MENÜ
 

Tatar, UBP PM öncesi konuştu: "Akıncı'ya yazılı bir duyuru da yapacağız"

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı açıklamaları sonrası toplanan UBP Parti Meclisi öncesi açıklama yapan Ersin Tatar, bu konudaki düşüncelerini Akıncı'ya yazılı bir açıklama ile de duyuracaklarını dile getirdi. 14 Ekim 2019 17:53:00
OKUMA LİSTENDEÇIKARSONRA OKU
Tatar, UBP PM öncesi konuştu:

Kıbrıs Postası

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın tepki çeken Barış Pınarı Harekatı açıklamaları sonrası toplanan UBP Parti Meclisi öncesi açıklama yapan UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, dün bazı gelişmelerin yaşanması nedeniyle Parti Meclisi’ni topladıklarını, ancak gündemdeki diğer meseleleri de değerlendireceklerini duyurdu.

“UBP BÖYLE BİR AÇIKLAMAYA SESSİZ KALAMAZ”

KKTC’de çok enteresan, beklenmedik gelişmeler olduğunu, Akıncı’nın açıklamalarının bunlardan bir tanesi olduğunu işaret eden Ersin Tatar, “UBP, KKTC’yi kuran parti, dolayısıyla böyle bir açıklama üzerine sessiz kalamaz” ifadelerini kullandı.

“BARIŞ PINARI HAREKATI YERİNDE VE HAKLIDIR”

Meclis’te de konuşma ve değerlendirmeler olduğunu, orada bir bütünlük içerisinde nasıl bir açıklama yapılır bunu konuştuklarını aktaran Tatar, Barış Pınarı Harekatı’nın yerinde ve haklı olduğunu, çünkü terör örgütlerinin Türkiye’ye tehdit olduğunu, dolayısıyla Türkiye’nin kendi savunması için böyle bir harekat düzenlediğini hep söylediklerini vurguladı.

“AKINCI’YA YAZILI BİR DUYURU DA YAPACAĞIZ”

“Allah Mehmetçiğimizin yanında olsun” diyen Ersin Tatar, Akıncı’nın açıklamasında Kıbrıs Barış Harekatı ile ilişki kurmaya çalıştığını, yapılan açıklama ve duyulan rahatsızlığın Kıbrıslı Türklerin asla yararına olmadığını belirtti.

Tatar, bu konuda Akıncı’ya yazılı bir açıklama ile de duyuracaklarını dile getirdi.

“KURULUŞUMUZUN ASIL AMACI BU ÜLKEDE YAŞAYANLARI REFAHA ERİŞTİRMEK”

Yarın Akşam ülke genelinden UBP’lilerin katılımı ile 44’ncü yıl dönümünü de kutlayacaklarını anlatan Tatar, “Kuruluşumuzun asıl amacı bu ülkede yaşayan vatandaşları refaha eriştirmek.

Türkiye’nin garantörlüğünde KKTC’yi yaşatmak.

Yarın bunların mesajlarını vereceğiz” şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
5
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
3
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
0
 
Emojiye oy ver!
Facebook Yorumları
Yorumlar
Yorum Yaz
İsim - Soyisim
Yaşadığınız Şehir
Yorumunuz

 
Bugünün En Çok Okunan Haberleri
 
İlgili Haberler
 
Diğer İÇ HABERLER Haberleri