MENÜ
 

Tatar: "Türkiye garantörlükten taviz vermez"

Başbakan Tatar, Meclis'te yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk Halkının genelinin görüşü ne olursa olsun Türkiye'nin etkin ve fiili garantörlüğünden taviz vermeyeceğine inandığını belirtti. 14 Ekim 2019 12:48:00
OKUMA LİSTENDEÇIKARSONRA OKU
Tatar:

Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama ile ülkede gündem değiştiğini belirterek açıklamanın ülkeye hiçbir faydası olmadığını belirterek açıklamadan üzüntü duyduklarını söyledi.

Özveri ve fedakarlıklarla dolu bir sürecin sonucunda KKTC’de yaşadığını kaydeden Tatar, gerek mal ve can güvenliği, gerek ekonomik olarak güvence olarak Türkiye’nin desteğini herkesin bildiğini söyledi.

“TÜRKİYE ETKİN VE FİİLİ GARANTÖRLÜĞÜNDEN TAVİZ VERMEZ”

Başbakan Tatar, Meclis'te yaptığı konuşmada Kıbrıs Türk Halkının yaygın görüşünün Türkiye ile ayni olduğunu ve Türkiye'nin etkin ve fiili garantörlüğünden taviz vermeyeceğine inandığını kaydeden Tatar, tüm bunlar bilinirken Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasından dört gün sonra yapılan açıklama ile ortalığın karıştığını belirterek “keşke böyle bir açıklama yapılmasaydı” dedi.

Tatar, “Bu bizlerin tasvip edeceği bir açıklama değildir. Kesinlikle bu açıklama Kıbrıs Türkünü temsil etmez” diyen Tatar, bu talihsiz açıklamayla Kıbrıs Türkü rahatsız olmuştur ifadelerini kullandı.

Tatar, “Derhal ortak bir komite kurulmalı; Cumhurbaşkanının açıklaması ile ilgili olarak komitenin değerlendirmede bulunulması, halkı temsil eden meclisin bu konuda karar çıkarması lazım” dedi.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
7
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
Facebook Yorumları
Yorumlar
Yorum Yaz
İsim - Soyisim
Yaşadığınız Şehir
Yorumunuz

 
Bugünün En Çok Okunan Haberleri
 
İlgili Haberler
 
Diğer İÇ HABERLER Haberleri