Ana Sayfa >> TURİZM 21 Aralık 2017, Perşembe 12:44

Meclisi Başkanı Siber, Kumyalı'da çocuklarla Eko Turizm ve Çevre Eğitimi'ne katıldı

Meclisi Başkanı Siber, Kumyalı'da çocuklarla Eko Turizm ve Çevre Eğitimi'ne katıldıCumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Mehmetçik İlkokulu öğrencileri ile Turizmci, Araştırmacı –Yazar Zekai Altan’ın girişimleri ile Nitovikla Otel’de devam eden eğitim turunda, geri dönüşüm, kompost, organik tarım, eco turizm ve çevre hakkında bilgilendirme eğitimine katıldı.
Paylaş  
11
22
10
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Mehmetçik İlkokulu öğrencileri ile Turizmci, Araştırmacı –Yazar Zekai Altan’ın girişimleri ile Nitovikla Otel’de devam eden eğitim turunda, geri dönüşüm, kompost, organik tarım, eco turizm ve çevre hakkında bilgilendirme eğitimine katıldı.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, ekmek yapımı, el makarnası yapımı,  Formada Kıbrıs Keyiği yapımı ve Dribidez yapımı ve tadımı ile devam eden uygulamalı eğitim, öğle yemeği sonrası çalı süpürge ve kaval yapımı eğitimi ile devam etti. Program sonunda da her öğrenciye katılım sertifikası takdim edildi.

Eğitim sırasında öğrencilere kısa bir de konuşma yapan Meclis Başkanı Siber, çocukların aidiyet ve çevre kültürü ile harmanlanarak yapılan bu tür eğitimler sonrasında hem kendi yaşamlarını sürdürdükleri topraklara dört elle sarılarak aidiyetlerini geliştirdiklerini hem de çevre konusunda farkındalık sahibi olduklarını ifade etti. 

Siber ayrıca Zekai Altan’a eko-agro turizm çalışmaları çerçevesinde öğrencilere bu tür eğitim ve öğretim verdiği için çok teşekkür etti.
Zekai Altan de, Genelde ülkenin özelde de eko-agro turizmin her türlü olumsuz sıkıntılarını mazaret olarak algılamadan üretime önem verdiklerini belirtti.

Altan, “Motivasyonumuzu yüksek tutarak bu projeyi yarattık. Misyonumuz hem eko-agro turizm ile yurt dışından gelen misafirlerimize olanaklarımız içerisinde en iyi hizmeti vermenin yanısıra Kıbrıs kültürünün doğru yörüngede yozlaştırmadan eko-agro turizm modelinde sürdürebilmek. Okullardaki öğrencilerimiz ile ilgili amacımız ve hedefimiz projenin tüm okullara yayılması ve ilkokul 5. sınıfların Kıbrıs mutfağı ve el sanatları kültürü eğitimini almalarını sağlamaktır” dedi. 


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

36 yeni turist rehberi belgelerini aldı
Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Eğitim Şubesi ve Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nin düzenlediği Turist Rehberi yetiştirme kursunda başarılı olan 36 adaya diplomaları ve Turist Rehberi Kimlik Kartları verildi.
Ataoğlu: "Çağdaş müzecilik anlayışıyla hareket ediyoruz"
Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Eski Eserler Ve Müzeler Dairesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Şömineli Ev yeniden hizmete açılacak.
Ataoğlu: "Almanya Fuarı yeni ülkelerle anlaşmalar yapılması için büyük bir ol...
Turizm ve Çevre Bakanlığı, Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleşen dünyanın en büyük ve en prestijli Turizm fuarı olan ITB Berlin 2018 Turizm Fuarına katıldı.