MENÜ
 

KTÖS: "TC yetkililerine yaptıkları hakaretleri aynen iade eder, esefle kınarız"

KTÖS Genel Sekreteri Elcil yaptığı açıklamada, "Akıncı nezdinde yapılan ve siyasi irademize yönelik aşağılayıcı ithamlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine yaptıkları hakaretleri aynen iade eder, esefle kınarız" dedi. 14 Ekim 2019 15:51:00
OKUMA LİSTENDEÇIKARSONRA OKU
KTÖS:

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, “Kıbrıs Türk toplumuna karşı Sayın Mustafa Akıncı nezdinde yapılan saygı sınırlarını aşan, siyasi irademize yönelik aşağılayıcı ithamlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine yaptıkları hakaretleri aynen iade eder, esefle kınarız” dedi.

Elcil yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın barışı ve diyaloğu savunan açıklaması üzerine başta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TC yetkililerinin “saygı sınırlarını aşan” açıklamaları olduğunu savundu ve bunun kendilerine yaşadıkları gerçekleri bir kez daha hatırlattığını kaydetti. Elcil, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı protesto eden açıklamalar yapan sivil toplum örgütlerini de eleştirdi.

“Bilinmelidir ki, Kıbrıs Türk toplumu Kıbrıs’ta siyasi eşitlik ve özgürlük kavgası vermektedir” diyen Elcil, bu mücadelenin, sadece Kıbrıslı Rumlara karşı değil, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkililerine karşı da devam edeceğini öne sürdü.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
Emojiye oy ver!
3
 
Emojiye oy ver!
6
 
Emojiye oy ver!
5
 
Emojiye oy ver!
2
 
Emojiye oy ver!
1
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
Facebook Yorumları
Yorumlar

Dogu ileri Lefkoşa

Allah askina sener bey sen açiklama yapma mahana aran zaten saydirasin türkiyeye senda bilmen naptigni başi kesik tavuk gibi debelenin boşa.yunanlilar yapaydi teröristlere bunu en önde yunan bayragi sallardin .karakterin buna elverisli...

Yorum Yaz
İsim - Soyisim
Yaşadığınız Şehir
Yorumunuz

 
Bugünün En Çok Okunan Haberleri
 
İlgili Haberler
 
Diğer İÇ HABERLER Haberleri