanları ve sahiplerine teşekkür etti.

Beyaz Yasemin projesinin ayrıca farklı paydaşlar ve kurumlar ile güzel bir iş birliğinin örneğini oluşturduğunu belirten Başkan Harmancı, değerlendirme komisyonunda Gıda Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Sağlıklı Şehir Platformu temsilcilerinin bulunduğunu belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LTB Başkanı Harmancı mal varlığını açıkladı
image LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Haziran 2014 yerel göreve seçildikten sonra Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na sunmuş olduğu mal varlığını kamuoyuna da açıklamıştı.
LTB'den duyuru: "Şht. Ecvet Yusuf Caddesi 3 gün kapalı olacak!"
image Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sürdürdüğü Şht. Ecvet Yusuf Caddesi Altyapı ve Düzenleme projesi kapsamında 25 Mayıs, 26 Mayıs, 27 Mayıs ve 28 Mayıs tarihleri arasında asfaltlama çalışması gerçekleştirilecek.
Haspolatlı çocuklar hem sosyalleşti hem de İngilizce ile tanıştı
image LTB Haspolat Çocuk Kulübü dün(23 Mayıs Çarşamba) YDÜ Kütüphane Salon 4’de sahne aldı ve İngilizce dilinde hazırladıkları gösterilerle herkesi büyülediler.