MENÜ
 

Denktaş: "Umarım bu kamplaşma ve açıklamanın nedeni seçim değil"

DP Milletvekili Denktaş, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklamalarına değinerek 14 Ekim 2019 14:23:00
OKUMA LİSTENDEÇIKARSONRA OKU
Denktaş:

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, Meclis Genel Kurulu’nun bugün formatın dışına çıktığına işaret ederek, 62. maddenin tüm partilere söz hakkı demek olmadığını belirtti.

Denktaş, Türkiye’nin uzun zamandır içinde bulunduğu duruma değinerek, harekatın en kısa sürede başarıyla sona ermesini temenni etti.

Bazen savaşın, Kıbrıs’ta olduğu gibi, olumlu ateşkes anlamına da gelebildiğini ifade eden Denktaş, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya karşı başlatılan linç girişiminin doğru olmadığını ve çok hassas bir noktada bu kamplaşmanın herkese zarar vereceğini belirtti.

“Umarım bu kamplaşma ve açıklamanın nedeni seçim değildir” diyen Denktaş, “Çarpıtılabileceği bu kadar açık bir açıklamanın yapılmamış olması daha iyi olurdu” şeklinde devam etti.

Ortak deklarasyonun önceden yayınlanmasının daha doğru olacağını kaydeden Denktaş, “Türkiye’ye destek için değil, benzeri bir durumu yaşamış bir bölge olarak desteklemeliydik” dedi. Denktaş, geç de olsa bu hassas dönemde ayrışmadan, Türkiye’nin arkasında durmanın önemine değindi.

Serdar Denktaş, Akıncı’nın yaptığı açıklamanın birilerini rahatsız etmesinin normal olduğunu, ancak kamplaşmaya giden yolun çok sakıncalı olabileceğini kaydetti.

Herkesin yapacağı açıklamaya ve göstereceği tepkilere dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Denktaş, harekatın en kısa sürede, en az zayiatla ve başarıyla tamamlanması dileğinde bulundu.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
Facebook Yorumları
Yorumlar
Yorum Yaz
İsim - Soyisim
Yaşadığınız Şehir
Yorumunuz

 
Bugünün En Çok Okunan Haberleri
 
İlgili Haberler
 
Diğer İÇ HABERLER Haberleri