Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 10 Ocak 2017, Salı 07:25
Margaritis Schinas: "Kıbrıs'ta AB'nin rolü belirleyici bir rol"
Avrupa Komisyonu'nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas, Avrupa Birliği'nin Cenevre'de yapılan görüşmelerde gözlemci olarak katılması için davet edildiğini; ancak AB'nin rolünün belirleyici bir rol olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.
Paylaş  
10
8
10
0

Avrupa Komisyonu'nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas,  Avrupa Birliği'nin Cenevre'de yapılan görüşmelerde gözlemci olarak katılması için davet edildiğini; ancak AB'nin rolünün belirleyici bir rol olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

Schinas, Brüksel’de düzenlenen basın toplantısı sırasında Kıbrıs Haber Ajansı muhabirinin ilgili sorusuna “Avrupa Birliği müzakerelere gözlemci olarak katılıyor. Bu açık ve nettir. Ancak katılmamız için neden ise: Başkan Juncker hem Anastasiades hem de Mustafa Akıncı ile sürekli temas içinde bulunuyor, Avrupa Konseyi bize açık ve net bir şekilde bir talimat verdi ve bunun için orada bulunmamızın parametreler biliniyor” yanıtını verdi.

Güvenlik ve garantörler konusu ile ilgili başka bir soruya Margaritis Schinas, “müzakerelerin gündemine girmeyeceğiz, garantiler ve güvenlik konusu Cenevre'de ele alınacak” şeklinde yanıt verdi.

Avrupa Komisyonu'nun Basın Sözcüsü, “Bırakalım iki tarafı çalışsın, Birleşmiş Milletler orada olacak ve umarız süreç başarılı olacak” dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Eide'nin liderlerle temasları Rum basınında geniş yer aldı
BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin, Cenevre konusunda olumlu bir yanıt almak hedefiyle, bu sabah liderlerle ayrı ayrı görüşmelerinde formülünü sunacağı belirtildi.
Rum Meclisi Dışişleri Komitesi'nde, KKTC'den geçirildiği iddia edilen kaçak t...
Rum Meclisi Dışişleri Komitesi’nde, dün, kaçak tütün ürünleri konusunun ele alındığı ve devletin tütün ürünlerinden elde ettiği vergideki düşüşten, KKTC’den geçirildiği iddia edilen kaçak tütünün sorumlu olduğu konusu...
Zinon'un Ürdün ziyareti tamamlandı
Rum Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü, Büyükelçi Aleksandros Zinon’un Ürdün’e gerçekleştirdiği iki günlük çalışma ziyaretinin tamamlandığı haber verildi.