KIBRIS POSTASI http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/29850

17 Eylül 2009, Perşembe
12:20
Taçoy ve Özgürgün neden Londra'da?

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy Londra'da. Her iki bakanın da Londra'ya gidişi KKTC Londra temsilciliğini harekete geçirdi. Temsilcilik resmen alarma geçti.Londra'dan Kıbrıs Postası'na ulaşan okuyucular Bakanların Londra ziyaretinin medya tarafından mercek altına alınmasını istediler.

Kıbrıs Postası'na mail gönderen okuyucular şu sorulara yanıtlanması gerektiğine işaret ettiler:

1- Taçoy ve Özgürgün temaslarda bulunmak üzere resmi bir ziyaret için mi Londra'ya geldi ve gelmişken çocuklarının üniversitelere kayıdını da arada yaptırıp onları yerleştirecekler, yoksa çocuklarını nasıl olsa üniversitelere kayıt ve yerleştirmek üzere Londra'ya gelmişken arada bazı temaslarda mı bulunacaklar?

2- Taçoy ve Özgürgün'ün özel işlerinin takibinde KKTC Londra temsilciliğinin görevli ve araçları kullanılıyor ya da kullanılacak mı?

3- Her iki bakan da Londra'ya bakanlar kurulu kararı ile resmi olarak mı geldiler?

Kıbrıs Postası okuyucuları bu soruların yanıtının ilgili bakanlar ve hükümet tarafından verilmesi gerektiğine  işaret ettiler.

Kıbrıs Postası ilgili bakan ya da hükümetin bu konuda yapacağı açıklamalara sayfalarında yer vermeye hazırdır.2001 © 2017 KIBRIS POSTASI